Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa swap silnika 1.2 8V '93 na 1.4 8V '96 - immo

02 Sie 2015 16:54 2547 3
  • Poziom 10  
    Opel Corsa swap silnika 1.2 8V '93 na 1.4 8V '96 - immo Opel Corsa swap silnika 1.2 8V '93 na 1.4 8V '96 - immo
    Żeby nie tworzyć nowego, napiszę tutaj...
    No więc... do opla corsy b, w którym był silnik 1.2 8V (1993) na jednopunktowym wtrysku (bez immo) zrobiłem swapa na silnik z opla astry f (1996) 1.4 8V na wielopunktowym wtrysku. Przekładka z całą wiązką, sterownikiem silnika i immo. No i właśnie z tym immo jest problem, komplet działał na 100% w astrze, natomiast w corsie nie wiem do końca jak podłączyć kable od "pierścienia" immo siemens.
    brązowy - masa
    czerwony - plus stały
    czarny - plus po stacyjce
    1 niebiesko-czerwony - linia kodowa, gdzie ją wpiąć?
    2 niebiesko-czerwony - linia kodowa, gdzie ją wpiąć?
    brązowo-czerwony- złącze diagnostyczne, gdzie go wpiąć?
    niebiesko-brązowy -złącze diagnostyczne, gdzie go wpiąć?
    Autko nie odpala, immo odcina pompę paliwa i nie ma iskry.
    Po kilku dniach buszowania po necie stwierdziłem że temat immo na forach omijany jest szerokim łukiem ale może ktoś mi pomoże (pw), ewentualnie proszę o informację jakiego (o jakich numerach) komputera szukać aby zastąpić ten z fotografii no i oczywiście żeby był bez immo i spasował.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 15  
    Pinout immo1 OPEL (motorola MCU)

1- Alarm
    2- Kontrolka ECU
    3- NC
    4- 31
    5- 15
    6- Speed sygnał
    7- W-line (linia do ECU)
    8- K-line (Diagnostyka Immo) 3 pin w OBD
    9-30
  • SterControlSterControl
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do odpalenia wystarczy jak podłączysz zasilanie i linię do ECU. Ładnie byłoby podłączyć sobie i resztę w/g opisu kolegi wyżej.
  • Poziom 10  
    wyrzuciłem immo z ecu i dopiero wtedy autko zadziałało, mimo wszystko dzięki za pomoc