Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Beta 5 VW blaupunkt + emulator zmieniarki CD

20 Jul 2015 11:45 4005 4
  • Level 9  
    Hej :)

Natrafiłem w internecie na stronę, gdzie można znaleźć schemat, jak i plik wsadowy do mikrokontrolera, aby stworzyć emulator zmieniarki CD pod radio VW Beta 5. (link: http://zbyshek.cba.pl/node/5). Wykonałem ten układ i niestety natrafiłem na pewną przeszkodę. Po podłączeniu wszystkiego naciskając na przycisk "CD" na radiu, nie ma totalnie żadnej reakcji (nawet nie występuje charakterystyczny "pik"). Po odłączeniu wiązki, radio wyświetla "No CD Changer". Stąd mój wniosek, że coś nie działa poprawnie. Mam więc kilka pytań:
    1) Czy masa, która pochodzi od toru sygnałowego może być podłączona wraz z masą (z zasilania) do pinu "COM" w radiu?
    2) Czy w radiu trzeba "zmieniarkę" (w naszym przypadku emulator) zaprogramować, albo zgrać czy wystarczy podłączyć i powinna działać?
    3) Użyliśmy mikrokontrolera ATmega8A, bo niestety ATmega8 jest ciężko dostępna, ale z tego co wiem, to kod nie powinien się niczym różnić?
    Chciałbym zaznaczyć, że cały układ został sprawdzony kilkukrotnie, na dwóch ATmegach i wykluczamy pomyłkę przy montażu. Wszystko jest zgodnie z schematem.
    Czy ktoś może ma inny kod i mógłby podrzucić? Schemat, opis - na stronie podanej powyżej, natomiast opis kostki przesyłam w załączniku.

Pozdrawiam koledzy :)!
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Cześć! w internecie jest pełno bzdur i czasem niełatwo "odsiać ziarno od plewu..." też kiedyś chciałem bawić się w emulatory...ich kupno jest w zasadzie nieopłacalne wiec wielu kusi zrobic samemu...lecz tu się kłania wiedza... nie jest to prosta sprawa wykonac emulator natomiast jeśli chciałbyś słuchac muzyki z jakiegoś odtwarzacza mp3 lub tel za pomoca jack 3.5mm to służę pomocą...wiem jak wpiąć się w te radia ,,,,w zasadzie w każdy model i nie bedzie potrzebna ci zmieniarka. nie bede tu opisywać jak to zrobić ponieważ każde radio to indywidual. ..pozdrawiam.Piotr.
  • Level 9  
    Mówisz tutaj o wpięciu się pod głowicę odtwarzacza kasetowego, czy kanał zmieniarki cd?
  • Level 9  
    baca5 wrote:
    Mówisz tutaj o wpięciu się pod głowicę odtwarzacza kasetowego, czy kanał zmieniarki cd?

Witam! Pewnie zostanę zastrzelony przez Admin za brak aktywności ub nieprawidłowy wpis ...czy tez zbyt późna odp.
    Z Tego co pamiętam uzyskanie możliwości wpięcia źródla dzwięku obedzie kosztem CD . Po prostu musisz wyjąc odtwarzacz CD/zmieniarka, znaleźć przwody sygnałowe ktore wychodza ze zmianiarki do wzmaka wpinasz się jack 3.5mm w sygnal swoim "źródłem dzwięku "tj . np. kom. tylko pamiętaj o MASIE (bo bedą szumy lub w głośnikach usłyszysz swój silnik) Aby wszystko grało jak należy musisz mieć cały czas włożona płyte w CD by "kręciła sie w odtwarzaczu " i oszukiwała prace procka i gotowe. Ale niestety zaznaczam jest to kosztem CD. Można i to rozwiązac stosując odpowiedni przełącznik... pozdro!
  • Level 9  
    Witam.
    Niestety nie posiadam zmieniarki CD, aczkolwiek poradziłem sobie z tym problemem. Zrobiłem układ jak na stronie, którą podałem powyżej, z jedną różnicą: Pomyliłem "data out" z "data in". (Out wychodzący z procka ma wchodzić na In radia). Niestety zorientowałem się dopiero po paru miesiącach, kiedy już przestałem mieć nadzieję na to, że w końcu zadziała i sprawdzałem sobie przebiegi na oscyloskopie ;). Zostało wyprowadzone gniazdo 3.5mm w miejscu przełączników (tam gdzie jest podgrzewanie tylnej szyby, siedzeń, etc) i niedługo później został dołożony moduł bluetooth, więc teraz mam bezprzewodową łączność. Działa już tak kilka ładnych miesięcy i bardzo przyjemnie to pracuje.

Temat do zamknięcia ;).
    Pozdrawiam