Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kyocery FS-4200dn - Brudzą kartki

qrchakos 28 Lut 2017 10:21 1926 29
  • #1 28 Lut 2017 10:21
    qrchakos
    Poziom 20  

Może ktoś cokolwiek podpowiedzieć co z tym cholerstwem zrobić, bo wymiany developerów bez przerwy mijają się z celem.
    Drukarki pracują na oryginalnych tonerach, jak były na gwarancjach serwis do nich non stop jeździł, z tego co wiem od początku były z nimi problemy.
    Generalnie w firmie dostajemy z przetargów całą masę Kyocer i cały czas jakieś jazdy, już pomijam te które pracują na zamiennikach.

0 29
  • #2 28 Lut 2017 11:05
    piwos
    Poziom 23  

Najprawdopodobniej listwy czyszczące bębnów przepuszczają Dziwne bo są to niezłe drukarki ale tylko jak się jedzie na oryginalnych materiałach :idea: :!: Może jednak ktoś przyoszczędził i eksperymentalnie założył choć na chwilę tańszy toner? :oops: Wystarczy tylko chwilka 8-) :oops:
    Wystarczy żeby wydrukowała coś i zassała ten tańszy toner Jak się zmiesza z oryginalnym zrobi się kasza manna i będzie już dalej brudzić Trzeba w tedy oczyścić calusieńki układ i zamontować nowe, oryginalne materiały
    Narka :wink:

2
  • #3 28 Lut 2017 14:16
    qrchakos
    Poziom 20  

Nie, drukarki są zainstalowane w instytucji która nie eksperymentuje w tej materii, pierwsze takie akcje były z nimi jak skończyły się tonery dostarczone z drukarkami, po założeniu nowych oryginalnych i dodaniu do developera tego nowego tonera zaczynały brudzić, serwis przyjeżdżał do nich i zdaje się czyścił developery właśnie. Niestety takie coś się powtarza. Teraz całe tło strony jest szare nieregularne i po drugiej stronie kartki jakby zaprószone na górze. W tej chwili mam sześć takich drukarek tuż po gwarancji, i nie wiem czy wymiana zestawu naprawczego pomoże faktycznie czy tylko na krótką metę.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Lut 2017 18:29
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

juz sam sobie udzieliles odpowiedzi

qrchakos napisał:
    pierwsze takie akcje były z nimi jak skończyły się tonery dostarczone z drukarkami

to wlasnie te tonery dostarczone z drukarkami byly oryginalne.
    Objaw nieoryginalych tonerow jest wlasnie taki jak opisales. Cale strony szare a po drugiej stronie szary pas. Czesto mam wlasnie takie problemy, niby toner oryginalny, ale jak zapytam o jego cene to .... :)

qrchakos napisał:
    serwis przyjeżdżał do nich i zdaje się czyścił developery właśnie.

Kolejny dowod, zly toner to czysci sie deweloper i ponownie zasypuje, spokoj jest z reguly do momentu zalozenia tonera. Z tymi drukarkami nie ma problemow, a mamy ich b.duzo. Rowniez w instytucjach. i co prawda w jednej instytucji, takze sie nie bawia z tonerami jak piszesz, ale tylko dlatego, ze maja zakupy centralne, a te jak wiadomo CENA CZYNI CUDA, czyli nie wazne co. A panie po oddzialach zglaszaja brudzenie. Dla mnie super, mam przynajmiej robote :)

qrchakos napisał:
    i nie wiem czy wymiana zestawu naprawczego pomoże faktycznie czy tylko na krótką metę.

Nie sadze, wg mnie szkoda pieniedzy.

1
  • Pomocny post
    #5 28 Lut 2017 18:34
    Ricoh_220

Poziom 35  

Napiszę jedno coraz częściej spotykam się w Ricoch z zamiennikami przesypanymi do butelek z oryginałów.
    Objawy te co u autora zakładasz własny oryginał od 200 do 500 kopii i maszyna działa jak nowa.
    Ludzie kupują byle gdzie bo tanio i taki efekt jak udowodnię naocznie to nie szczypię się wystawiam fakturę.
    Nie powiem dużo jedno co stwierdziłem zakupy centralne toner zamiennik i bębny wytrzymują 40% przebiegu.
    Bęben to 800 netto a na tonerze oszczędność 30 zł :)
    Jak ktoś umie liczyć to wie.
    Posunę się do tego iż niebawem jak odbiorę butelkę nie uczciwego producenta dam zdjęcie z danymi firmy.
    I jak nie lubicie klienta gwarantuję iż maszyna zamiast 60k po 30 k padnie.

1
  • Pomocny post
    #6 01 Mar 2017 16:50
    piwos
    Poziom 23  

Ricoh_220 napisał:
    Napiszę jedno coraz częściej spotykam się w Ricoch z zamiennikami przesypanymi do butelek z oryginałów.
    Objawy te co u autora zakładasz własny oryginał od 200 do 500 kopii i maszyna działa jak nowa.
    Ludzie kupują byle gdzie bo tanio i taki efekt jak udowodnię naocznie to nie szczypię się wystawiam fakturę.
    Nie powiem dużo jedno co stwierdziłem zakupy centralne toner zamiennik i bębny wytrzymują 40% przebiegu.
    Bęben to 800 netto a na tonerze oszczędność 30 zł :)
    Jak ktoś umie liczyć to wie.
    Posunę się do tego iż niebawem jak odbiorę butelkę nie uczciwego producenta dam zdjęcie z danymi firmy.
    I jak nie lubicie klienta gwarantuję iż maszyna zamiast 60k po 30 k padnie.

Potwierdzam kolegów doświadczenia Zaczęło się od Kyocery Teraz widać zalewa dalsze modele innych marek
    Jak widać i w Ricohu też się pleni Spotkałem już to nawet z tonerami do bizhabów Konica Minolty! Są to przeważnie własne internetowe zakupy klientów (pewnie oszczędności :idea: ) W wyglądzie, na pozór niby oryginalne opakowania, a coś z nimi nie tak w użytkowaniu Coś się sypie, coś zaczyna brudzić i stemplować strasznie Potem pada przedwcześnie bęben, developer , transfer, a w między czasie utrwalanie kuleje dziwnie Serwis rwie włosy z głowy i się dziwi Wszystko na autoryzowanych oryginałach Powinno być dobrze, a nie jest :lol: A, co chodzi Osobiście wymieniałem niedawno w bizhubie developer, zasypując nowy ale z naszej firmy serwisowy toner Jak ręką odjął! Dlaczego, gdzie jak gdzie ale w bizhubie, 8-O do czego już doszło? 8-O :-x Syf jakiś, a nie toner!
    Nie wiem czy zauważyliście w swoich maszynach jak transfery nagle w takich akcjach zaczęły protestować Jak zaczęły się dziwnie zachowywać W skrajnych przypadkach listwy w transferach odmawiają posłuszeństwa, zespoły czyszczące się zapychają, jakieś dziwne spieki się robią (w prawie nowych - z przebiegiem raptem 30-50 tysięcy)
    Moim zdaniem ktoś odwala straszną lewiznę Ktoś gdzieś napełnia pojemniki oryginalne jakimś byle jakim syfem przypominającym tylko toner i sprzedaje na Allegro.pl lub jakimś Aliexpres Osobiście uważamy w firmie, że prokurator powinien się tym zająć Po sznurku do kłębka Bardzo dużo szkód zaczyna to klientom szczególnie użytkującym drukarki Kyocera Mita i Ricoh przynosić Być może ten trefny toner w przetargach gdziesik krąży A, to poważna sprawa! To po prostu kryminał! :-?
    ps. gdzieś, kiedyś widziałem, że ktoś skupował pojemniki po tonerach oryginalnych, nie pamiętam tylko kto i gdzie? :|

1
  • #8 01 Mar 2017 20:59
    krzys_ka
    Poziom 23  

Krótko i na temat. Na oryginalnych materiałach eksploatacyjnych Kyocery NIE BRUDZĄ. Rynek jest zalewany oryginalnymi tonerami tylko... odcień na opakowani trochę inny... hologram trochę inny... Kilku dużych dostawców w PL również coś takiego oferuje jako oryginały, tylko cena niższa..

0
  • #9 01 Mar 2017 21:54
    qrchakos
    Poziom 20  

No nie. Przede wszystkim, jeżeli drukarka jest na gwarancji, przyjeżdża do niej serwisant i stwierdza załadowane zamienniki to drukarka gwarancję traci.
    Po drugie, takie akcje dotyczą też FS-C5350DN, które również pracują na oryginalnych tonerach. Ponieważ padały jak muchy przy naprawdę dużej ilości tego sprzętu, niektóre przez 2 lata były naprawiane po 5 razy. Również było podejrzenie że pracują na zamiennikach i była robiona ekspertyza u producenta, który jednak stwierdził że są oryginalne.

Więc tonery są oryginalne, koniec kropka. Nie potrzebuję porady jakich tonerów nie kupować, tylko co z tą kupą zrobić.

0
  • #10 01 Mar 2017 22:14
    Ricoh_220

Poziom 35  

Posłuchać kolegów dać swój toner zrobić 500 kopii niestety czarnych i wtedy ocenić kto ma rację.
    Zasłoń przód by odrywacze mogły oderwać.
    Podejrzewam iż mało widziałeś w kopiarkach ja osobiście wiele razy odmówiłem serwisu ponieważ klient na mieszał a potem dzwonił po serwis nie wszedłem i pytanie czy będzie drogo. Jak robi kopię po 3 grosze niech sam siebie sewisuje nas za darmo nie utrzyma nikt.

0
  • #11 01 Mar 2017 22:51
    qrchakos
    Poziom 20  

Niestety muszę się tego uczyć sam, wcześniej robiłem głównie HP i tam nie było praktycznie żadnych problemów, od kilku lat przetargi wygrywają oferty z Kyocerami i są jaja.
    W tej chwili robimy praktycznie tylko Task Alfa 3050, FS-C5350 a teraz dołączyły do tego FS-4200. Jest tego naprawdę masakryczna ilość, nie mogę powiedzieć że wszystkie chodzą na oryginalnych tonerach, ale na to nie mam wpływu, a powiedzieć że mam to w d....ie też nie mogę. Szukam jakiegoś rozwiązania. Akurat teraz mam te sześć 4200 i jakoś muszę się z tym uporać.

0
  • Pomocny post
    #12 02 Mar 2017 12:03
    pecet7
    Poziom 17  

Wyczyszczenie developera, wyczyszczenie rolki ładującej i zmiana tonera. Innej opcji nie ma.
    Mam klienta, który robi przebiegi rzędu 100tys miesięcznie na FS4200DN, jadąc na zamienniku - ale cały czas tym samym - i nic się nie dzieje. Kwestia tego, żeby cały czas stosować ten sam toner. Zauważyłem, że te pseudooryginały właśnie często wypływają na przetargach - niemożliwa cena jak na oryginał i takie jaja w trakcie eksploatacji.

0
  • #13 02 Mar 2017 18:13
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

qrchakos napisał:
    od kilku lat przetargi wygrywają oferty z Kyocerami i są jaja.

Tu nie ma zadnych jaj, tylko cwaniactwo i oszustwo "handlarzy". Dlaczego podczas umowy Kyocery chodza prawidlowo? a po skonczeniu juz nie? ano dlatego, ze sa zle tonery. Brudzenie wynika z technologi druku w tych urzadzeniach, nic wiecej. Tylko, ze w przypadku FS-4200 wystarczy wyczyscic dewelopery i ponownie zasypac tonerem. Ale w przypadku TASKalfy i FS-C5350 juz nie.

qrchakos napisał:
    Jest tego naprawdę masakryczna ilość, nie mogę powiedzieć że wszystkie chodzą na oryginalnych tonerach, ale na to nie mam wpływu, a powiedzieć że mam to w d....ie też nie mogę.

Tu nie chodzi o to czy miec w d...pie czy nie, przyczyna jest dokladnie zdiagnozowana. Nie masz na to wplywu, ale byc moze od ciebie zalezy jak do tego podejdziesz i czy bedziesz sie z tym kopal, czy nie.

qrchakos napisał:
    Szukam jakiegoś rozwiązania. Akurat teraz mam te sześć 4200 i jakoś muszę się z tym uporać.

czyszczenie dewelopera i ponowne zasypanie tonerem. Skutkuje, ale doczasu kiedy zamiennik nie okaze sie calkowitym g......m.

Pozdrawiam

1
  • #14 02 Mar 2017 21:41
    qrchakos
    Poziom 20  

Czyli generalnie powinno wystarczyć odessanie tonera z developera i wyczyszczenie go? Chodzi mi głównie o 5350 i 3050, bo w 4200 dopiero się kończą gwarancje i nie wiem ile ich będzie trafiało.

0
  • #15 02 Mar 2017 21:56
    forteca
    Specjalista KYOCERA

Witam,

nie, w kolorach nie wystarczy odessanie deweloprow. Poniewaz w tych modelach zastosowano toner jednoskladnikowy, czyli w pojemniku na toner jest sam kolorowy toner, a w module dewelopera jest nosnik. Zastosowanie nieorginalnego tonera powoduje "wysypanie" nosnika z modulu dewelopera i w efekcie powstawanie brudnych wydrukow. Podczas normalnej pracy toner jest rozprowadzany wlasnie przy uzyciu nosnika. Kiedy go nie ma, toner "hula" jak chce. Nosnika nie da sie uzupelnic. Pozostaje tylko wymiana calych modulow. Ew. ich podmiana z innych urzadzen, gdzie sa uszkodzone np plyty glowne.

Pozdrawiam

0
  • #16 02 Mar 2017 22:06
    henryxxl
    Poziom 26  

W firmie której pracuję regenerujmy tonery konica minolta ale nigdy z nimi nie było problemu. Przez takich sprzedawców mamy same problemy ale tak to jest jak za takie sprawy biorą się ludzie którzy nie wiedzą co znaczy dobry i zły toner w końcu taki sam proszek.
    Pozdrawiam kolegów ;)

0
  • #17 02 Mar 2017 22:09
    qrchakos
    Poziom 20  

No to ktoś sobie nieźle zarobi na MK-580, elektroniki niestety nie chcą w nich padać. A jest tego pewnie ze 2 tysiące :/
    Ale w 4200 nie ma w developerze nośnika i można go czyścić?
    Dzięki panowie za porady.

Dodano po 2 [minuty]:

Henryxxl ale piszesz o 4200, czy tych kolorowych?

0
  • #18 02 Mar 2017 22:17
    henryxxl
    Poziom 26  

Pomyliłem modele dlatego post usunąłem aby nie wprowadzać w błąd. akurat z kyocerami mam małe doświadczenie ale jedno wiem że tonery oryginalne=pewne muszą być, inaczej będzie problem. Chodzi mi o czarno białe maszyny.

0
  • #19 02 Mar 2017 22:30
    forteca
    Specjalista KYOCERA

qrchakos napisał:
    No to ktoś sobie nieźle zarobi na MK-580, elektroniki niestety nie chcą w nich padać. A jest tego pewnie ze 2 tysiące :/

A nie lepiej wymienic poszczegolny podzespol? cena 500-600

qrchakos napisał:
    Ale w 4200 nie ma w developerze nośnika i można go czyścić?

Dokladnie

0
  • #20 02 Mar 2017 22:35
    qrchakos
    Poziom 20  

Osobno się nie opłaca kupować, bo cały zestaw kosztuje ok 2500 a bębny też dość często w nich lecą. A z jednego zestawu naprawiamy 2-3 maszyny.
    Ok trochę mi to rozjaśniło temat, dalej będę się w to wgryzał ;)
    Dzięki.

0
  • #21 03 Mar 2017 10:33
    rys57
    Moderator

Posty bez związku z brudzeniem kartek zostały usunięte.

1
  • #22 03 Mar 2017 16:45
    qrchakos
    Poziom 20  

Dzięki panowie za pomoc, sytuacja ogarnięta.
    Toner ładnie się zbrylił przy wałku.
    Czy możliwe jest że to przez nie "rozruszanie" tonera przed instalacją w drukarce?
    Nadal sądzę że tonery w nich zainstalowane są oryginalne. Może złe przechowywanie?

0
  • #24 03 Mar 2017 21:28
    qrchakos
    Poziom 20  

Te z 4200 są przechowywane w piwnicy, chłodno i ciemno jest, ale nie wiem jak z wilgotnością, może to ma negatywny wpływ.

0
  • #25 05 Mar 2017 19:33
    krzys_ka
    Poziom 23  

Wrzuć zdjęcie korka z hologramem :-) Jeżeli dobrze zrozumiałem to zbrylenie nastąpiło w powrocie tonera? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego w wywoływaczce.

0
  • #26 06 Mar 2017 11:05
    qrchakos
    Poziom 20  

krzys_ka napisał:
    Wrzuć zdjęcie korka z hologramem :-) Jeżeli dobrze zrozumiałem to zbrylenie nastąpiło w powrocie tonera? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego w wywoływaczce.

Drukarki już oddane do właścicieli, ale 3 następne zabrałem, jutro pstryknę fotki. Dużo tonera nazbierało się przy rolce developera, tak że od wewnątrz cała była zasypana zbitym proszkiem, na tyle że ciężko było go odessać.
    Drukarki są w miarę czyste, przynajmniej toner nie sypie się wszędzie jak w kolorowych Kyocerach. Bębny są też ok, tylko rolki ładowania były zawalone.

Dodano po 13 [godziny] 43 [minuty]:

Tonery wyglądają na oryginalne.
    Kyocery FS-4200dn - Brudzą kartki Kyocery FS-4200dn - Brudzą kartki

0
  • #28 07 Mar 2017 20:35
    Sir Charles
    Poziom 26  

krzys_ka napisał:
    Taaaaa

chyba rozwiałem wątpliwości,
    powodzenia w czyszczeniu wywoływaczek

pozdrawiam

Może nie do końca rozwiałeś.Moje wszystkie tonery mają takie same hologramy jak te na zdjęciu.Te dostarczane z maszynami także.......
    Ale faktem jest że na rynku krążą podróbki idealnie udające oryginał.Gdzieś w końcu lądują oryginalne puste tonery,z oryginalnymi hologramami.
    Widziałem ostatnio TK-1140,oczywiście oryginał z podważoną w chamski sposób naklejką,z porysowanym korpusem i zębatkami.Sprowadzony z poważnej hurtowni.Maszyna brudzi na nich aż miło,jak to Kyocera na zamienniku no ale toner oryginał

0
  • #29 20 Mar 2017 22:09
    alek25
    Poziom 23  

Sytuacja podobna do tonerów Panasonic , oznaczanych bez litery , z literą X i E.
    Wszystkie są oryginalne , ale przeznaczone na inne regiony świata . Tu mamy podobna sytuację z którą sam borykam się w Kyocerach. Tonery zawsze oryginalne a mimo to po zmieszaniu brudzą wydruki , po wyczyszczeniu i zasypaniu jednym tonerem oraz tonerami z tej samej partii wszystko działa wybornie do momentu gdy zmieni się partia tonerów. Czy nie mamy podobnej sytuacji w której tonery nie przeznaczone na region EU są sprzedawane w EU ?

0
  • #30 21 Mar 2017 11:22
    qrchakos
    Poziom 20  

U mnie w firmie są Kyocery FS-C5350, jak do nich zaczęli serwisanci przyjeżdżać na gwarancję to się dziwili co te drukarki robią w PL, ponoć przeznaczone na inny rynek, mamy też sporo 5300 ale te są dużo mniej kłopotliwe.

0