Witam forumowiczów,
postanowiłem kupić zestaw automatyki do bramy dwuskrzydłowej (a miałem tego nie robić...) no i po paru godzinach czytania internetu, powoli dochodzę do momentu... co teraz? Zdecydowałem się na zestaw Nice Wingo.
Dodam tylko, że jedno skrzydło ma szerokość 200cm, a waga nie przekracza 100kg (drewno), pewnie nawet 50kg nie ma.
Mój misterny plan dobierania i wybierania odpowiedniego zestawu rozsypał się studiując instrukcję montażu pod adresem (niestety nie mogę zamieścić linku, ale instrukcja jest publicznie dostępna)
Z tabelki 2.3 wynika, że minimalny wymiar A to 100mm, natomiast u mnie wymiary prezentują się następująco:
Słupek jest stalowy, wąski: 80mm.
A=60mm (tego wymiaru nie mam jak zmienić, zaraz obok jest furtka i dorabianie jakichś płaskowników, nie wchodzi w grę)
C=40mm -tego wymiaru też nie mam jak zmienić
B= cirka 190mm, choć ten wymiar z tego co się orientuję mogę "przespawać"
I tutaj pojawia się moje kluczowe pytanie a w zasadzie wątpliwości. Z wykresu wynika, że wymiar A powinien mieć minimalnie 100mm, u mnie wynosi on 60mm i nie mam jak go zmienić. Czy to oznacza, że montaż spowoduje że mechanizm będzie się szybciej zużywał? Czy będzie w ogóle działał? :>
Jeśli nie Nice Wingo, to czy możecie polecić coś innego w moim przypadku?
postanowiłem kupić zestaw automatyki do bramy dwuskrzydłowej (a miałem tego nie robić...) no i po paru godzinach czytania internetu, powoli dochodzę do momentu... co teraz? Zdecydowałem się na zestaw Nice Wingo.
Dodam tylko, że jedno skrzydło ma szerokość 200cm, a waga nie przekracza 100kg (drewno), pewnie nawet 50kg nie ma.
Mój misterny plan dobierania i wybierania odpowiedniego zestawu rozsypał się studiując instrukcję montażu pod adresem (niestety nie mogę zamieścić linku, ale instrukcja jest publicznie dostępna)
Z tabelki 2.3 wynika, że minimalny wymiar A to 100mm, natomiast u mnie wymiary prezentują się następująco:
Słupek jest stalowy, wąski: 80mm.
A=60mm (tego wymiaru nie mam jak zmienić, zaraz obok jest furtka i dorabianie jakichś płaskowników, nie wchodzi w grę)
C=40mm -tego wymiaru też nie mam jak zmienić
B= cirka 190mm, choć ten wymiar z tego co się orientuję mogę "przespawać"
I tutaj pojawia się moje kluczowe pytanie a w zasadzie wątpliwości. Z wykresu wynika, że wymiar A powinien mieć minimalnie 100mm, u mnie wynosi on 60mm i nie mam jak go zmienić. Czy to oznacza, że montaż spowoduje że mechanizm będzie się szybciej zużywał? Czy będzie w ogóle działał? :>
Jeśli nie Nice Wingo, to czy możecie polecić coś innego w moim przypadku?