Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon - modernizacja, wymiana sprzętu

29 Sie 2015 11:30 2685 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    Mam do Was prośbę o poradę. Mam wideodomofon ORNO z kamerą. Podłączony jest z elektrozaczepem od furtki i bramą elektryczną. W domu ekran do sterowania. Całość na 1 skrętce ustawiona, odległość od bramy 30-40m. Chciałbym wymienić cały sprzęt i potrzebuję porady co wybrać.
    Założenia: Wideodomofon z 3 kamerami, sterowanie furtką, bramą elektr., w domu ekran do sterowania ze zwykłą słuchawką. Proszę o poradę co wybrać bo sprzętu na rynku jest dużo, a nie chciałbym kupić jakiegoś dziadostwa, albo czegoś czego nie będzie dało się tak podłączyć. Z góry dziękuje
  • Poziom 8  
    OK, więc tak:

Budżet - nie jestem zorientowany w cenach takiego sprzętu jakbym chciał. Nie mam progu cenowego, nie chcę taniej chińszczyzny. Chciałbym dobry/sprawdzony sprzęt.
    Odlegość - od aparatu w domu do słupka jest to odległość ok 40m.
    Kabel - 1 x skrętka UTP 5 (zasilanie, wideofon, otwieranie furtki, otwieranie bramy).
    Wymagania zostają te same co są teraz, ale chciałbym dołożyć dodatkowe 2 kamery (w sumie z wideofonową to już byłyby 3) na tym samym słupku, ale skierowanie na inne obiekty. Z aparatu w domu chciałbym sobie przełączać obraz z kamer.
    Słupek jest szeroki na ok. 50cm, wysoki na 180cm, betonowy, obłożony kamieniem.
  • Pomocny post

Poziom 15  
    Problemem jest mała ilosć żył.
    W przypadku możliwości dołożenia dodatkowego przewodu ainteresuj się np. KENWEI. W ofercie monitory słuchawkowe i bezsłuchawkowe. Podgląd z dodatkowych kamer, otwieranie furtki, bramy.

Ewentualnie na tym okablowaniu:
    1.
    - podciągnąć zasilanie 12V ze sterownika bramy osobnym przewodem. Będziesz miał tam duże szanse w obudowie schować zasilacz 12V
    - skrętkę zakuć RJ-45 i zainstalować switch + kamery IP + domofon IP.
    - w domu tablet na ścianę i masz monitor
    2. System Eura 2Eaysy np. VDP-41A5
    Instalacja dwuprzewodowa, możliwość dołożenia dwóch kamer.
  • Poziom 8  
    Opcja ze sprzętem IP opada bo nie ma tam miejsca na switcha.
    Jest natomiast wolny kabel koncentryczny, mógłbym spróbować ewentualnie za nim wciągnąć dodatkową skrętkę UTP, żeby zamontować inny sprzęt, np. KENWEI jaki zaproponowałeś. P.S. Mówimy tutaj o jakimś konkretnym modelu? Jak jest z dodatkowymi kamerami?

Z kolei:
    System Eura 2Eaysy np. VDP-41A5
    Instalacja dwuprzewodowa, możliwość dołożenia dwóch kamer.

też brzmi ciekawie, ale pytanie czy pozostałe rzeczy jak furtka, brama nie będzie problemu z ich przepięciem?

• Poziom 15  
    Najlepsza opcja dodatkowy kabel. Kolega może zastosować np.
    Link
    Posiada wszystkie wymagane funkcje.

Co do Eury to dodatkowy zasilacz w obwodzie elektrozaczepu tak jak w Kewnei. Brama bez problemu do podpięcia bo tam tylko potrzebujesz sterowanie na jednej parze przewodów.
  • Poziom 8  
    Zdecydowałem się na KENWEI, tylko teraz potrzebuje wybrać odpowiednie modele.
    Myślałem o module wewnętrznym kw-e705c-b. Jaki panel do tego wybrać najlepiej i jakie kamery (chodzi mi o coś dyskretnego). W specyfikacji tego wyświetlacza jest podana obsługa max 4 kamer, ale jak je podłączyć jeśli on ma tylko dwa wejścia? Można prosić jakiś schemat podłączenia jak to ma wyglądać?
  • Poziom 8  
    Powiem, że kupiłem tego KEWNEIa, ale nie jestem zadowolony. Jeśli nie chcecie rozbudowywać o dodatkowe kamery to jest w miarę OK 5/10. Natomiast ja mam duży problem z połączeniem dodatkowym kamer analogowych. Jeśli podłącze je na stałym zasilaniu to mam zakłócenia podczas podglądu, obraz śnieży i prześwituje z innej kamery. Jeśli podłącze kamery, tak żeby dostawały prąd w momencie wybrania ich z monitora, to jest lepiej z obrazem, ale przełączanie trwa dłużej oraz w nocy kamery nie działają. bo monitor ma zbyt mało Amper to zasilenia diód podczerwieni. Pomimo iż producent deklaruje moc 0,5A a kamery mają pobór 0,35A. Jestem w kropce.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam
    Nie jestem miłośnikiem tego sprzętu (patrz inne moje wypowiedzi), ale opisane przez kolegę problemy mogą wynikać ze źle przygotowanego okablowania lub błędów instalacyjnych. Niestety na ten temat kolega milczy, jak i nie wiemy czy zastosował się kolega i w jakim stopniu do rad kolegi Intertim-a.
    Jak mamy rozmawiać na poważnie to proszę o schemat instalacji i pomiary napięć przy kamerach z załączonymi diodami.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Więc tak:
    Kabel analogowy wymieniłem na dodatkową skrętkę według sugestii kolegi Intertim.
    Sprzęt konkretnie jest ten:
    http://kenwei.pl/kw-e705fc-b.html powiększony o dodatkowy moduł:http://kenwei.pl/kw-516f.html roszczerzający urządzenie do 4 kamer.
    Kamery:
    http://www.napad.pl/produkty-708-5571-kamera-przemyslowa-hd-cvi-bcs-dmhc1130ir.htm Wideodomofon - modernizacja, wymiana sprzętu
    Napięcie kamery przy wywołaniu jej z monitora wynosi ~11,8V.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Prosiłem o schemat kolegi połączeń a nie schemat ogólny.
    Pewnie jest kolega że właśnie te kamery ma zainstalowane?
    Prosiłem o pomiar napięcia z kamer przy załączonym IR.

Pozdrawiam

Dodano po 6 [sekundy]:

Prosiłem o schemat kolegi połączeń a nie schemat ogólny.
    Pewnie jest kolega że właśnie te kamery ma zainstalowane?
    Prosiłem o pomiar napięcia z kamer przy załączonym IR.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Schemat mam dokładnie tak zrobiony jak opisuje schemat katalogowy czyli.
    Monitor (fabryczny zasilacz 13,5V), połączony za pomocą skrętki (ze złącz DOOR1, DOOR2) do modułu KW-516F do wejść MONITOR. Do modułu KW-516F za pomocą skrętki podłączony jest panel z kamerą do wejść "Panel bramowy 1". Moduł KW-516F jest dodatkowo zasilany 12V z zasilacza. Następnie dwie kamery (BCS DMHC1130IR) próbowałem podłączyć na dwa sposoby (za pomocą skrętki):
    Sposób 1. osobne stałe zasilanie do kamery 12V, sygnał wpięty do modułu KW-516F do wejść "Panel bramowy 2" na gniazda VD, GND. Efekt: obraz przełącza się szybko, ale wszystkie kamery mają złą jakość (śnieży, prześwity z innych kamer), ale działają w nocy.
    Sposób 2. zasilanie kamery pobierane z monitora przy wybraniu danej kamery.
    Podłączenie jak na wcześniejszym schemacie. Efekt jest taki, że przełączanie obrazów z kamer trwa dłużej, jakość jest przyzwoita (nie ma zakłóceń na sygnale, minimalne śnieżenie), nie ma obrazu przy włączeniu IR.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie jestem w stanie zmierzyć napięcia przy załączonym IR bo jak tylko się włączy od razu monitor przestaje podawać napięcie do kamery (piszczy - brak sygnału).

• Poziom 15  
    Czyli cały problem w zasilaniu.
    Sposób 1. Prawdopodobnie tworzy się tzw. pętla masy (poszukaj na forum). Sposobem na te mory, śnieżenia itd jest tzw. seperator galwaniczny. Oczywiście tutaj ma znaczenie także przekrój i jakość przewodu, osobiście mam uruchomionych kilka zestawów Kenwei na ponad 100 mb przewodu i nie zauważyłem takich problemów. Jedynie ostrość konturów obrazu i odwzorowanie kolorów jest gorsza ale poza tym nic się nie dzieje.
    Sposób 2. Efektem tego zachowania jest mała wydolność zasilania z monitora, bodajże tam jest max 500 mA. Dodatkowo dochodzi spadek napięcia, z monitora wychodzi 12 V a na końcu masz pewnie duży spadek. Przy załączeniu dodatkowo w nocy IR zasilanie "siada" i efektem jest brak sygnału.

Do zasilania kamer wybieraj dobrej jakości zasilacze, niektóre potrafią strasznie "siać". Pozamieniaj pary w skrętce, musisz kombinować. Sprzęt nie jest niczemu winien. Problemy masz w osprzęcie i okablowaniu.

Pozdrawiam i powodzenia Mariusz.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za odpowiedź bo już traciłem nadzieje :)
    Mam jeszcze pytanie w związku z proponowanymi rozwiązaniami:

Sposób 1. Mówisz o zastosowaniu takich urządzeń: http://unicus.czest.pl/separator-galwaniczny-video-ahdmx-sg-k-bnc-p-2657.html ? Czyli po jednym dla każdej kamery tak? A co wtedy z kamerą wbudowaną w panel Kewneii?
    Kabel to zwykła skrętka UTP Madex (drut). Jakoś obrazu przy zasilaniu z monitora (w dzień) jest bardzo dobra, więc faktycznie może chodzić o pętle masy. Rozumiem, że jeśli zastosuje te dwa urządzenia przy kamerach i zasilanie kamer zrobię stałe z zasilacza 12V to śnieżenie i prześwity powinny zniknąć?
    Sposób 2. Monitor ma wydolność 500mA, kamery według producenta pobierają 350mA, więc powinno wystarczyć no chyba, że przez ten spadek napięcia na tym odcinku nie dociera tyle co powinno. Jest jakiś sposób w tej instalacji na zwiększenie napięcia przy wzbudzaniu kamery z monitora? Ew. wymiana kamer na takie ze słabszym IR.

Który ze sposobów według Ciebie najprościej i najpewniej zastosować?