Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kymco Vitality 2T - Przejściówka modułu CDI

miskmaster 19 Sie 2015 00:07 1989 4
  • #1 19 Sie 2015 00:07
    miskmaster
    Poziom 6  

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc. Posiadam moduł CDI na pięć pinów tak jak na poniższym obrazku.

Do niego posiadam przejściówkę na 6 pinów (gdyż takie gniazdo mam w skuterze), tylko jej nie ogarniam... miała być ok, a nie pasuje.

Da się te dwa ustrojstwa jakoś połączyć? Czy muszę zakupić przejściówkę?
    Jeśli się da połączyć proszę o instrukcje. O ile "skręcanie drucików" i owijanie ich taśmą izolacyjną nie jest mi obce, tak nie mam pojęcia który kolor do którego. Gdyż żeby było radośniej kolory nie są takie same...
    Jeśli lepiej przejściówkę zostawić na trudne czasy, gdy miedź pójdzie w górę i lepiej kupić jakąś normalną to proszę o jakiś link do takiej, która zda egzamin.

Moduł:

Przejściówka:

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.
    Tylko bez szyder proszę.

0 4
  • #2 19 Sie 2015 00:11
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nawet na forum znajdziesz rozpiski pinów do modułów i regulatorów napięcia. Porównaj.
    Już nie lepiej kupić dedykowany moduł?

0
  • #3 19 Sie 2015 00:24
    miskmaster
    Poziom 6  

Nie znalazłem dedykowanego ODBLOKOWANEGO modułu do kymco vitality 2T na 6 pinów poniżej 200zł. Te za 90zł są oryginalne i zablokowane. A te czarne pudełeczka noname z sześcioma pinami do chinskich skuterów za 12zł mnie przerażają :) Zresztą wszędzie przy nich było napisane, że do 4T.

Wcześniej ogarnąłem ten temat, ale moduł CDI z niego ma inne kable i końcówkę niż mój... w sumie to gdybym miał taki jak w poniższym temacie (moduł), to przejściówka by pasowała...

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1626465.html

..............................
    Dodaje dokładniejsze zdjęcia kabli - kolory itd.

Moduł:

Niebieski
    Zielony
    Żółty
    Czarny
    Czerwony

Przejściówka:

Biały
    Żółty
    Zielony z czerwoną kreską...
    Czarno-czerwony
    Niebiesko-biały

1
  • #4 19 Sie 2015 02:11
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do przeglądnięcia
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2611961.html
    Zacznij od zdobycia schematu elektrycznego do twojego skutera. Sprawdź na nim rodzaj modułu (AC CDI, DC CDI, czy moduł wymagający obu zasilań) i dobierz jakiś. Ewentualnie zrób, bo te proste składają się z kilku części. 200 zł za przyzwoity moduł, to dużo? I wyjaśnij mi, na czym ta blokada ma polegać.

1
  • #5 19 Sie 2015 09:10
    miskmaster
    Poziom 6  

Odnośnie blokady - na czym polega. Zacytuje jeden z portali, gdyż i tak moja wiedza na ten temat oparta jest jedynie o internet.

"Czujnik obrotów - rejestruje on prędkość obrotową koła oraz informuje o tym CDI (elektroniczny moduł sterujący silnikiem), co w konsekwencji wpływa na ograniczenie obrotów przez układ zapłonowy skutera. Sposobem na to zdławienie jest przecięcie przewodu biegnącego do czujnika.

Moduł zapłonowy - czyli sam CDI. Zastosowanie przez producenta zapłonu ograniczającego maksymalne obroty naszego silnika, co znacznie wpływa na ograniczenie prędkości. Sposób na odblokowanie w tym wypadku, to wymiana modułu CDI na odblokowany z inna mapą zapłonu."

W moim skuterze skutkuje to odcięciem przy pewnej prędkości - nie nie możnością pojechania szybciej, a odcięciem. Wręcz szarpnięciem i spadkiem mocy.

200zł za moduł do skutera to przynajmniej 100zł za dużo ;) Odnosząc się do cen innych jego podzespołów (choć części do kymco tanie nie są, gdyż to nie chiński szmelc) to bardzo dużo. Lub bacząc na ceny podzespołów do tuningu znanych marek, to ta cena również jest duża

Znalazłem "dedykowany" za 125zł, czyli z przesyłką około 150 ;]
    http://www.racing-planet.pl/2086-modul-zaplonowy-cdi-naraku-sport-.html

Nad schematami poślęczę w domu. Gdyż obecnie jestem w pracy. Ale widzę, że będą pomocne. Dziękuje Błażej za podrzucenie tematu.

0