logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kyocera FS-2100DN - Brudzi papier pręga po środku kartki

particulier 26 Wrz 2015 11:56 8049 13
REKLAMA
  • #1 15021925
    particulier
    Poziom 10  
    Posty: 22
    Ocena: 3
    Witam tak jak w temacie drukarka zaczęła z dnia na dzień brudzić kartki.

    Przebieg drukarki wg. licznika 89746.

    Drukarka od nowości eksplorowana tylko na oryginalnych tonerach Kyocera TK-3100 (za nie małe pieniądze) , drukowane tylko kartki A4, podajnik przedni nigdy nie używany (nawet raz), nigdy nie drukowała kopert itp. tylko kartki A4.

    Zawiozłem ją do autoryzowanego serwisu gdzie była kupiona i gdzie kupowane są tonery gdzie po 5 sek. stwierdzono ,że piecyk do wymiany i ,że gwarancja już nie obejmuje. Koszt piecyka + usługa wymiany = 600 zł.

    Drukarka kupiona 17.04.2013.
    Przebieg myślę ,że nie za duży jak na nieco ponad 2,5 roku.

    Na Stronie Kyocera znalazłem przy tym modelu:

    Cytat:
    Gwarancja 1-rok w standardzie (długość zależna od kraju dystrybucji). KYOCERA gwarantuje sparwność bębna i modułu developera przez 3 lata lub do osiągnięcia 300,000 stron (który z czynników zajdzie pierwszy), przy zachowaniu procedur obsługi i konserwacji z dokumentacji użytkownika.


    Kiedyś pamiętałem ,że KYOCERA była niezawodna w niektórych modelach bębny dożywały grubo grubo więcej (300 tys to był pikuś) czy tak podupadła ta jakość drukarek KYOCERA, mam druga taką samą i po 6-8 mieś od kupienia też zaczęła brudzić (30-40 tys stron nie pamiętam) wtedy została naprawiona w ramach gwarancji.

    Czy mogę żądać naprawy gwarancyjnej wg. tego co jest na stronie mimo ,że gwarancja minęła ?
    Przecież przebieg jest stosunkowo mały (89746) od kwietnia 2013, niektóre firmy robią więcej przez rok na drukarce ?

    Proszę o porady co mogę sprawdzić, przeczyścić ?

    Ponad 1800 zł za drukarkę plus 400 zł /szt. za oryginalny toner i koniec eksploatacji po 89 tys stron ?

    Miałem już dość hp/Brother/samsung itp. ze względu na duże ceny oryginalnych tonerów i małą wydajność pojedynczego tonera.

    Więc postanowiłem ,że zamiast kupić drukarki za 400-600 zł kupie lepsze by były tańsze w eksplantacji i kupiłem 2 x FS-2100DN + 4 x FS-1035MFP/2035 (ze skanerem) w autoryzowanym serwisie i chyba to był strzał w kolano ?

    Inny problem mam z FS-1035MFP przy skanowaniu z podajnika pojawił się niebieski pasek wzdłuż całej strony (wszystkie skany załącznika z tej drukarki są na tym pdf 2 strony widać pasek) , przy skanowaniu z szyby nie ma paska.

    Z góry dziękuje za wszelkie porady

    Załącznik:
    1. druk strony stanu z włączonym EcoPrint (domyślnie jest ustawiona na eco od 2 lat)
    2. drugi załącznik bez włączonego EcoPrint
    3. i 4. Dodaje jeszcze serwisową stronę stanu i testową
    5. Czarna kartka z Paint-a

    Kyocera FS-2100DN - Brudzi papier pręga po środku kartki

    Jak dobrze widzę fuser jest brudny (wałek grzejny) czy go można wyczyścić ,jak tak to czym najlepiej ?

    Użytkownicy drukarki (księgowe) twierdzą ,że zaczęło się tak dziać po zmianie tonera na nowy czy oryginalny nowy toner KYOCERA TK-3100 mógł byc jakiś wadliwy i spowodować takie zabrudzenie fusera ?

    Pozdrawiam
    Załączniki:
    • doc02451420150926111053.pdf (929.7 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • doc02450820150926101458.pdf (3.04 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • doc02451020150926102022.pdf (1.22 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • doc02450720150926095250.pdf (520.45 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • doc02450320150926090110.pdf (439.36 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 15022229
    Bitels85
    Poziom 25  
    Posty: 730
    Pomógł: 72
    Ocena: 166
    particulier napisał:
    Czy mogę żądać naprawy gwarancyjnej wg. tego co jest na stronie mimo ,że gwarancja minęła ?


    nie możesz bo to dotyczy modułu bębna i wywoływaczki a nie fusera.

    particulier napisał:
    Proszę o porady co mogę sprawdzić, przeczyścić ?

    pozostaje ci wymienić wałek teflonowy z panewkami (dostępne zamienniki), dociskowy wygląda ok a to dobra informacja bo jest droższy.

    jeśli chodzi o pasek przy skanowaniu, rozumien, że na wydrukach czy kopiach z płyty skanującej paska nie ma. Jeśli tak dokładnie, podkreślam DOKŁADNIE wyczyść wąską szybkę poprzez którą podajnik górny kseruje i skanuje, musiało się do niej coś przylepić
  • #3 15022352
    pecet7
    Poziom 18  
    Posty: 358
    Pomógł: 24
    Ocena: 80
    Nie jest to zabrudzenie a wytarcie wałka teflonowego - spowodowane np. słabą jakością papieru. Z doświadczenia wiem, że fusery w tych modelach wytrzymują 350-450tys kopii.

    Jeżeli chciałbyś zakupić używany fuser w dobrym stanie odezwij się na PW.
  • REKLAMA
  • #4 15022433
    leeart

    Poziom 35  
    Posty: 2675
    Pomógł: 269
    Ocena: 433
    Może to być tylko obklejony toner, spróbuj wyczyścić. Jeżeli teflon nie będzie miał braków to powinno działać. Ale będziesz musiał zmienić toner i dodatkowo oczyścić developer. Ja wałki czyszczę toluenem. Utrwalanie nie wyciera się aż tak z dnia na dzień. Chyba że drukujesz na papierze ściernym.
    Miałem podobną sytuacje jak Ty, też po wymianie toner, toner obklejał się na wałku teflonowym. Myślę że jest to wadliwy toner, ktoś po prostu oszukuje, a cierpi użytkownik.
    Słyszałem że Dealer Kyocery rozprowadza tonery regenerowane w oryginalnych opakowaniach. - oczywiście proszę nie brać tego do serca, nie będę podawał nazwy i miasta bo tak jak pisałem jest to pogłoska.
    Konto firmowe:
    LEE-CAN SERWIS
    PLAC CZERWCA 1976R NR 2 LOK 06, Warszawa, 02-495 | Tel.: 502XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: serwisdrukarki.pl
  • REKLAMA
  • #5 15026583
    Tomek H
    Poziom 28  
    Posty: 1051
    Pomógł: 98
    Ocena: 87
    Witam
    W 2100 miałem kilka przypadków oklejania wałka teflonowego.
    Nowe drukarki po przebiegu 20tyś miały problem z piecem.
    Tonery sam dostarczam dla nich, i tylko oryginały od dystrybutora, więc nie ma szans żeby to była wina tonerów.
    W 4200 już ten problem nie występuje.
    Mycie wałka niestety nie pomaga.
    Wymiana pieca i po sprawie.
    Wygląda to na wadę wałków teflonowych.

    Pozdr.
    TH
  • #6 15026746
    Bitels85
    Poziom 25  
    Posty: 730
    Pomógł: 72
    Ocena: 166
    Powtarzam, wada nie do wyeliminowania bez wymiany, wystarczy wymienić wałek grzewczy teflonowy, nie trzeba wymieniać całego fusera.
  • REKLAMA
  • #7 15031377
    sir-zak
    Poziom 19  
    Posty: 189
    Pomógł: 38
    Ocena: 92
    Przede wszystkim trzeba zaktualizować oprogramowanie engine drukarki, bo pierwsze modele miały ten problem. Fuser też został zmodyfikowany z numeru 113 na 114. Gwarancja na drukarki jest 2letnia, więc nikt nie uzna.
  • #8 15031813
    Bitels85
    Poziom 25  
    Posty: 730
    Pomógł: 72
    Ocena: 166
    Ten fw to dlaczego trzeba wymieniać? Inne napięcia daje, czy przedozowuje toner?
  • #9 15034128
    sir-zak
    Poziom 19  
    Posty: 189
    Pomógł: 38
    Ocena: 92
    za biuletynem:

    "The fusing control is changed to prevent the temperature on the heat roller surface from being too high.
    The fusing control during print and warmup was changed to prevent high temperature on the heat roller surface."
  • #10 15034200
    particulier
    Poziom 10  
    Posty: 22
    Ocena: 3
    Bitels85 napisał:
    Powtarzam, wada nie do wyeliminowania bez wymiany, wystarczy wymienić wałek grzewczy teflonowy, nie trzeba wymieniać całego fusera.


    sir-zak napisał:
    Przede wszystkim trzeba zaktualizować oprogramowanie engine drukarki, bo pierwsze modele miały ten problem. Fuser też został zmodyfikowany z numeru 113 na 114. Gwarancja na drukarki jest 2letnia, więc nikt nie uzna.


    ok przyjąłem teraz proszę o podpowiedź gdzie znajdę te "oprogramowanie engine drukarki" czyli macie namyśli firmware drukarki ? oraz jak je zaktualizować ?

    Robiłem to tylko w HP z Kyocera nie miałem jeszcze do styczności.

    I gdzie najtaniej zamówię ten wałek grzewczy teflonowy?

    Pozdrawiam

    edit: rozebrałem drukarkę wg. manual service i wydaje mi się ,że piecyk do wymiany. :-(

    niestety oprócz oklejonego wałka teflonowego grzewczego dociskowy też nie wygląda najlepiej jest cały pofałdowany.

    Wg google FK3100E (taki symbol ma piecyk) kosztuje ok 500 brutto.
    Nowa drukarka FS-2100DN - 1300 brutto tyle samo kosztuje M2035DN (ze skanerem i dupleksem)

    Natomiast MK-3100 - ZESTAW NAPRAWCZY - MAINTENANCE KIT DO DRUKAREK KYOCERA FS2100:
    Skład zestawu:

    RETARD ROLLER ASSY x 1
    PARTS HOLDER FEED ASSY SP x 1
    ROLLER TRANSFER ASSY x 1
    DK-3100(E) x 1
    DV-3100 x 1
    FK-3100(E) x 1

    1 008,60 zł brutto

    Chyba drukarka pójdzie na zaplecze i kupimy nową.
  • #11 15035486
    krzys_ka
    Poziom 26  
    Posty: 586
    Pomógł: 110
    Ocena: 85
    Uważam że nie można porównywać fs2100 do m2035 - inne żywotności części. Proponuje kupić sam wałek grzejny i wymienić.
  • #12 15036732
    mcgregmax
    Poziom 11  
    Posty: 16
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Osobiście bym go umył tak jak radził poprzednik toluenem lub nitro. nie rozwiąże problemu ale na jakiś czas pomoże a taniej.
  • #13 15050303
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki
    Posty: 1199
    Pomógł: 42
    Ocena: 44
    dolny zimny dlatego pofałdowany, jak się rozgrzeje to będzie akurat, wymień tylko górny (grzejny). Mycie nitrem i impregnacja olejem silikonowym też na jakiś czas pomoże
  • #14 15135890
    laserjack

    Poziom 31  
    Posty: 1554
    Pomógł: 101
    Ocena: 64
    Witam, mam ten sam problem z drukarką Kyocera FS2100fn od klienta, ma dopiero 115K, /fuzer podobno jest na 300K/toner był używany oryginalny, na wałku grzejnym na samym środku, jest nabity i utrwalony proszek. Mimo żmudnego czyszczenia, nic nie mogę z tym zrobić. Gdzie ew. mogę kupić taki wałek grzejny. Znalazłem kilka firm, od 70 zł do 100 zł, ale są to zamienniki, nie wiem ile wytrzymają. Dziękuję i Pozdrawiam.
    Konto firmowe:
    Laser Service Jacek Kopa
    93-302 Łódź ul. Czytelnicza 15, Łódź, 93-302 | Tel.: 600XXXXXX (Pokaż) | Strona WWW: www.jacekkopa.pl

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z drukarką Kyocera FS-2100DN, która zaczęła brudzić kartki w wyniku uszkodzenia piecyka (fusera) po przebiegu 89746 stron. Drukarka była używana wyłącznie z oryginalnymi tonerami Kyocera TK-3100. Po diagnozie w autoryzowanym serwisie stwierdzono konieczność wymiany piecyka, co wiąże się z kosztami 600 zł. W dyskusji poruszono również problemy związane z wałkiem teflonowym, jako potencjalną przyczyną zabrudzeń, oraz sugerowano czyszczenie i wymianę uszkodzonych komponentów. Użytkownicy wymieniają doświadczenia z podobnymi problemami w innych modelach Kyocera oraz sugerują aktualizację oprogramowania drukarki, co może pomóc w rozwiązaniu problemu.
REKLAMA