Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje Energy TOP 24 CE - Piec przestaje działać na wyświetlaczu - błąd E03

wiewior007 04 Aug 2015 21:29 10260 7
 • #1
  wiewior007
  Level 10  
  Witam, proszę o pomoc ma problem z piecem Brotje Energy Top 24 CE.
  Piec przestaje działać a na wyświetlaczu pokazuje się błąd E03. Nie wiem czy to ma jakiś związek ale piec pokazuje ten błąd podczas grzania wody w bardzo ciepłe dni... Najczęściej na dworze jest temperatura około 30 stopni, wtedy pojawia się błąd. Proszę o podpowiedz... co to może być...
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  E03 = zadziałał termostat spalin (spaliny wydobywają sie na pomieszczenie zamiast do komina). Brak odpowiedniego ciągu kominowego = zawołaj kominiarza, zleć przegląd (czyszczenie) kotła.
 • #3
  wiewior007
  Level 10  
  dzięki za odpowiedz... wiem teraz jak działać :)
 • #4
  homerjsimpso
  Level 2  
  Witam,

  Mam dokladnie ten sam problem. Komin byl czyszczony i jest doby ciag. Jest tez doplyw powietrza do pomieszczenia. Nie wiem co dalej mozna z tym zrobic. Firma mi mowila ze jest szansa ze jest taka 'pastylka' co dziala jako czujnik tych spalin co moze byc wadliwa ale ponoc to jest bardzo bardzo rzadka sytuacja. Ktos moze mi jeszcze cos poradzic?

  Dziekuje.
 • #5
  BrodowskiG
  Level 22  
  A kiedy czyściłeś kocioł?
 • #6
  homerjsimpso
  Level 2  
  Nowy kociol, montowany 3 tygodnie temu...
 • #7
  BrodowskiG
  Level 22  
  Może masz od razu kolanko zamiast kawałek puścić pionowo?
 • #8
  rafaelmichalak
  Level 1  
  Witam, nie jestem ekspertem ale umiem obsługiwać wkrętak, młotek czy suwmiarkę. Oto co u mnie się stało. Błąd E03, piec nie działa. Zdjąłem obudowę (białą) potem tą drugą co chroni komorę spalania. Na komorze jest wentylator, po lewej stronie. Okazało się, że wentylator się... zaciął, zakleił. Ruszyłem wiatraczek, chodzi gładko i piec chodzi.
  Teraz diagnoza. Albo ptaszek wleciał i przyblokował dmuchawę. Albo silnik się zaciera/kończy. Czeka mnie jeszcze czyszczenie kolanka w kotle oraz całego komina. Brotje Energy TOP 24 CE - Piec przestaje działać na wyświetlaczu - błąd E03 Brotje Energy TOP 24 CE - Piec przestaje działać na wyświetlaczu - błąd E03