Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t - nie podaje paliwa

Piootrek1 04 Wrz 2015 14:12 5715 10
  • #1 04 Wrz 2015 14:12
    Piootrek1
    Poziom 10  

Witam. Trzy temu kupiłem skuter od znajomego Ale po wystawieniu akumulatora nie chcę odpalić tzn. Skuter kręci normalnie ale nie podaje paliwa bo nie widać jak by podawał paliwo to bym widział jak przechodzi przez filtr A nic nie idzie. Dodam że skuterek nie był odpalany przez 2 lata, Gaźnik zmieniłem i świece tak ze iskra jest. Skuter był bez oleju wiec zalałem i dopiero krecilem A tu nic zaworem ten co wkrecony jest baku dział poprawnie może być zatarty silnik? Jak tak to jak to rozpoznać? Z góry dzięki i pozdrawiam.

0 10
  • #2 04 Wrz 2015 14:52
    samko78
    Poziom 13  

Jaki skuter dokładnie? Posiada nóżkę do rozruchu nożnego? Jeżeli tak to spróbuj go w ten sposób odpalić. Jeżeli uda Ci się go "kopnąć" to znaczy że nie masz zatartego silnika. Jeżeli jednak za chiny nie będziesz w stanie tego zrobić to znaczy że silnik jest zatarty. Ale sokoro mówisz że skuter kręci normalnie to nie jest zatarty.

1
  • #3 04 Wrz 2015 15:06
    carrot
    Moderator Samochody

Ściągnij wężyk podciśnieniowy zaworu paliwa z króćca gaźnika i zobacz czy nie popękał, jak zassiesz go ustami, to paliwo powinno polecieć do gaźnika

0
  • #4 04 Wrz 2015 16:21
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Niech ten znajomy się przyzna, czemu skuter już dwa lata stoi :D
    Do sprawdzenia zawór podciśnieniowy paliwa tak, jak pisał @carrot. Ściągasz z kolektora, zasysasz ustami i paliwo ma zacząć spływać.
    Do sprawdzenia ciśnienie sprężania, bo jeśli tam jest problem, to grubsza sprawa.
    spróbuj nalać do gardzieli trochę paliwa lub popsikać w czasie rozruchu jakimś palnym sprayem - zmywaczem do hamulców, gazem do zapalniczki... Sprawdź, czy skuter załapuje.

2
  • #5 04 Wrz 2015 17:41
    Piootrek1
    Poziom 10  

Tak posiada kopniaka ale co z tego jak prześladuje nie da się odpalić nawet nim . Wężyk zdjełem od podciśnienia i od filtra to jak tym od podciśnienia wyciągam to tam wylatuje ale jak jest podłączony do filtra to nie idzie. Teraz właśnie zaleje pod świece paliwa strzykawką i zobaczę czy się odezwie. To mówicie że silnik nie zatarty ta?

0
  • #6 04 Wrz 2015 17:49
    Błażej

Piootrek1 napisał:
    Tak posiada kopniaka ale co z tego jak prześladuje nie da się odpalić nawet nim

Co???
    Piootrek1 napisał:
    Wężyk zdjełem od podciśnienia i od filtra to jak tym od podciśnienia wyciągam to tam wylatuje ale jak jest podłączony do filtra to nie idzie.

Ponownie - co??
    Pisz składnie, bo ciężko cokolwiek zrozumieć!

1
  • #7 04 Wrz 2015 18:30
    Piootrek1
    Poziom 10  

Pisze tak bo mam taki telefon ze nieraz coś napiszę ale się zamienia na coś innego sorry za to . To tak o kopniaka posiada ale przeskakuje na zębach i nic z tego . A jak zdjełem wężyk od podciśnienia i od filtra paliwa to jak wciągam to leci ale jak wężyk podlącze spowrotem to już nie leci jak ciągne. A juz nalałem strzykawką pod świece i nie chce zapalic; /

Dodano po 30 [minuty]:

To wie ktoś jaka to przyczyna?

0
  • #8 04 Wrz 2015 20:31
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Do sprawdzenia zawór podciśnieniowy, gaźnik, zapłon, rozrząd.
    Jak sprawdzisz to napisz.

0
  • #9 04 Wrz 2015 20:50
    Piootrek1
    Poziom 10  

Zawór dobry gaźnik dobry. To może być zapłon albo rozrząd? I to powód nie dochodzenia paliwa do gaźnik?

0
  • #10 04 Wrz 2015 21:04
    Błażej

A skąd my mamy wiedzieć? nie znasz się na tym za grosz. Podejrzewam, że nie wiesz, jak przeprowadzić wiele czynności serwisowych i pomiarowych, a twardo zabierasz się za "remont". Trzeba przeprowadzić pomiary - sprężanie, luzy zaworowe, gaźnik, któremu ja nie ufam, bo rozbierałeś go już i składałeś. Do tego układ zapłonowy, który dobrze by było sprawdzić stroboskopem. Masz zegar do pomiaru ciśnienia? Masz lampę stroboskopową? Masz szczelinomierz?

1
  • #11 05 Wrz 2015 10:48
    Piootrek1
    Poziom 10  

Nic akurat nic takiego nie mam

0