Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKIPAGE 8p plus - pas na wydruku

01 Jun 2005 08:45 1840 7
 • Level 15  
  mam problem z ta drukarka bo jak drukowalem robila mi czarny pas pionowy na wydruku a po wyczyszczeniu robi sie pas bez wydruku co to moze byc ??
 • Level 11  
  jaki jest ten pas pionowy, poziomy, czy ma rozmyte krawedzie, czy moze pstre?
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Czy matrycę LED czyściłeś?? i co to znaczy wyczyszczeniu?? co czyściłeś i jak??
 • Level 15  
  hmm czyscilem wszystko co sie wyjmuje w takiej kasecie(cos takiego zielonego i inne rolki) a i jeszcze jedno uzywam toneru od xera. Moze napiszcie co mam jeszcze przeczyscic
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  To czyściłeś bęben światłoczuły. jeśli używasz toneru od ksera to najprawdopodobniej to jest powód.. tonery oki są sferyczne (pod mikroskopem proszek wygląda jak kuleczki. Większość tonerów do kser to tonery mielone i pod mikroskopem wyglądają jak wielosciany, dodchodzi jeszcze wielkośćdrobin, skład tonera (toner do kser jest czasami dwuskładnikowy). Moim zdaniem to co widzisz to pewnie efekt kodu kreskowego (czarne wydruki poprzecinane są białymi liniami), który tworzy się najczęściej po zasypaniu niewłaściwego tonera i jest spowodowany uszkodzeniem modułu bąbna.... jeśli mam to prościej wytłumaczyć to posłuże się analogią: jeśli zasypałeś do drukarki nieodpowiedni toner to tak jak byś do samochodu z silnikiem na olej napędowy wlał bęzyny.

  Czyszczenie prawdopodobnie nic nie pomoże bo uszkodziła sie fizycznie rolka nanosząca toner na bęben i go nie nanosi.

  Możesz sprubować wyczyścić listwe led od spodu(ten element na klapie drukarki), wysypać cały toner z bębna i zasypać go nowym najlepiej oryginalnym tonerem.
  Ale czy to pomoże to w dużej mierze zależy od przypadku
 • Level 15  
  wiec zasypalem nowym tonerem i obiawy takie ze linia na calosci wydruku jest juz przerywana i szerokosci 3mm w miejscach bardziej zaczerniowych wydruk jest prawidlowy.
 • Level 31  
  ...nie wiem jak to jest w 8mkach, ale w 4,6,10,12i14tkach jest taka listwa z blachy wzdluz modulu, koloru srebrnego, dociskana do developing rollera(patrz serwsowka)-rolki nakladajacej toner na OPC.Bardzo czesto drobiny tonera, zwlaszcza byle jakiego...niewlasciwego...przylepiaja sie w miejscu styku tej listwy z developing r. ..robia sie grudki...zbierajace toner z developin rollera-wyjmij listwe, wyczysc krawedz na mokro....dokladnie...zloz-powinno pomoc, o ile -jak pisal Kosmita-developinga juz nie wydlubalo...