Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung K9G8G08U0A - Czym najtaniej zaprogramować?

17 Sie 2015 21:03 2343 9
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie,

siadła mi pamięć w GPSie. Samsung K9G8G08U0A (2GiB NAND Flash). Uszkodził się bootloader. Czym najtaniej mogę zaprogramować tę kość, zakładając, że zdobędę wsad?
    Jakich programatorów szukać - co to za interfejs?

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    excray napisał:

Tak, mam dokumentację :) Ale nie doszukałem się tam nazwy interfejsu. Musiałbym dokładnie wszystko przeanalizować, ale zanim to zrobię - może ktoś wie czym się programuje kości NAND Flash Samsunga?
  • Poziom 40  
    Interfejs masz opisany w DSie.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sama wiedza jak dziala interfejs programowania nie za bardzo ci sie przyda, poniewaz bedzie potrzebna wiedza jak system traktuje bb - kopie nandow nie mozna robic 1:1. Poczytaj ten temat => https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2746786.html bo nawet jak bedziesz mial programator, to mozesz miec problemy z prawidlowym zaprogramowaniem nanda. Programator (TNM5000) znajedziesz na aliexpress za ok 1300zl, lecz nic nie pisza o oprogramowaniu w jaki sposob obsuguje sie nandy. http://www.xeltek.com/Nand-Flash-Programming/ <= tu masz programatory, ktore w pelni wspieraja programowanie nandow lecz cena najtanszego ($1,795.00) powala...
  • Poziom 11  
    Dziękuję @oloam!
  • Poziom 11  
    oloam napisał:
    Programator (TNM5000) znajedziesz na aliexpress za ok 1300zl, lecz nic nie pisza o oprogramowaniu w jaki sposob obsuguje sie nandy.

@oloam, Ty swego czasu projektowałeś programator do NANDów. Ukończyłeś ten projekt? Produkujesz je?

Dodano po 36 [minuty]:

Ludzie w jednym z wątków na elektrodzie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1308919-30.html#6954273

Piszą coś o jakiejś tajemniczej 9-tej nóżce, która w układach pamięci Samsunga powoduje twardy reset:
    "Opis z 9 nóżką działa sprawdzone na scalaku samsunga 913."

Wie ktoś o co to chodzi? Co z bootloaderem w takim przypadku? Jak taka operacja w ogóle ma pomóc?
  • Poziom 21  
    elektronik_hobbysta napisał:
    @oloam, Ty swego czasu projektowałeś programator do NANDów. Ukończyłeś ten projekt?

I tak i nie. Programator dobrze dziala(l) z paimieciami spi i nor, z nandami mialem wlasnie troche problemow (aczkolwiek zpis i odczyt czesciowo dzialal), nie podobala mi sie rowniez plytka (3 osobne podstawki pod dany rodzaj pamieci). Najbardziej potrzebny byl programator flash spi i on sie sprawdzal , wiec przerwalem 'zabawe' z nand.
    Czasy sie zmieniaja :P i wlasnie bedzie potrzebny programator nand, wiec wlasnie jestem na etapie projektowania (czekam na zamowione komponenty) programatora usb hs z jedna uniwersalna podstawka obslugujaca pamieci spi,nor,nand,eprom...
    elektronik_hobbysta napisał:
    Piszą coś o jakiejś tajemniczej 9-tej nóżce, która w układach pamięci Samsunga powoduje twardy reset:
    "Opis z 9 nóżką działa sprawdzone na scalaku samsunga 913."

9 nozka w pamieciach nand typu, ktory posiadasz to nic innego niz CE (chip enable). CE jest aktywny w stanie wysokim zwierajac do masy powodujesz wylaczenie ukladu.
  • Poziom 11  
    oloam napisał:
    9 nozka w pamieciach nand typu, ktory posiadasz to nic innego niz CE (chip enable). CE jest aktywny w stanie wysokim zwierajac do masy powodujesz wylaczenie ukladu.

Tak, sprawdzałem dokumentację. Dlatego nie wiem jakby to miało pomóc. No chyba, że chodzi o 9. nóżkę od dołu (pin CLS). I tak nie wiem jakim sposobem magicznie to naprawi bootloader.

Powodzenia przy pracy nad programatorem!
  • Poziom 10  
    Panowie ja mam taką kostkę K9F1608U0E, z web serwera kamery IP potrzebuje programator. wasz temat jest już wiekowy więc pewnie programator już powstał. Proszę o info