Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroterm C-275 - Nie odpala / Odpala sporadycznie

28 Sie 2015 11:58 2010 4
  • Poziom 5  
    Piecyk jest zasilany z butli propan butan.
    Piecyk po wymianie membrany po stronie wodnej (cały komplet) zapalał i grzał bez problemu. Przez tydzień lub dwa nie był użytkowany, bo znajduje się w domku letniskowym. Potem przestał zapalać nawet pilota. Była tylko iskra. Przeczyściłem całą stronę gazową i stronę wodną. Piecyk zaczął się zachowywać tak jak na tym filmie

Link

Po jakimś czasie pokazał się stały płomień pilota ale na tyle słaby, że iskra dalej się pokazywała. Po zakręceniu zaworu butli, gdy ten niewielki stały płomień już gasł odkręciłem ponownie zawór butli i piecyk odpalił. Ale do pierwszego zgaszenia. Potem taka sama zabawa, czasami odpala. Wydaje się, że chodzi o jakiś zawór, który przy po nagłym odkręceniu zaworu w butli otwiera się tak jak powinien.
    Na pewno nie reduktor przy butli, bo tego podmieniałem.

Gdzie szukać problemu ?
  • Poziom 5  
    Dzisiaj przy okazji lekko uderzyłem kluczem w piecyk (od strony zespołu wodnego) i teraz w ogóle nie zapala. Działa tylko iskrownik.
  • Poziom 5  
    Podpowiedzcie chociaż czy kupić cały zespół wodny, gazowy, elektronikę ? Czy po prostu piecyk wywalić na złom. Chociaż kupiłem go rok temu.
    Wziąłem fachmana, pokręcił pomieszał, zapłaciłem za przyjazd 36km i dalej nic nie wiem :(
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Podejrzewam że może iglica od zespołu wodnego się blokować. Trzeba by było przesmarować.
  • Poziom 5  
    Spróbuję w takim razie przesmarować iglicę. Ja ją nie dawno zmieniłem. Tylko czy wtedy i pilot by się nie zapalał ? W następnym tygodniu tam jadę, więc to zrobię.