Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercury 9.9 - Silnik zaburtowy Mercury pracuje na jeden cylinder

adielektro 20 Lip 2015 12:21 1911 3
  • #1 20 Lip 2015 12:21
    adielektro
    Poziom 20  

Silnik zaburtowy Mercury 10KM dwutakt, dwa cylindry na jednej cewce brak iskry, uszkodzony moduł zapłonowy - po usunięciu żelu z płytki znalazłem uszkodzony element. Wygląda jak tranzystorek ale nie mogę dokładnie odczytać napisów,
    widoczne oznaczenia to G308 lub 6308.
    Reszta elementów to diody, rezystory, kondensatory oraz kolejny tranzystor lub tyrystor o oznaczeniu SCR5 162 (wynika, że jest sprawny). Wydaje mi się, że jest to moduł CDI zasilany cewką. Płytka modułu jest praktycznie symetryczna więc mogłem przekładać elementy i ustalić uszkodzenie tego tranzystora lub tyrystora.
    Proszę o podpowiedź co to za element ???

Mercury 9.9 - Silnik zaburtowy Mercury pracuje na jeden cylinder

0 3
  • #3 21 Cze 2016 15:17
    JARECEK
    Poziom 12  

Panowie w Mercurym w każdym z modułów są tyrystory na końcowym stopniu ten o którym piszecie S308 to nic innego jak MCR 100-8 za 2 zł . Testowałem i działają już w kliku modułach . W innych tak samo niskosterowane Tyrystorki siedzą wkładacie śmiało jakikolwiek i moduły wstają.

0
  • #4 09 Lut 2017 14:21
    cytrynajas
    Poziom 7  

Mam ten sam problem z modułem. Raz już wymieniłem uszkodzony tyrystor i od tamtego czasu nie pływam, bo jest różna iskra (jedna jest słabsza) i silnik gaśnie pod obciążeniem, ale odpala normalnie.
    Jadę zaraz kupić wskazane przez ciebie części i sprawdzę. A co myślisz o różnicy iskry?

1