Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara II 2.0HDI - Wymiana Tarczy Sprzęgła

30 Lip 2015 17:51 2466 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem posiadaczem Citroena Xsara 2 z silnikiem 2.0HDi 110KM. Ostatnio zerwała mi się linka od sprzęgła. Podczas wymiany okazało się, że urwała się ta końcówka, która była na lince od strony kabiny (pedał sprzęgła). Po wymianie okazało się, że nie chcą wchodzić biegi przy pracującym silniku, na wyłączonym wchodzą. Dodam jeszcze, że przed zerwaniem linki sprzęgło "brało" bardzo nisko.

I teraz pytanie/a co poszło?? Docisk?? Łożysko oporowe?? I czy lepiej wymienić cały komplet: Tarczę sprzęgła, docisk i łożysko?? Ile taka wymiana kosztuje?? Wiem, że zestaw mógłbym kupić za 490zł za komplet. I jeszcze jedno czy da się dokonać takiej wymiany (zestawu) bez podnoszenia silnika?? W poprzednim aucie tj. Seat Cordoba 1.9SDi udało mi się to bez ruszania silnika, po odkręceniu półosi i kilku innych elementów udało się wymienić tarczę sprzęgł. Proszę o poradę bo nie wiem co mam robić. Oddać auto do mechanika czy próbować zrobić samemu.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zauważ ze silnik (zespół razem ze skrzynią) trzyma się w 3 miejscach, a jedno miejsce jest na skrzyni.
    Podwieszasz silnik, wyciągasz półosie. Odkręcasz skrzynie.

A czy przypadkiem HDI 110KM nie miało już dwumasy?

W sprzęgło mogło się rozsypać, łożysko mogło się zablokować, wycisk też mogło uszkodzić.
    Zanim nie rozbierzesz nic nie ma pewnego.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Fajna i przyjemna robotka ^^
    Ale podstawa to podnośnik i support (belka do podwieszania silnika).
    No i nie pamiętam jak w xsarze , ale w xsarze picasso lepiej sobie belke (wózek) zawieszenia "usunąć".
    PZDR
  • Poziom 2  
    Wszystko załatwione w warsztacie. Działa do dziś.