Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

PIONEER VSX-921 - B陰d UE22 i brak d德i瘯u

kaszub13 01 Cze 2015 06:26 5484 18
  • #1 01 Cze 2015 06:26
    kaszub13
    Poziom 1  

Witam
    Od pewnego czasu wyskakuje mi komunikat na wy鈍ietlaczu UE22 i nie ma d德i瘯u w tym czasie. Brak d德i瘯u trwa nawet do godziny od czasu w陰czenia amplitunera. Po pewnym czasie g這s si w陰cza. Dodam , i zgodnie z instrukcj obs逝gi kod UE22 oznacza nieprawid這w aktualizacj oprogramowania. Oprogramowanie jest uaktualnione i najnowsze. Reset amplitunera nic nie pomaga. Prosz o pomoc co z tym fantem zrobi, ewentualnie kto jest w stanie naprawi takie co. Pozdr.

0 18
  • #3 25 Sie 2016 10:43
    Stelmacher
    Poziom 11  

Witam
    Mam vsx 1021 i te ten b陰d.
    Jak to rozwi您a?

0
  • #4 16 Gru 2016 16:32
    1107512
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #5 11 Sty 2017 16:11
    lofik
    Poziom 9  

Czy uda這 si wam rozwi您a problem z b喚dem UE22 ?

U mnie pojawi si dzi na VSX921 jednak d德i瘯 dzia豉 jak nale篡 (przynajmniej na razie)
    Oczywi軼ie sprz皻 po gwarancji gdzie serwisy twierdz 瞠 trzeba wymieni p造t g堯wn.

1
  • #6 20 Sty 2017 07:23
    lofik
    Poziom 9  

Zrobi貫m jak pisa貫 zdj掖em obudow i wszystko dok豉dnie przedmucha貫m. Po tym wgra貫m najnowszy dost瘼ny soft z pendrive bo sam nic nie znajdowa w sieci. Dwa dni by這 spokoju jednak problem wr鏂i i zaczyna si pog喚bia. Teraz zaczyna tak瞠 brakowa d德i瘯u. Jedynym wyj軼iem jest wy陰czenie 2-3 razy dekodera. Obawiam si 瞠 niebawem i to nie pomo瞠. Jedyne co jeszcze spr鏏uje to zrobi reset do ustawie fabrycznych. Inaczej zostanie tylko serwis i za豉manie nerwowe po rachunku.

0
  • #7 20 Sty 2017 11:06
    bbobii
    Poziom 24  

Moim skromnym zdaniem to ok90% kondensator闚 do wymiany.

0
  • #8 23 Sty 2017 15:04
    lofik
    Poziom 9  

Szczerze powiem 瞠 p造ta wygl康a na stan idealny jak by dopiero co z fabryki wysz豉. 畝den kondensator nie jest napuchni皻y lub uszkodzony (patrz帷 na oko)
    Soft wgrany najnowszy reset zrobiony jednak problem nadal jest. Teraz jeszcze zaczyna si problem z d德i瘯iem kt鏎ego brakuje po uruchomieniu zimnego dekodera. Wystarczy w陰czy i wy陰czy 2-3 razy i wszystko jest ok. Nadal pokazuje b陰d jednak d德i瘯 dzia豉. Co ciekawe kiedy wy陰czy si dekoder po np. 30 min dzia豉nia i od razu w陰czy to b陰d ju si nie pokazuje nawet po wielu godzinach dzia豉nia.
    Dziwnie to wygl康a bo wszystko jest ok je郵i dekoder jest dobrze rozgrzany.
    Ja u siebie dekodera u篡wam zawsze z telewizorem a nie sporadycznie jak wiele os鏏 tylko jak puszcza filmy.

0
  • #9 23 Sty 2017 16:21
    bbobii
    Poziom 24  

Wymienia貫m ju kondensatory kt鏎e wygl康a造 niemal idealnie ale mia造 prawie zero pojemno嗆 lub mniej ni po這wa warto軼i.

0
  • #11 14 Wrz 2017 23:45
    lofik
    Poziom 9  

Ja jak na razie nic nie wymienia貫m bo szkoda kasy na domys造. Ale zaciekawi豉 mnie twoja informacja i w weekend przycisn moj 穎nk aby mi to info przet逝maczy豉. Jak dla mnie ten problem z b喚dem jest ewidentnym b喚dem wadliwego sprz皻u wi璚 logiczne by by這 aby PIONEER usun掖 go na w豉sny koszt tym bardziej 瞠 chyba ju nikt nie ma na niego gwarancji.
    Jeszcze ta ogromna liczba informacji o tym b喚dzie z ca貫go 鈍iata o czym 鈍iadczy.

0
  • #12 31 Gru 2017 16:49
    lofik
    Poziom 9  

Je郵i kogo interesuje to chwilowo sam znalaz貫m zast瘼cze rozwi您anie problemu. Po kilku miesi帷ach wy陰czenia a przy okazji przegl康ania r騜nych informacji w necie mo積a si domy郵i 瞠 problem ten m鏬 by powi您any z problemami z HDMI
    Spr鏏owa貫m i wy陰czy貫m dost瘼 d德i瘯u z HDMI do amplitunera pozostawiaj帷 sygna video, w ustawieniach amplitunera zmieni貫m wej軼ie d德i瘯u na opt1 i oczywi軼ie pod陰czy貫m tv do amplitunera 鈍iat這wodem. Eureka b喚du nie ma a d德i瘯 wielokana這wy znowu dzia豉 jak dzia豉.
    Nie wiem na jak d逝go to wystarczy bo problem nie jest rozwi您any jednak jest omini皻y i dzia豉.

Jak by kogo interesowa這 to w USA i kilku innych krajach Pioneer i Onkyo naprawiaj t wad na w豉sny koszt nawet po gwarancji.

Spr鏏uje napisa do Pioneer Polska co oni na to jednak obecnie amplituner nie wy鈍ietla mi ju b喚du co utrudni mediacje :(

1
  • #13 23 Mar 2018 22:23
    hubsat
    Poziom 9  

Lofik jak wy陰czy貫 wej軼ie audio w hdmi? W jaki spos鏏 te mam na stole z tym problemem , mi osobi軼ie jest zbyteczne hdmi tylko u篡wam nie elektrycznego po陰czenia po 鈍iat這wodzie pomo瞠sz bo szkoda sprz皻u

0
  • #14 26 Mar 2018 10:21
    lofik
    Poziom 9  

Wchodzisz w ustawienia Home menu wybierasz System setup - Hdmi setup i ustawiasz TV audio na normal
    U mnie dekoder nc+ pod陰czony jest do tv przez hdmi a d德i瘯 z tv 鈍iat這wodem do amplitunera, obraz tak瞠 idzie po hdmi z tv do amplitunera. Ja mam dodatkowo pod陰czony komp przez dlna i filmy 鄉igaj jak dawniej wielokana這wo r騜nicy 瘸dnej nie widz. Troch to dziwne 瞠 tak to dzia豉 ale jak dzia豉 to mnie to cieszy. Wcze郾iej na normalnych ustawieniach d德i瘯 dzia豉 do czasu b喚du UE22 p騧niej przez kr鏒ki czas z problemami a wreszcie zupe軟ie d德i瘯 pad. Dodam jeszcze 瞠 jak mam ustawiony d德i瘯 z amplitunera po hdmi jak dawniej to dioda na amplitunerze HDMI si nie 鈍ieci. Jednak jak mam teraz podany d德i瘯 po 鈍iat這wodzie a obraz po hdmi to dioda 鈍ieci i amplituner dzia豉 pi瘯nie.

0
  • #15 28 Mar 2018 01:42
    el farjani abdelaziz
    Poziom 1  

bbobii napisa:
    Moim skromnym zdaniem to ok90% kondensator闚 do wymiany.

avis, c'est environ 90% des condensateurs à remplacer.

Dodano po 39 [sekundy]:

avis, c'est environ 90% des condensateurs à remplacer.

0
  • #17 24 Kwi 2018 20:37
    uniat
    Poziom 1  

iwanator
    prosz o informacj jak i gdzie wykona貫 napraw w serwisie
    ja dzisiaj dosta貫m odpowied, 瞠 akcja serwisowa dotyczy tylko usa
    ratunku!!!

0
  • #18 16 Lip 2018 14:48
    iwanator
    Poziom 2  

Hej sory 瞠 odpisuje dopiero teraz ale dzisiaj przeczyta貫m twoj wiadomo嗆, wymienili mi w Warszawie w autoryzowanym serwisie Onkyo

Dodano po 9 [minuty]:

To ta firma mi robi豉 ,nie by這 瘸dnych problem闚
    http://www.onkyo.pl/pl/Serwis

0
  • #19 17 Wrz 2018 22:54
    tweety22
    Poziom 1  

Wiadomo jak wygl康a teraz sprawa w serwisie. W豉郾ie wyskoczy mi ten sam b陰d i tak samo jak piszecie, brak d德i瘯u. Dodam, 瞠 jestem zielony je郵i chodzi o elektronik (sam nic nie zrobi). Jak na razie to tylko by reset, ale nic to nie pomaga

0
  Szukaj w 5mln produkt闚