Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercury 9.9 - Silnik zaburtowy Mercury pracuje na jeden cylinder

20 Lip 2015 12:21 2514 3
 • Poziom 20  
  Silnik zaburtowy Mercury 10KM dwutakt, dwa cylindry na jednej cewce brak iskry, uszkodzony moduł zapłonowy - po usunięciu żelu z płytki znalazłem uszkodzony element. Wygląda jak tranzystorek ale nie mogę dokładnie odczytać napisów,
  widoczne oznaczenia to G308 lub 6308.
  Reszta elementów to diody, rezystory, kondensatory oraz kolejny tranzystor lub tyrystor o oznaczeniu SCR5 162 (wynika, że jest sprawny). Wydaje mi się, że jest to moduł CDI zasilany cewką. Płytka modułu jest praktycznie symetryczna więc mogłem przekładać elementy i ustalić uszkodzenie tego tranzystora lub tyrystora.
  Proszę o podpowiedź co to za element ???

  Mercury 9.9 - Silnik zaburtowy Mercury pracuje na jeden cylinder
 • Poziom 13  
  Panowie w Mercurym w każdym z modułów są tyrystory na końcowym stopniu ten o którym piszecie S308 to nic innego jak MCR 100-8 za 2 zł . Testowałem i działają już w kliku modułach . W innych tak samo niskosterowane Tyrystorki siedzą wkładacie śmiało jakikolwiek i moduły wstają.
 • Poziom 9  
  Mam ten sam problem z modułem. Raz już wymieniłem uszkodzony tyrystor i od tamtego czasu nie pływam, bo jest różna iskra (jedna jest słabsza) i silnik gaśnie pod obciążeniem, ale odpala normalnie.
  Jadę zaraz kupić wskazane przez ciebie części i sprawdzę. A co myślisz o różnicy iskry?