Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PIONEER VSX-921 - B陰d UE22 i brak d德i瘯u

01 Jun 2015 06:26 16974 38
  • Level 1  
    Witam
    Od pewnego czasu wyskakuje mi komunikat na wy鈍ietlaczu UE22 i nie ma d德i瘯u w tym czasie. Brak d德i瘯u trwa nawet do godziny od czasu w陰czenia amplitunera. Po pewnym czasie g這s si w陰cza. Dodam , i zgodnie z instrukcj obs逝gi kod UE22 oznacza nieprawid這w aktualizacj oprogramowania. Oprogramowanie jest uaktualnione i najnowsze. Reset amplitunera nic nie pomaga. Prosz o pomoc co z tym fantem zrobi, ewentualnie kto jest w stanie naprawi takie co. Pozdr.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprz皻owe. Zarejestruj si za darmo
  • User removed account  
  • Level 9  
    Czy uda這 si wam rozwi您a problem z b喚dem UE22 ?

U mnie pojawi si dzi na VSX921 jednak d德i瘯 dzia豉 jak nale篡 (przynajmniej na razie)
    Oczywi軼ie sprz皻 po gwarancji gdzie serwisy twierdz 瞠 trzeba wymieni p造t g堯wn.
  • Level 9  
    Zrobi貫m jak pisa貫 zdj掖em obudow i wszystko dok豉dnie przedmucha貫m. Po tym wgra貫m najnowszy dost瘼ny soft z pendrive bo sam nic nie znajdowa w sieci. Dwa dni by這 spokoju jednak problem wr鏂i i zaczyna si pog喚bia. Teraz zaczyna tak瞠 brakowa d德i瘯u. Jedynym wyj軼iem jest wy陰czenie 2-3 razy dekodera. Obawiam si 瞠 niebawem i to nie pomo瞠. Jedyne co jeszcze spr鏏uje to zrobi reset do ustawie fabrycznych. Inaczej zostanie tylko serwis i za豉manie nerwowe po rachunku.
  • Level 27  
    Moim skromnym zdaniem to ok90% kondensator闚 do wymiany.
  • Level 9  
    Szczerze powiem 瞠 p造ta wygl康a na stan idealny jak by dopiero co z fabryki wysz豉. 畝den kondensator nie jest napuchni皻y lub uszkodzony (patrz帷 na oko)
    Soft wgrany najnowszy reset zrobiony jednak problem nadal jest. Teraz jeszcze zaczyna si problem z d德i瘯iem kt鏎ego brakuje po uruchomieniu zimnego dekodera. Wystarczy w陰czy i wy陰czy 2-3 razy i wszystko jest ok. Nadal pokazuje b陰d jednak d德i瘯 dzia豉. Co ciekawe kiedy wy陰czy si dekoder po np. 30 min dzia豉nia i od razu w陰czy to b陰d ju si nie pokazuje nawet po wielu godzinach dzia豉nia.
    Dziwnie to wygl康a bo wszystko jest ok je郵i dekoder jest dobrze rozgrzany.
    Ja u siebie dekodera u篡wam zawsze z telewizorem a nie sporadycznie jak wiele os鏏 tylko jak puszcza filmy.
  • Level 27  
    Wymienia貫m ju kondensatory kt鏎e wygl康a造 niemal idealnie ale mia造 prawie zero pojemno嗆 lub mniej ni po這wa warto軼i.
  • Level 9  
    Ja jak na razie nic nie wymienia貫m bo szkoda kasy na domys造. Ale zaciekawi豉 mnie twoja informacja i w weekend przycisn moj 穎nk aby mi to info przet逝maczy豉. Jak dla mnie ten problem z b喚dem jest ewidentnym b喚dem wadliwego sprz皻u wi璚 logiczne by by這 aby PIONEER usun掖 go na w豉sny koszt tym bardziej 瞠 chyba ju nikt nie ma na niego gwarancji.
    Jeszcze ta ogromna liczba informacji o tym b喚dzie z ca貫go 鈍iata o czym 鈍iadczy.
  • Level 9  
    Je郵i kogo interesuje to chwilowo sam znalaz貫m zast瘼cze rozwi您anie problemu. Po kilku miesi帷ach wy陰czenia a przy okazji przegl康ania r騜nych informacji w necie mo積a si domy郵i 瞠 problem ten m鏬 by powi您any z problemami z HDMI
    Spr鏏owa貫m i wy陰czy貫m dost瘼 d德i瘯u z HDMI do amplitunera pozostawiaj帷 sygna video, w ustawieniach amplitunera zmieni貫m wej軼ie d德i瘯u na opt1 i oczywi軼ie pod陰czy貫m tv do amplitunera 鈍iat這wodem. Eureka b喚du nie ma a d德i瘯 wielokana這wy znowu dzia豉 jak dzia豉.
    Nie wiem na jak d逝go to wystarczy bo problem nie jest rozwi您any jednak jest omini皻y i dzia豉.

Jak by kogo interesowa這 to w USA i kilku innych krajach Pioneer i Onkyo naprawiaj t wad na w豉sny koszt nawet po gwarancji.

Spr鏏uje napisa do Pioneer Polska co oni na to jednak obecnie amplituner nie wy鈍ietla mi ju b喚du co utrudni mediacje :(
  • Level 9  
    Lofik jak wy陰czy貫 wej軼ie audio w hdmi? W jaki spos鏏 te mam na stole z tym problemem , mi osobi軼ie jest zbyteczne hdmi tylko u篡wam nie elektrycznego po陰czenia po 鈍iat這wodzie pomo瞠sz bo szkoda sprz皻u
  • Level 9  
    Wchodzisz w ustawienia Home menu wybierasz System setup - Hdmi setup i ustawiasz TV audio na normal
    U mnie dekoder nc+ pod陰czony jest do tv przez hdmi a d德i瘯 z tv 鈍iat這wodem do amplitunera, obraz tak瞠 idzie po hdmi z tv do amplitunera. Ja mam dodatkowo pod陰czony komp przez dlna i filmy 鄉igaj jak dawniej wielokana這wo r騜nicy 瘸dnej nie widz. Troch to dziwne 瞠 tak to dzia豉 ale jak dzia豉 to mnie to cieszy. Wcze郾iej na normalnych ustawieniach d德i瘯 dzia豉 do czasu b喚du UE22 p騧niej przez kr鏒ki czas z problemami a wreszcie zupe軟ie d德i瘯 pad. Dodam jeszcze 瞠 jak mam ustawiony d德i瘯 z amplitunera po hdmi jak dawniej to dioda na amplitunerze HDMI si nie 鈍ieci. Jednak jak mam teraz podany d德i瘯 po 鈍iat這wodzie a obraz po hdmi to dioda 鈍ieci i amplituner dzia豉 pi瘯nie.
  • Level 1  
    bbobii wrote:
    Moim skromnym zdaniem to ok90% kondensator闚 do wymiany.

avis, c'est environ 90% des condensateurs à remplacer.

Dodano po 39 [sekundy]:

avis, c'est environ 90% des condensateurs à remplacer.
  • Level 1  
    iwanator
    prosz o informacj jak i gdzie wykona貫 napraw w serwisie
    ja dzisiaj dosta貫m odpowied, 瞠 akcja serwisowa dotyczy tylko usa
    ratunku!!!
  • Level 2  
    Hej sory 瞠 odpisuje dopiero teraz ale dzisiaj przeczyta貫m twoj wiadomo嗆, wymienili mi w Warszawie w autoryzowanym serwisie Onkyo

Dodano po 9 [minuty]:

To ta firma mi robi豉 ,nie by這 瘸dnych problem闚
    http://www.onkyo.pl/pl/Serwis
  • Level 2  
    Wiadomo jak wygl康a teraz sprawa w serwisie. W豉郾ie wyskoczy mi ten sam b陰d i tak samo jak piszecie, brak d德i瘯u. Dodam, 瞠 jestem zielony je郵i chodzi o elektronik (sam nic nie zrobi). Jak na razie to tylko by reset, ale nic to nie pomaga
  • Level 28  
    Dobry :) Wi璚 mam ten sam error, i czy kto co ju okie透na ?
  • Level 2  
    Witam
    cena za napraw to kosmos, serwis w Gdyni - 1000 z za cz窷 + robocizna oko這 200 z. Taka sama odpowied z serwisu w Warszawie. Kto pisa, 瞠 serwis Onkyo naprawi這 za free, niestety serwis Onkyo nic z tym te nie zrobi, w og鏊e nie zajmuj si Pionierem. Pioneer Polska na maila przekierowuje do serwisu, serwis 1200 z... Podzi瘯owa貫m i kupi貫m nowy.
  • Level 28  
    No to pozamiatane- a zam闚ienie nowego chipa z Chajna ? Kto przerabia ?
  • Level 11  
    Na pocz徠ek firmware DSP do sprawdzenia
  • Level 28  
    Kto w posiadaniu takiego wsadu ?
  • Level 10  
    Witam,

Mi tak瞠 ukaza si wspomniany b陰d. Za這篡貫m konto na Twitterze i pr鏏uj pchn望 Pioneer'a do jakiego dzia豉nia, je瞠li kto jest w stanie retweetn帷 to zaprasza, mo瞠 wsp鏊nie uda si co zrobi.

Nie mog貫m za陰czy linka bezpo鈔ednio wi璚 doda貫m go w pliku.

Je瞠li uzyskam jak捷 informacj to na pewno si ni tu podziel.
  • Level 11  
    Pioneer zako鎍zy akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co mo瞠sz zrobi to sprawdzi czy wy鈍ietla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wy陰czonym amplitunerze w trybie standby. Je郵i masz *** to zacznij od wgrania wsadu
  • Level 10  
    Masz na my郵i akcj w USA? Tak og這sili, ale pono dalej przyjmuj tam zg這szenia.

Spr鏏uj Twojej metody, dzi瘯i wielkie.

Dodano po 13 [minuty]:

neo95s wrote:
    Pioneer zako鎍zy akcje serwisowa w grudniu 2018r, jedyne co mo瞠sz zrobi to sprawdzi czy wy鈍ietla Ci wersje firmware DSP (Tune Up + Power) na wy陰czonym amplitunerze w trybie standby. Je郵i masz *** to zacznij od wgrania wsadu

Jeste w stanie podzieli si instrukcj jak wgra ten wsad? Plik pobra貫m z posta powy瞠j.