Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klika TV na jedne antenie. Rozdzielenie sygnału

18 Sie 2015 09:06 987 8
  • Poziom 20  
    Witam

Sytuacja jak na rysunku.

Aktualnie jest to zrobione na "skrętkę"
    Bez żadnego zasilacza. Jedynie dwa dekodery mają w opcjach włączone zasilanie anteny.

Ostatnio zaczęły się problemy z odbiorem kilku programów. Chciałbym to poprawić.

Moje pytanie:

Gdzie w tej opcji lepiej umieścić zasilacz? Czy przy najdalszym TV? Czy jak najbliżej anteny? Czy zasilacz 100mA wystarczy? Każdy odcinek przewodu około 10m. Do tego zapewne było położone coś tańszego.

Czym się różni (pod względem jakości/strat sygnału) połącznie na skrętkę a połączenie po przez rozdzielacze?

Czy zastosować jakiś wzmacniacz? Aktywne rozdzielacze?

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

• Poziom 32  
    Witam !
    Instalacja antenowa to nie elektryczna gdzie można robić większość połączeń na skrętkę, tu musisz zastosować rozgałęźniki i oczywiście wszystko na dobrym osprzęcie i wtykach F.

• Poziom 20  
    To już było zrobione wcześniej przez kogoś.
    Ja chcę to poprawić.

Nie ukrywam, że kawałek czasu to funkcjonowało bez problemu.

Zadałem dlatego pytanie czy w połączeniach jest różnica. Wydawało mi się że takie rozgałęźniki nie posiadają elementów aktywnych tylko jakieś blaszki stykowe.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Połączenia wg. rysunku górnego. Rozdzielacze działają w jedną stronę przepustowo dla sygnału antenowego, wprowadzając małe tłumienie sygnału w zależności od rodzaju zastosowanego rozdzielacza, natomiast w drugą stronę wprowadzają znaczne tłumienie sygnału i tym się różnią od metody na skrętkę.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak widać na górnym rysunku zastosowano antenę aktywną ze wzmacniaczem w puszce antenowej, i dodatkowe wzmacniacze wydają się zbędne.
  • Poziom 20  
    bogdan4747 napisał:
    Rozdzielacze działają w jedną stronę przepustowo dla sygnału antenowego, wprowadzając małe tłumienie sygnału w zależności od rodzaju zastosowanego rozdzielacza, natomiast w drugą stronę wprowadzają znaczne tłumienie sygnału i tym się różnią od metody na skrętkę.

Czy to tyczy się wszystkich rozdzielaczy?
    Czy kupując najtańsze nie ma co się spodziewać, że tak będą działać.
  • Poziom 15  
    To trochę nie tak jak napisał KEN-WAWA. Jeżeli stosujesz wzmacniacz w puszce antenowej to zasilasz go zewnętrznym zasilaczem 12V z separatorem aby napięcie zasilające dochodziło do wzmacniacza a nie do TV czy do dekodera. W przypadku odłączenia zasilania sygnał w ogóle nie będzie przechodził przez wzmacniacz i wtedy w puszce trzeba zamiast wzmacniacza zastosować symetryzator. Zastosuj symetryzatory firmy TELMOR o takiej ilości wyjść na ile potrzebujesz punktów ,zakończ przewody wtykami antenowymi.

Dodano po 2 [minuty]:

Oczywiście w puszce wzmacniacz lub symetryzator a rozdzielacz Telmor. Przepraszam za pomyłkę
  • Poziom 20  
    Zrobiłem to na chwilę obecną tak:

Antena ze wzmacniaczem>zasilacz z separatorem> GIEC na F> Splitter 1 X IN 4 X OUT (na zapas)>Splitter 1 X IN 2 X OUT

Poprawa 100%.

Działają wszystkie telewizory, każda stacja odbierana prawidłowo, bez zaników sygnału.
    Mam nadzieję, że tak już będzie :)

Dziękuje i pozdrawiam