Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla e12 1.4 vvti - Auto ciezko odpala.

08 Lip 2015 13:11 4908 3
  • Poziom 9  
    Witam. Od kilku dni mam problem z odpaleniem toyota corolla e12 vvti. Auto po dluzszym postoju trzeba bardzo dlugo krecic, gdy zapali pracuje juz rowno. Po zgaszeniu i szybkim zapaleniu wspomniany problem nie wystepuje. Odpalenie ulatwia wcisniecie pedalu gazu. Wczoraj wymontowalem i wyczyscilem przepustnice oraz silnik krokowy. Po zmontowaniu jest jeszcze gorzej, auto nadal ciezko odpala a gdy juz odpali dusi sie przy dodaniu gazu i slychac strzaly w dolot. Na szybko sprawdzilem pompe paliwa. Slychac jak pompa pracuje jednak zauwazylem ze ulamane jest przylacze przelswowe. Jednak paliwo z przelewu nie cieklo. Czy moze to swiadczyc o slabej wydajnosci pompy? Kiedy paliwo powinno leciec przelewem?
    Co moze byc powodem opisanych problemow? Dodam ze wymienialem swiece miesiac temu. Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Co do szarpania po czyszczeniu przepustnicy zapewne trzeba zrobić adaptacje albo pojezdzić trochę i powinno się uspokoić o ile zrobiłeś to dobrze. Trzeba też zmierzyć porządnie ciśnienie paliwa.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 2  
    Witam,
    folej czy udało Ci się rozwiązać ten problem?

Od jakiegoś czasu mam podobną sytuację.
    9 miesięcy temu założyłem instalację gazową do mojej Toyoty Corolli 1.4 vvti 2002.
    Od miesiąca męczę się z odpalaniem:
    -po nocy lub dłuższej przerwie (8h) nie odpala mi na pierwszym razem. Przeważnie za drugim, czasami trzecim.
    Po odpaleniu jest wszystko ok, nie gaśnie, nie szarpie.

Rzadko kiedy słyszę pompę przy przekręceniu kluczyka. Jakiś czas temu wymieniałem świece.

Jeden mechanik sprawdził pompę paliwa i mówi że ok, drugi posprawdzał WSZYSTKO i mówi że wszystko ok - są bezradni. Jeden zasugerował, że być może problem jest w komputerze i nie ma sygnału na pompowanie paliwa po przekręceniu stacyjki.

Może ktoś wie coś na ten temat?
  • Poziom 9  
    Witam.
    U mnie problem zostal rozwiazany. Pomoglo czyszczenie filtra na pompie.