Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mita-1560 - sypie się toner

Amigo201 07 Cze 2005 09:11 1274 9
  • #1 07 Cze 2005 09:11
    Amigo201
    Poziom 16  

W kopiarce zbiera się pod wałkiem magnetycznym toner tak jak by nie trzymał się developera, albo było by za duże dozowanie toneru po kilku tysiącach kopii zebrany toner zsypiuje się na rolki pobierania papieru i brudzi dolną stronę kartki. Co może być tego przyczyną i ewentualnie jak usunąć problem. Kopiarka wraca do mnie juz drugi raz i niemogę sobie poradzić z tym problemem.
    Pozdrowienia.

0 9
  • #2 07 Cze 2005 10:49
    OMMMM
    Poziom 19  

z kopiarka deweloperowa jest problem deweloer moze byc za stary albo wilgoc siedzi w wywolywaczce wugrzej ja naprzyklad na grzejniku i sprawdz a jak to niepomoze to musisz ja wyczyscic i zasypac nowy deweloper to taki sam problem jak w panasoniku 7715

0
  • #3 07 Cze 2005 11:15
    kopier
    Poziom 13  

Witam. Na poczatku zobacz jakie masz ustawione dozowanie- Kod 62, powinno byc ok. 160. ustaw taki zobacz. Poza tym sprawdz czy Ci dobrze odprowadza toner do pojemnika na zużyty, ewentualnie go opróżnij (ten od przodu zespołu bębna na 4 śruby).Jeśli to wszystko nie pomoże to deweloper do wymiany, nic innego raczej być niemoże (no zakładajac że włożono odpowiedni toner).Pozdrawiam .
    P.S. Na tym foum jest sporo podobnych tematów tak więc też poprzeglądaj, sypanie w tych kopiarkach zdarza się dość często.

0
  • #4 07 Cze 2005 11:20
    Amigo201
    Poziom 16  

Witam ponownie!
    jeżeli chodzi o wymiane developera to on jest dosyć nowy sam go wymieniałem toner jest oryginalny, odprowadzanie toneru jest ok ten toner zbiera się dosłownie dokładnie pod wałkiem magnetycznym. sprawdzę jeszcze dozowanie toneru.
    Moze macie jeszcze inne sugestie to proszę o informacje.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Cze 2005 11:43
    OMMMM
    Poziom 19  

EEE A W DOBRA STRONE KRECISZ WALKIEM MAGNETYCZNYM :lol: wiec sprubuj przesuszyc wywolywaczke mialem kilka razy taki problem z panasonikiem oraz mita i za kazdum razem jak wymienilem deweloper bulo ok i tu bedzie tak samo prawdopodobnie dostala sie wilgoc do dewelopera lub toneru i deweloper klei za duzo toneru pobral go zbyt wiele i teraz nawed jak wygonisz wilgoc to bedzie sie sypal zmien deweloper i toner wiem ze to koszty ale to jedyne wyjszcie i niezapomnij dokladne wyszuszyc po wyczyszczeniu wywolywaczki i pojemnika na toner tak aby wygonic wilgoc

0
  • #6 07 Cze 2005 12:37
    Amigo201
    Poziom 16  

[quote="OMMMM"]EEE A W DOBRA STRONE KRECISZ WALKIEM MAGNETYCZNYM :lol:

Dzieki ommm za porade z tym kręceniem wałkiem:)
    Pierwszy raz się spotykam z czyms taki zeby developer lub wywoływaczka były wilgotne. ale dobra bede probował pewnie macie racje.
    Dzieki.

0
  • #7 07 Cze 2005 12:47
    OMMMM
    Poziom 19  

a mam jeszcze pytanko czy slimaki mieszajace deweloper z tonerem w wywolywaczce nieprzesuwaja czasem toneru na jedna strone i czy ten toner sypie sie po calosci walka magnetycznego czy tylko po jednej stronie

0
  • #8 07 Cze 2005 13:00
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Jeśli chodzi o ślimaki w wywoływaczce to one mieszają developer z tonerem na całej powierzchni. Jeśli chodzi o wysypywanie się tonera to stawiam na niewłaściwy toner. Miałem kilka takich przypadków w dc1560 i jak się klienta do ściany przyciśnie to się przyzna co tam wsypał. Jeśli chodzi o wilgoć w developerze to jeszcze nigdy mi się to nie przytrafiło w micie 1560. Prawdopodobnie skończy się na wymianie developera i zmianie toneru

0
  • #9 09 Cze 2005 22:39
    myniek4
    Poziom 13  

proponuję sprawdzić (doctor blade) jak będzie za ciasny również będzie zrzucał toner pod wywoływaczkę

0
  • #10 10 Cze 2005 15:49
    Amigo201
    Poziom 16  

toner zbiera się pod wywoływaczką na całej długości wałka magnetycznego i po jakims czasie brudzi kartki. Co do doktor blade to wydaje mi się zę wszystko jest ok. Moze jeszcze ktos ma jakis pomysł na temat tej kopiarki?
    Pozdrowienia

0