Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Synchronizacja wiadomości WYSŁANYCH w OE na imap.wp.pl

iagre 11 Sep 2015 18:34 2427 4
 • #1
  iagre
  Level 35  
  Szukam, szukam i nie mogę znaleźć ani na elektroda.pl ani na google.pl, ale to pewnie dlatego że nie umiem szukać, ale tu na pewno są tacy którzy znają URL polskojęzycznego opisu zadowalającego rozwiązania problemu. A więc...:

  Na imap.wp.pl zostało utworzone konto pocztowe IMAP. Dostęp do tego konta musi być z kilku komputerów, tabletów i komórek. Tablety i komórki służą wyłącznie do odczytu wiadomości z tego konta a nie do wysyłki więc ich ten problem nie dotyczy. Komputery mające dostęp do tego konta mają na swoim pokładzie Windows Xp Profesional Sp3 z IE6 i Windows 2000 Profesional Sp4 z IE6, ale niewykluczone że w przyszłości dołączą komputery z nowszymi windowsami. Do obsługi tego konta IMAP jest w tych komputerach używany Outlook Express 6 skonfigurowany zgodnie z zaleceniami podanymi na stronie http://poczta.wp.pl/info-pomoc-konfig.html?action=more&id=153#anc. Zasadniczo działa to prawidłowo z wyjątkiem jednego istotnego szczegółu - kopie wiadomości wysłanych zapisują się w folderze Foldery lokalne\Elementy wysłane bez synchronizowania się z imap.wp.pl\Wysłane, a potrzebne jest żeby synchronizowały się również wiadomości wysłane tak że gdy z jednego komputera zostanie wysłana jakaś wiadomość to żeby była widoczna również w wiadomościach wysłanych w innych komputerach. Na razie jest stosowane rozwiązanie prowizoryczne polegające na ręcznym kopiowaniu wiadomości Foldery lokalne\Elementy wysłane do imap.wp.pl\Wysłane (jak na załączonym obrazku) ale jest to uciążliwe i chciałbym żeby to się działo automatycznie. Próbowałem to "zautomatyzować" za pomocą reguł ale jak widać na załączonym obrazku reguły mają zastosowanie wyłącznie do folderów "lokalnych" a nie do IMAP.
  Jak to osiągnąć tą automatyczną synchronizację wiadomości wysłanych w imap.wp.pl?
  Synchronizacja wiadomości WYSŁANYCH w OE na imap.wp.pl
  Synchronizacja wiadomości WYSŁANYCH w OE na imap.wp.pl
 • #3
  iagre
  Level 35  
  askr wrote:
  Przestaw folder zapisu wysłanych wiadomości w OE.
  To nie problem serwera tylko Twojej lokalnej konfiguracji.

  OE trochę wprowadza w błąd bo zamiast okienka wyboru z rozwijanym drzewem katalogu jest pole tekstowe w którym trzeba wpisać nazwę katalogu. Domyślnie w tym polu tekstowym jest Elementy wysłane co wskazuje folder lokalny i trzeba to zmienić na Wysłane (w przypadku innych serwerów pocztowych mogą być inne nazwy) co wskazuje na folder na serwerze IMAP.
  Synchronizacja wiadomości WYSŁANYCH w OE na imap.wp.pl
  Po zmianie i zatwierdzeniu zmian synchronizacja wysłanych na IMAP działa prawidłowo, a za to nie zapisują się kopie w folderze lokalnym.

  A teraz pytanie dodatkowe:
  Czy da się (jak?) zmusić OE do tego żeby kopie wiadomości wysłanych zapisywały się jednocześnie w folderze lokalnym "Elementy wysłane" i w folderze IMAP "Wysłane"?
 • #5
  iagre
  Level 35  
  askr wrote:
  Może da się zmontować jakąś regułę

  Wyżej wspomniałem o tym i pokazałem na obrazku że reguły w OE mają zastosowanie wyłącznie folderów lokalnych a nie do IMAP. :( Pewnie dało by się to osiągnąć jakimś pluginem, ale takich nie znam.

  Poczekam na spolszczenie OE Clasic i wtedy w nim poeksperymentuję. ;)
  A tak przy okazji... Czy taką możliwość (synchronizacja wysłanych w IMAP z jednoczesnym zapisywaniem kopii lokalnych) jest w Ms-Outlook 2003 i w nowszych?