Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocera FS-2100DN - Brudzi papier pręga po środku kartki

particulier 26 Wrz 2015 11:56 4575 13
  • #1 26 Wrz 2015 11:56
    particulier
    Poziom 9  

Witam tak jak w temacie drukarka zaczęła z dnia na dzień brudzić kartki.

Przebieg drukarki wg. licznika 89746.

Drukarka od nowości eksplorowana tylko na oryginalnych tonerach Kyocera TK-3100 (za nie małe pieniądze) , drukowane tylko kartki A4, podajnik przedni nigdy nie używany (nawet raz), nigdy nie drukowała kopert itp. tylko kartki A4.

Zawiozłem ją do autoryzowanego serwisu gdzie była kupiona i gdzie kupowane są tonery gdzie po 5 sek. stwierdzono ,że piecyk do wymiany i ,że gwarancja już nie obejmuje. Koszt piecyka + usługa wymiany = 600 zł.

Drukarka kupiona 17.04.2013.
    Przebieg myślę ,że nie za duży jak na nieco ponad 2,5 roku.

Na Stronie Kyocera znalazłem przy tym modelu:

Cytat:
    Gwarancja 1-rok w standardzie (długość zależna od kraju dystrybucji). KYOCERA gwarantuje sparwność bębna i modułu developera przez 3 lata lub do osiągnięcia 300,000 stron (który z czynników zajdzie pierwszy), przy zachowaniu procedur obsługi i konserwacji z dokumentacji użytkownika.

Kiedyś pamiętałem ,że KYOCERA była niezawodna w niektórych modelach bębny dożywały grubo grubo więcej (300 tys to był pikuś) czy tak podupadła ta jakość drukarek KYOCERA, mam druga taką samą i po 6-8 mieś od kupienia też zaczęła brudzić (30-40 tys stron nie pamiętam) wtedy została naprawiona w ramach gwarancji.

Czy mogę żądać naprawy gwarancyjnej wg. tego co jest na stronie mimo ,że gwarancja minęła ?
    Przecież przebieg jest stosunkowo mały (89746) od kwietnia 2013, niektóre firmy robią więcej przez rok na drukarce ?

Proszę o porady co mogę sprawdzić, przeczyścić ?

Ponad 1800 zł za drukarkę plus 400 zł /szt. za oryginalny toner i koniec eksploatacji po 89 tys stron ?

Miałem już dość hp/Brother/samsung itp. ze względu na duże ceny oryginalnych tonerów i małą wydajność pojedynczego tonera.

Więc postanowiłem ,że zamiast kupić drukarki za 400-600 zł kupie lepsze by były tańsze w eksplantacji i kupiłem 2 x FS-2100DN + 4 x FS-1035MFP/2035 (ze skanerem) w autoryzowanym serwisie i chyba to był strzał w kolano ?

Inny problem mam z FS-1035MFP przy skanowaniu z podajnika pojawił się niebieski pasek wzdłuż całej strony (wszystkie skany załącznika z tej drukarki są na tym pdf 2 strony widać pasek) , przy skanowaniu z szyby nie ma paska.

Z góry dziękuje za wszelkie porady

Załącznik:
    1. druk strony stanu z włączonym EcoPrint (domyślnie jest ustawiona na eco od 2 lat)
    2. drugi załącznik bez włączonego EcoPrint
    3. i 4. Dodaje jeszcze serwisową stronę stanu i testową
    5. Czarna kartka z Paint-a

Kyocera FS-2100DN - Brudzi papier pręga po środku kartki

Jak dobrze widzę fuser jest brudny (wałek grzejny) czy go można wyczyścić ,jak tak to czym najlepiej ?

Użytkownicy drukarki (księgowe) twierdzą ,że zaczęło się tak dziać po zmianie tonera na nowy czy oryginalny nowy toner KYOCERA TK-3100 mógł byc jakiś wadliwy i spowodować takie zabrudzenie fusera ?

Pozdrawiam

0 13
  • #2 26 Wrz 2015 14:12
    Bitels85
    Poziom 25  

particulier napisał:
    Czy mogę żądać naprawy gwarancyjnej wg. tego co jest na stronie mimo ,że gwarancja minęła ?

nie możesz bo to dotyczy modułu bębna i wywoływaczki a nie fusera.

particulier napisał:
    Proszę o porady co mogę sprawdzić, przeczyścić ?

pozostaje ci wymienić wałek teflonowy z panewkami (dostępne zamienniki), dociskowy wygląda ok a to dobra informacja bo jest droższy.

jeśli chodzi o pasek przy skanowaniu, rozumien, że na wydrukach czy kopiach z płyty skanującej paska nie ma. Jeśli tak dokładnie, podkreślam DOKŁADNIE wyczyść wąską szybkę poprzez którą podajnik górny kseruje i skanuje, musiało się do niej coś przylepić

0
  • #3 26 Wrz 2015 14:54
    pecet7
    Poziom 17  

Nie jest to zabrudzenie a wytarcie wałka teflonowego - spowodowane np. słabą jakością papieru. Z doświadczenia wiem, że fusery w tych modelach wytrzymują 350-450tys kopii.

Jeżeli chciałbyś zakupić używany fuser w dobrym stanie odezwij się na PW.

0
  • #4 26 Wrz 2015 15:36
    leeart

Poziom 34  

Może to być tylko obklejony toner, spróbuj wyczyścić. Jeżeli teflon nie będzie miał braków to powinno działać. Ale będziesz musiał zmienić toner i dodatkowo oczyścić developer. Ja wałki czyszczę toluenem. Utrwalanie nie wyciera się aż tak z dnia na dzień. Chyba że drukujesz na papierze ściernym.
    Miałem podobną sytuacje jak Ty, też po wymianie toner, toner obklejał się na wałku teflonowym. Myślę że jest to wadliwy toner, ktoś po prostu oszukuje, a cierpi użytkownik.
    Słyszałem że Dealer Kyocery rozprowadza tonery regenerowane w oryginalnych opakowaniach. - oczywiście proszę nie brać tego do serca, nie będę podawał nazwy i miasta bo tak jak pisałem jest to pogłoska.

1
  • #5 28 Wrz 2015 09:04
    Tomek H
    Poziom 28  

Witam
    W 2100 miałem kilka przypadków oklejania wałka teflonowego.
    Nowe drukarki po przebiegu 20tyś miały problem z piecem.
    Tonery sam dostarczam dla nich, i tylko oryginały od dystrybutora, więc nie ma szans żeby to była wina tonerów.
    W 4200 już ten problem nie występuje.
    Mycie wałka niestety nie pomaga.
    Wymiana pieca i po sprawie.
    Wygląda to na wadę wałków teflonowych.

Pozdr.
    TH

0
  • #6 28 Wrz 2015 10:24
    Bitels85
    Poziom 25  

Powtarzam, wada nie do wyeliminowania bez wymiany, wystarczy wymienić wałek grzewczy teflonowy, nie trzeba wymieniać całego fusera.

0
  • #7 30 Wrz 2015 08:19
    sir-zak
    Poziom 16  

Przede wszystkim trzeba zaktualizować oprogramowanie engine drukarki, bo pierwsze modele miały ten problem. Fuser też został zmodyfikowany z numeru 113 na 114. Gwarancja na drukarki jest 2letnia, więc nikt nie uzna.

0
  • #8 30 Wrz 2015 11:28
    Bitels85
    Poziom 25  

Ten fw to dlaczego trzeba wymieniać? Inne napięcia daje, czy przedozowuje toner?

0
  • #9 01 Paź 2015 08:22
    sir-zak
    Poziom 16  

za biuletynem:

"The fusing control is changed to prevent the temperature on the heat roller surface from being too high.
    The fusing control during print and warmup was changed to prevent high temperature on the heat roller surface."

0
  • #10 01 Paź 2015 09:16
    particulier
    Poziom 9  

Bitels85 napisał:
    Powtarzam, wada nie do wyeliminowania bez wymiany, wystarczy wymienić wałek grzewczy teflonowy, nie trzeba wymieniać całego fusera.

sir-zak napisał:
    Przede wszystkim trzeba zaktualizować oprogramowanie engine drukarki, bo pierwsze modele miały ten problem. Fuser też został zmodyfikowany z numeru 113 na 114. Gwarancja na drukarki jest 2letnia, więc nikt nie uzna.

ok przyjąłem teraz proszę o podpowiedź gdzie znajdę te "oprogramowanie engine drukarki" czyli macie namyśli firmware drukarki ? oraz jak je zaktualizować ?

Robiłem to tylko w HP z Kyocera nie miałem jeszcze do styczności.

I gdzie najtaniej zamówię ten wałek grzewczy teflonowy?

Pozdrawiam

edit: rozebrałem drukarkę wg. manual service i wydaje mi się ,że piecyk do wymiany. :-(

niestety oprócz oklejonego wałka teflonowego grzewczego dociskowy też nie wygląda najlepiej jest cały pofałdowany.

Wg google FK3100E (taki symbol ma piecyk) kosztuje ok 500 brutto.
    Nowa drukarka FS-2100DN - 1300 brutto tyle samo kosztuje M2035DN (ze skanerem i dupleksem)

Natomiast MK-3100 - ZESTAW NAPRAWCZY - MAINTENANCE KIT DO DRUKAREK KYOCERA FS2100:
    Skład zestawu:

RETARD ROLLER ASSY x 1
    PARTS HOLDER FEED ASSY SP x 1
    ROLLER TRANSFER ASSY x 1
    DK-3100(E) x 1
    DV-3100 x 1
    FK-3100(E) x 1

1 008,60 zł brutto

Chyba drukarka pójdzie na zaplecze i kupimy nową.

0
  • #11 01 Paź 2015 19:29
    krzys_ka
    Poziom 23  

Uważam że nie można porównywać fs2100 do m2035 - inne żywotności części. Proponuje kupić sam wałek grzejny i wymienić.

0
  • #12 02 Paź 2015 11:48
    mcgregmax
    Poziom 11  

Osobiście bym go umył tak jak radził poprzednik toluenem lub nitro. nie rozwiąże problemu ale na jakiś czas pomoże a taniej.

0
  • #13 07 Paź 2015 22:40
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

dolny zimny dlatego pofałdowany, jak się rozgrzeje to będzie akurat, wymień tylko górny (grzejny). Mycie nitrem i impregnacja olejem silikonowym też na jakiś czas pomoże

0
  • #14 09 Lis 2015 16:07
    laserjack

Poziom 31  

Witam, mam ten sam problem z drukarką Kyocera FS2100fn od klienta, ma dopiero 115K, /fuzer podobno jest na 300K/toner był używany oryginalny, na wałku grzejnym na samym środku, jest nabity i utrwalony proszek. Mimo żmudnego czyszczenia, nic nie mogę z tym zrobić. Gdzie ew. mogę kupić taki wałek grzejny. Znalazłem kilka firm, od 70 zł do 100 zł, ale są to zamienniki, nie wiem ile wytrzymają. Dziękuję i Pozdrawiam.

1