Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PDP-LX5090 - Brak dźwięku

jasiekzwrz 22 Wrz 2015 21:19 741 4
  • #1 22 Wrz 2015 21:19
    jasiekzwrz
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem nowy na forum tak że wszystkich serdecznie witam.
    Mam problem z telewizorem plazmowym Pioneera PDP-LX5090. W pewnym momencie zanikł dźwięk w telewizorze i jest tylko obraz. Dodam że telewizor nie ma MPEG-4, więc telewizja jest podłączona za pomocą tunera. I ten telewizor wraz z tunerem i amplitunerem jak do tej pory działały bez problemu (czasem włączano odtwarzacz DVD).
    Problem jest z elementami zamiennymi do tego telewizora, dlatego zastanawiam się jednak nad ominięciem tego problemu. Doszedłem do wniosku że jeżeli dałoby się podpiąc tuner bezpośrednio na amplituner to problem byłby rozwiązany. Czy jest możliwe i jak taką rzecz wykonać?

0 4
  • #2 22 Wrz 2015 21:58
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Jaki tuner stb posiadsz? Może jego przywrócenie ust. fabrycznych postawi fonie na nogi (wył. tuner stb z sieci na pare mimut). Jaki amplituner posiadasz?

0
  • #3 23 Wrz 2015 19:27
    jasiekzwrz
    Poziom 2  

Tuner DVB-T- WIWA ,ale sprawdzałem na innym tunerze (ferguson)i jest tak samo, więc to nie ustawienia fabryczne.
    Amplituner ONKIO TX-SR505E

0
  • Pomocny post
    #4 23 Wrz 2015 21:00
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Więc można połączyć tuner i amplituner kablem coaxial.

0
  • #5 25 Wrz 2015 19:48
    jasiekzwrz
    Poziom 2  

Witam,
    Dziękuje za pomoc, problem tkwił w kablach. Wcześniej tuner podpięty był czinczami, które z niewiadomych powodów przestały działać, po podłączeniu coaxialem jest OK.
    Dziękuję za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

0