Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharp SJF72PVSL - Komora chłodziarki mrozi.

krycho974 02 Sie 2015 11:50 693 2
  • #1 02 Sie 2015 11:50
    krycho974
    Poziom 2  

Od ponad tygodnia mam problem. Komora chłodziarki mrozi a nie chłodzi. Temperatura waha się w granicach od -6 do -8 stopni. Komora zamrażarki pracuje prawidłowo i utrzymuje zadaną temperaturę. Lodówkę wyłączam na noc, bo jak tego nie zrobię, to rano mam wszystko zamrożone, i pomimo pozbawienia jej prądu sterownik nie resetuje się (taka była porada z serwisu Sharpa). Rok temu serwis wymieniał dumper, bo były problemy po stronie chłodziarki i zamrażarki.
    Po przewertowaniu forum dochodzę do wniosku, że uszkodzeniu uległ czujnik temperatury, ale nie jestem tego do końca pewien. Nadmienię, że nie jest to tania część, i taka wymiana w ciemno może okazać się mało opłacalna. Może ktoś doradzi co zrobić. Bawić się samemu, czy ściągać serwis który jest ponad 100 kilometrów odemnie i za sam dojazd zapłacę jak za część, która wg mnie jest uszkodzona.

0 2
  • #2 28 Sty 2016 16:57
    wiciu_lodz
    Poziom 9  

Witam,
    Mam podobny problem z ta lodowko zamrazarka. Problem powstal na wskutek braku energii z sieci. Awaria sieci. Czy udalo sie panu juz ten problem rozwiązać?

Pozdrawiam
    Sylwek

0
  • #3 20 Mar 2016 15:18
    krycho974
    Poziom 2  

Problem sam się rozwiązał po rozmrożeniu lodówki. Postała parę dni, potem załączyłem ją i do tej pory działa bez zarzutu. Widocznie po zanikach prądu ten typ tak ma, stawiam na błędy w elektronice. Moim zdaniem po powrocie zasilania sterownik nie za każdym razem działa poprawnie, i nie załącza podzespołów, lub same podzespoły zaczynają żyć własnym życiem. No bo jak to możliwe, że po zaniku napięcia zawiesza się dumper a po następnym działa prawidłowo. Magia :?:
    Co by nie powiedzieć, jest to moja pierwsza i ostatnia lodówka tej marki, droga w zakupie (w stosunku do jakości), i w serwisowaniu.

0