Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odpowietrzenie skrzyni korbowej silnika 1,3 NZ.

yoland 03 Jun 2005 02:19 2433 2
 • #1
  yoland
  Level 10  
  Witam serdecznie-mam takie pytanie-podczas następujących zabiegów w silniku 1,3 NZ VW GOLF II z 91 roku:
  regulacji biegu jałowego,
  podczas ustawiania zapłonu,
  podczas regulacji składu mieszanki - zaleca się w silniku 1,3 NZ aby przed powyższymi zabiegami-cytuję z książki napraw-„z górnej części zaworu regulacyjnego odłączyć przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej i odpowiednio zamknąć koniec tegoż przewodu”.
  W tym miejscu moje pytanie-gdzie jest ów zawór i który to przewód? Czy chodzi tu o przewód, wychodzący z pokrywy zaworów-ale ten nie wchodzi do żadnego zaworu tylko jest częścią (jedną odnogą)trójnika odmy. Czy też może chodzi o przewód gumowy w kształcie kolanka-wchodzący do grubego rękawa gumowego łączącego filtr powietrza z przepustnicą? W tym miejscu rzeczywiście znajduje się plastikowy zawór-ale nie wiem czy właśnie o niego chodzi. Bardzo proszę o pomoc w odgadnięciu tej zagadki-pozdrawiam i dziękuję
 • #2
  rudiszubert
  Level 19  
  Jest to przewód w którym jest włożone taka druciana szczoteczka jaką mają kominiarze tylko mniejsza Poważnie
 • #3
  cobraa
  Level 27  
  Tak jak pisal wczeniej ale i tak ta ksiazka bzdury podaje wlasnie sie nie odlancza sie gdyz np ustawisz obroty na odlaczonym bedziesz miec np 850 obr/min a gdy sobie podlaczys spowrotem to przy starszym silniku zakloci co prace i obroty zejda roche w dol i zaplon automatycznie sie zmieni w zwiazku z obrotami . Ksiazki nie podaja zawsze to co powinno byc czesto pisza bzdury. Ustawiaj na podlaczonym i zalozonej obudowie filtra powietrza.