Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE55E532EU23 - pojawia się kranik

paweldobrzanski 08 Cze 2015 11:16 8472 0
  • #1 08 Cze 2015 11:16
    paweldobrzanski
    Poziom 10  

Witam,
    Mam problem ze zmywarka Siemens SE55E532EU23. Postaram się opisać problem i moje spostrzeżenia.
    Uruchamiam zmywarkę - wybieram obojętnie jaki program - zawsze tak samo się kończy ;)
    Na początku powinna próbować wyrzucić ewentualna wodę jeśli jakaś byłaby w zmywarce a ona chwilę „zabuczy” i pobiera wodę, zaczyna płukać... po około 15 min zaczyna „buczeć” – ja to rozumiem, że chce wypompować wodę… ale nie może… buczy tak przez dłuższą chwilę aż się pojawi kranik… i ja tutaj jeśli jestem w kuchni to zaraz jak zaczyna „buczeć” ja wyłączam, jeśli mnie nie ma to pojawi się kranik…
    Po wyłączeniu mam dwie metody… albo otwieram zmywarkę (uwaga gorąca woda) i wyciągam sitko potem próbuje suszyć wirnikiem pompki umieszczonej w dnie zmywarki aż napotkam delikatny opór… szybko składam i próbuje uruchomić zmywarkę… czasami się uda za pierwszym czasami a czasami za 10 razem… ale się udaje… (do czasu)… Drugim sposobem jest pozostawienie zmywarki przez około 30 min zazwyczaj bez „grzebania” w pompce tylko uruchamiam zmywarkę i działa bez problemu wypompuje wodę i program biegnie dalej.
    Dalsze mycie jest już bezproblemowe… tzw. na końcu potrafi wypompować wodę ze zmywarki i wysuszyć naczynia.
    Czytałem na formach i z tego co już potrafiłem się zorientować chyba będzie to pompka, ale czy opłaca się ją naprawiać… koszt pompki w serwisie: pompa odprowadzająca 293zł brutto a myjąca 715zł brutto.
    Mam tylko mały problem, nie wiem którą i czy na pewno to pompka….
    Proszę o pomoc…
    PawełD.

19 0