Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o procesor behringer dcx 2496

20 Wrz 2015 22:41 1374 6
  • Poziom 8  
    Witam. Mam taki problem jeśli suma na mikserze dochodzi na kontroli do 0db to na procesorze mam na wejściu i wyjściu -30 db jak to można z sobą ustawić że jak mam 0db na mikserze to i będę miał 0db na procesorze. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 34  
    W DCX-ie możesz wzmocnić sygnał maksymalnie 15dB na każdym kanale wejściowym. Tak z czystej ciekawości - przy jakim poziomie sygnału wskazywanym przez DCXa wzmacniacze łapią clip-a czy peak-a? Jaki masz mikser?
  • Poziom 34  
    Nie pamiętam jak jest wyskalowany DCX, ale podejrzewam (niech mnie mądrzejsi poprawią) w dBfs. Z kolei mikser ma skalę dBu, więc generalnie wszystko się zgadza. Zakładając że jest to wykalibrowane po niemiecku - 0dBfs = +15dBu.
  • Poziom 34  
    Sprawdź przy jakim poziomie wyjściowym sygnału w DCX zapalają się clipy na wzmacniaczach. Jako źródło sygnału najlepiej zastosuj jakiś generator szumu białego.
  • Poziom 9  
    Cześć,

Temat dawno poruszany ale dla zainteresowanych dodam, że ten procesor wskazuje bardzo dokładnie wartość wysterowania sygnału. U mnie na mikserze 0db daje 0db na procesorze, należy zweryfikować parametry wyjściowe miksera, można zamiast tego behringera wpiąć na wyjście miksera np. korektor graficzny (zamiast w insert sumy) i jeśli 0 na mikserze nie da nam 0 na korektorze tzn. ze nasz mikser ma zbyt duży rozrzut w kalibracji i jest przewidziany bardziej do zadań
    amatorskich niż profesjonalnych co nie oznacza że mamy słaby mikser ale że producent wprowadził pewne bufory bezpieczeństwa dla użytkowników.