Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Euroterm C-275 - Nie odpala / Odpala sporadycznie

xolon 28 Aug 2015 11:58 3369 4
 • #1
  xolon
  Level 7  
  Piecyk jest zasilany z butli propan butan.
  Piecyk po wymianie membrany po stronie wodnej (cały komplet) zapalał i grzał bez problemu. Przez tydzień lub dwa nie był użytkowany, bo znajduje się w domku letniskowym. Potem przestał zapalać nawet pilota. Była tylko iskra. Przeczyściłem całą stronę gazową i stronę wodną. Piecyk zaczął się zachowywać tak jak na tym filmie

  Po jakimś czasie pokazał się stały płomień pilota ale na tyle słaby, że iskra dalej się pokazywała. Po zakręceniu zaworu butli, gdy ten niewielki stały płomień już gasł odkręciłem ponownie zawór butli i piecyk odpalił. Ale do pierwszego zgaszenia. Potem taka sama zabawa, czasami odpala. Wydaje się, że chodzi o jakiś zawór, który przy po nagłym odkręceniu zaworu w butli otwiera się tak jak powinien.
  Na pewno nie reduktor przy butli, bo tego podmieniałem.

  Gdzie szukać problemu ?
 • #2
  xolon
  Level 7  
  Dzisiaj przy okazji lekko uderzyłem kluczem w piecyk (od strony zespołu wodnego) i teraz w ogóle nie zapala. Działa tylko iskrownik.
 • #3
  xolon
  Level 7  
  Podpowiedzcie chociaż czy kupić cały zespół wodny, gazowy, elektronikę ? Czy po prostu piecyk wywalić na złom. Chociaż kupiłem go rok temu.
  Wziąłem fachmana, pokręcił pomieszał, zapłaciłem za przyjazd 36km i dalej nic nie wiem :(
 • #4
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Podejrzewam że może iglica od zespołu wodnego się blokować. Trzeba by było przesmarować.
 • #5
  xolon
  Level 7  
  Spróbuję w takim razie przesmarować iglicę. Ja ją nie dawno zmieniłem. Tylko czy wtedy i pilot by się nie zapalał ? W następnym tygodniu tam jadę, więc to zrobię.