Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Amica - Złe plomienie z palników,brak regulacji

ferguson6600 20 Wrz 2015 22:48 5784 9
  • #1 20 Wrz 2015 22:48
    ferguson6600
    Poziom 21  

Witam,nabyłem kuchenkę gazowo-elektryczną Amica 507GE3.43EHZpTaDNAQ(Xx),zamontowane są tam zawory Copreci z wkrętem regulacyjnym na górze.Problem jest taki że płomienie są nie ostre, tylko duże i syczące, próbowałem ustawić jak w książce ustawiając na płomień oszczędny i wyregulować śrubką. Ale nie można ruszyć wkrętem za nic tej śrubki ani w lewo ani w prawo,co dziwne że sprawdzałem na wszystkich ten sam objaw, co może być przyczyną że nie można regulować tego zaworu skoro książka ewidentnie podaje że tam jest regulacja, i jeszcze jedno, na tym zaworze z przodu jest założony jakiś kwadratowy plastik,, może to jest jakieś zabezpieczenie, proszę o poradę.

Dodano po 37 [minuty]:

Panowie, wyczytałem że do regulacji zaworów wymagane jest zdjęcie blatu roboczego, ale dlaczego skoro jest dojście do wkręta regulacyjnego z przodu?

2 9
  • #2 21 Wrz 2015 00:18
    peter falk
    Specjalista AGD

ferguson6600 napisał:
    nie można ruszyć wkrętem za nic tej śrubki

Konkretnie której? mosiężnej :?:
    ferguson6600 napisał:
    płomienie są nie ostre, tylko duże i syczące,

Za mało powietrza :?: za dużo gazu :?: Zrób zdjecie płomieni - bardzo ułatwi ocenę sytuacji.
    ferguson6600 napisał:
    wyczytałem że do regulacji zaworów wymagane jest zdjęcie blatu roboczego

A to ciekawe. Gdzie to wyczytałeś :?: :|

2
  • #3 21 Wrz 2015 10:12
    ferguson6600
    Poziom 21  

peter falk dokładnie tej mosięznej, fotka poniżej z plomieniem tylko widac że niby jest ok ale to złudne zdjęcie na samej rzeczy nie ma ostrości płomień,a co do zdjęcia blatu to tu jest Kuchenka Amica - Złe plomienie z palników,brak regulacji Kuchenka Amica - Złe plomienie z palników,brak regulacji

1
  • #4 21 Wrz 2015 17:31
    2647837
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Wrz 2015 20:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Na jakim śmieciowym gazie lata ta kuchenka? Bo to podstawowe pytanie?
    Regulacja gazu od Putina odpada, bo tam fabryka już ustawiła płomień oszczędny (GZ-50).
    Gorzej ze śmieciem LPG (takie ścierwo próbują wciskać do samochodów), bo tam Pan Kaziu zza rogu już próbuje oszczędzać na samym wstępie z butlą.
    Więc jak?

1
  • #6 21 Wrz 2015 21:06
    ferguson6600
    Poziom 21  

Gaz z butli Propan/Butan.

0
  • #7 21 Wrz 2015 21:16
    skryn
    Admin grupy AGD

ferguson6600 napisał:
    Gaz z butli Propan/Butan.

Przekręcasz palnik (gałką) na minimum i w tym czasie kręcisz śrubką regulacyjną opisaną w instrukcji na maksa w prawo. I obserwujesz płomień.
    Jak Cię Kazio zza rogu nie oszukał na butli, to dasz radę... :)

1
  • #8 22 Wrz 2015 17:29
    ferguson6600
    Poziom 21  

Skryn dzięki za podpowiedz, ale napisałem że wiem jak się reguluje płomień oszczędny i nie jedną kuchenkę ustawiałem ,jak nie śrubką to blaszką przesuwałem żeby kąciki płomieni były ostre, ale tu nie można za nic ruszyć tej regulacji,jakby kto kleju na gwint śrubki nałożył.

2
  • #9 22 Wrz 2015 20:53
    skryn
    Admin grupy AGD

ferguson6600 napisał:
    napisałem że wiem jak się reguluje płomień oszczędny i nie jedną kuchenkę ustawiałem ,jak nie śrubką to blaszką przesuwałem żeby kąciki płomieni były ostre, ale tu nie można za nic ruszyć tej regulacji,jakby kto kleju na gwint śrubki nałożył.

Zainwestuj więc w porządne wkrętaki płaskie z łbem odpowiednim... :)
    Nie mogę Ci więcej pomóc, a przecież nie pojadę osobiście do tej kuchenki wyregulować płomienie oszczędne...

PS. Blaszki regulacyjne (kierownica powietrza), to były w starych Ewach, bądź współcześnie też są w jakichś chińskich ladykookach.

0
  • #10 22 Wrz 2015 22:20
    ferguson6600
    Poziom 21  

No nic dzięki wszystkim za podpowiedzi,zaryzykuje i przekręcę mocniej śrubkę może pójdzie, na razie tematu nie zamykam,pozdrawiam.

0