Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolf CGW 20/120 - Nie startuje w trybie OC

24 Wrz 2015 08:47 1833 6
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie wszystkich i zwracam się z prośbą o pomoc.
    Od 3 lat mam zainstalowany w domu gazowy piec kondensacyjny Wolf CGW 20/120
    Ostatnio byłem na urlopie i wyłaczyłem całą instalację gazową i elektryczną , po powrocie z urlopu i włączeniu pieca uruchomił się normalnie,ale po kilku minutach wyłączył się wykazując awarię 004 czyli elektroda palnika ,zauważyłem że kocioł jest brudny w środku ,rozmontowałem więc kocioł ,wyczyściłem usunąłem kondensat ,odkręciłem też wymiennik i wyczyściłem ,podobnie jak wszystkie filtry wody ,,zresetowałem tą usterkę za pomocą kombinacji przycisków czyli wyłaczenia pieca przytrzymania przycisku startowego i włączenia pokrętłem pieca ,odpalił normalnie ale podgrzewa tylko CWU .OC startuje i działa tylko w trybie kominiarza,ale gdy przełączę na czasowe ,programowe działanie w ogóle nie startuje OC , przycisk startowy miga na zielono ,w momencie gdy temperatura CWU spadnie poniżej ustawionych -10 stopni normalnie załącza się podgrzewanie do ustawionej temp 50 stopni.
    Wyłącza się normalnie podgrzewanie Cwu.
    Co może być przyczyną że nie załącza OC w trybach innych niż kominiarza .
    Po przełączeniu pokrętłem w dół trybu kominiarza wszystko śmiga ,grzejniki gorące .

Bardzo proszę o poradę .
    Z góry dziękuję za poświęcony czas.
    Co może być przyczyną że nie załącza OC w trybach innych niż kominiarza .
    Po przełączeniu pokrętłem w dół trybu kominiarza wszystko śmiga ,grzejniki gorące .

Bardzo proszę o poradę .
    Z góry dziękuję za poświęcony czas.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Miga na zielono Czuwanie (sieć jest włączona, brak zapotrzebowania na ciepło)

masz sterownik np na baterię ? wymień je
  • Poziom 6  
    moduł sterownik BM 204 LCD,eprom resetowany
    Na płycie nie znalazłem uszkodzeń podczas pomiaru punktów
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Nie znam twojej instalacji ale pomyslmy
    Jeśli kocioł nie ma grzać to nie bedzie grzać brak zapotrzebowania.
    Jak stworzyć zapotrzebowanie,
    - regulator pokojowy nie zgłasza , albo uszkodzony albo nie podaje sygnału grzej.
    - uszodzona komunikacjia (przewody nie są uszkodzone wyrwane z wtyczki etc)
    - jak jest czujnik zewnętrzny to jest za ciepło lub uszkodzony

nie przychodzi mi nic wiecej na myśl.
  • Poziom 6  
    Czy czujnik pompy mieszającej ma tu znaczenie? bo zalało mi wodą styki na złączce pomiędzy czujnikiem a płytą główną .

Czujnik zew wskazuje ok 13-20 stopni noc dzień,zima lato ustawione na 20 stopni,obniż 10 stopni.
    Czyli temp. zew musi spaść pon. 10 stopni?
    Czujnika pokojowego nie mam zainstalowanego.
    Za temp pokojową odp.zawory automatyczne na grzejnikach ust. na 18 stopni.
    Temp w domu 16 stopni,zawory otwarte ,piec się włączał rok temu kiedy tylko np jeden zawór się otwierał reagował na chyba zmianę ciśnienia,zawór się zamykał,piec się wyłączał.
    Czujnik pompy mi zalała woda,może to to?
    w cwu pompy działają normalnie.
  • Poziom 6  
    Wysuszyłem wszystkie połączenia gdzie mogłaby dostać się woda,OC się załączyło.
    Bardzo ci dziękuję za poświęcony czas.
    Jeszcze raz SERDECZNE DZIĘKI.