Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Espace E2 2,0 93\' LPG - Wysokie wolne obroty po czyszczeniu dolotu

pirogt 23 Jul 2015 14:56 1851 2
    pirogt
    Level 10  
    Witam. Ostatnio od niechcenia chciałem sprawdzić poziom płynu chłodniczego. Poziom był ok ale zauważyłem że spadł wąż między dolotem a puszką filtra powietrza. Przepustnica była cała w błotnistej mazi ulepiona więc postanowiłem to podczyścić. I tym działaniem stworzyłem swój problem. Zaznaczam że auto przed czyszczeniem pracowało bez zarzutu.

Po myciu stwierdziłem wolne obroty na poziomie 1800obr/min - nie spadają, nie rosną, nie falują. Auto też zaczęło ciężej palić. Potrzeba około 3 - 4s kręcenia rozrusznikiem by odpaliło. I wygląda to mniej więcej tak: nic,nic,nic...nic, odpala i chodzi równo (tyle że te obroty wysokie). Nie jest tak że jakby chiał a nie mógł odpalić tylko po prostu nagle ożywa po tych sekundach kręcenia.

Teraz co zaobserwowałem. Jeśli ścisnę ten wąż powietrza który idzie do czujnika (krokowca) i zatkam całkiem - auto gaśnie. Więc dolot i przepustnica szczelna. Zatykając mocniej lub słabiej reguluję wolne obroty ale chyba ten czujnik powinien robić to sam. Powietrze do niego idzie od tego walca rozprowadzającego gaz. Jego też czyściłem i wydłubałem trochę silikonu z wlotu - to może być przyczyna wyższych wolnych obrotów.
    Pytanią:
    1. Czy tak jest i jak sprawdzić ten czujnik (krokowiec) czy w ogóle działa?
    2. Jeśli nie działa to czy mogę przytkać ten wąż w jakimś stopniu by obroty były ok, i czym to grozi ewentualnie?

Co do ciężkiego odpalania zauważyłem iż jeśli podczas kręcenia rozrusznikiem "pompuję" gazem to auto odpala dużo szybciej, po ok 1-1,5s. Przepustnicę czyściłem razem z tym czujnikiem przy niej (położenia przepustnicy?) - wydawał się szczelny a ja nie używałem myjki ciśnieniowej tylko detergent i swobodny strumień wody.
    3. Ten czujnik może być przyczyną słabego odpalania?
    4. Jak go sprawdzić?

Poza tym jak auto odpali to jeździ normalnie (poza obrotami).

PS. Zrobiłem zdjęcie tych czujników ale posiałem kabel do aparatu
    pirogt
    Level 10  
    wikia55 wrote:
    Zrób przyuczenie clipem

Zapomniałem dodać że nie jestem mechanikiem i nie wiem o co biega z tym przyuczeniem.