Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STILL R70-40 - Nie podnosi

marcin_s7 02 Sep 2015 13:55 1401 1
    marcin_s7
    Level 2  
    Witam,
    mam problem z wózkiem widłowym still r70-40.
    Jakiś czas temu zmieniłem maszt przy wózku, podczas wymiany trochę oleju wyciekło, brak uzupełniłem olejem hydraulicznym. Po pewnym czasie użytkowania wózek zaczynał mieć problemy z podnoszeniem oraz zacinało się kierowanie. Na dzień dzisiejszy gdy olej w hydraulice jest zimny wózek podnosi prawidłowo, z rana podnosi 3,5 tony bez większego problemu, ale gdy wózek używam powyżej 10-15 minut, olej w układzie robi się gorący (o elementy hydrauliki można się oparzyć) a wózek nie może podnieść 1 tony, aby maszt odchylić od siebie należy przygazować. Im dłużej wózek jest używany tym gorzej działa hydraulika. Po około 30 min pracy jest problem z podniesieniem 300 kg.

Na dzień dzisiejszy podmieniłem rozdzielacz, oraz zawór montowany przy orbitrol-u i nie przyniosło to poprawy.
    Ciśnienie w hydraulice gdy olej był ciepły wynosiło ok 125 atmosfer.

Czy ktoś posiadał taki problem?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    marcin_s7 wrote:
    Im dłużej wózek jest używany tym gorzej działa hydraulika. Po około 30 min pracy jest problem z podniesieniem 300 kg.

Sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony a także czy nie jest gdzie kolwiek pozatykany.
    Ciśnienie 125 atmosfer to na moje oko dużo za dużo jak na taki wózek.