Witam serdecznie,
kilka dni temu byłem przejazdem u rodziców i zajrzałem do świeżo zepsutej pralki. Ściągnąłem front i ukazał się bęben, który obracając się, nie porusza się dokładnie dookoła własnej osi (raz ma od spodu 0,5 cm szczeliny, raz 1,5 cm). Pierwsza myśl - łożysko, ale on tak lekko się obraca, że nie pozostaje chyba nic innego jak wałek bębna. Moje pytanie - czy bęben jest wymienialny w tym modelu (z tego co widać po częściach można kupić bęben za około 600 zł - nie wiem czy w ogóle jest sens się grzebać).
Z góry dziękuję za wskazówki.
kilka dni temu byłem przejazdem u rodziców i zajrzałem do świeżo zepsutej pralki. Ściągnąłem front i ukazał się bęben, który obracając się, nie porusza się dokładnie dookoła własnej osi (raz ma od spodu 0,5 cm szczeliny, raz 1,5 cm). Pierwsza myśl - łożysko, ale on tak lekko się obraca, że nie pozostaje chyba nic innego jak wałek bębna. Moje pytanie - czy bęben jest wymienialny w tym modelu (z tego co widać po częściach można kupić bęben za około 600 zł - nie wiem czy w ogóle jest sens się grzebać).
Z góry dziękuję za wskazówki.