Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana licznika na dwtaryfowy a obecna instalacja elektryczna

Verona 05 Paź 2015 15:58 858 6
  • #1 05 Paź 2015 15:58
    Verona
    Poziom 23  

Witam. W energetyce zgłosiłem, że chcę zmienić taryfę z G11 na G12 (prąd droższy w dzień, tańszy w nocy). Dzisiaj dostałem telefon z potwierdzeniem, że zostanie mi wymieniony licznik, i dodano coś w stylu że "zakładają że instalacja jest gotowa na zmianę licznika i taryfy" czy coś w tym stylu. Podczas uzgadniania terminu zapomniałem zapytać co to miało znaczyć.

Więc czy instalacja wymaga jakiś modernizacji przy zmianie taryfy, jeśli tak to jakiej i czemu? Myślałem, że taki licznik po prostu zlicza osobne wartości dla dwóch różnych pór dnia i tyle i po za tym niczym się nie różni i podłączenie jest takie samo.

Dla pewności w załączniku zdjęcie z obecnym licznikiem.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 05 Paź 2015 16:35
    750kV
    Poziom 21  

Witam.
    Wymiana licznika na dwutaryfowy nie wymaga żadnych przeróbek instalacji, o ile przydział mocy jest ten sam.

0
  • #3 05 Paź 2015 18:52
    shulc
    Poziom 22  

Verona napisał:
    Zmiana licznika na dwustrefowy a obecna instalacja elektryczna

Popraw temat z strefy na taryfę

0
  • Pomocny post
    #4 05 Paź 2015 19:48
    omen600606
    Poziom 15  

Po prostu przyjdą zdemontują stary licznik i założą nowy i oplombują. Ten licznik po prostu liczy pobór energii w dwóch taryfach. W zależności czy chodzi inkasent robić odczyty czy sam podajesz odczyt to zamiast jednego ogólnego odczytu podajesz dwa. Radzę tylko uważać na godzinę jaką ma wgrany licznik. U mnie ma 20 minut opóźnienia i tańszą taryfę mam dopiero realnie 20 po 22 godzinie, oraz 20 po 13-tej. Początkowo troche se w ten sposób nabiłem kWh zanim odkryłem co jest przyczyną.

0
  • Pomocny post
    #5 05 Paź 2015 21:44
    bartekfigura
    Poziom 26  

Prawdopodobnie nie będą nic zmieniać tylko przeprogramują ten licznik co już masz. To nowy licznik elektroniczny i pewnie posiada taką opcję aby przeprogramować go do pracy w innych taryfach. A co do dostosowania instalacji to nic po Twojej stronie nie trzeba zmieniać.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Paź 2015 22:42
    O^O
    Poziom 21  

A może operator umożliwia skorzystanie z wbudowanego w licznik przekaźnika, który będzie sterował włączeniem /wyłączeniem urządzeń odbiorcy przy zmianie taryfy? Aby z tego skorzystać konieczne jest przystosowanie instalacji odbiorczej.

0
  • #7 05 Paź 2015 23:00
    Verona
    Poziom 23  

O^O napisał:
    A może operator umożliwia skorzystanie z wbudowanego w licznik przekaźnika, który będzie sterował włączeniem /wyłączeniem urządzeń odbiorcy przy zmianie taryfy? Aby z tego skorzystać konieczne jest przystosowanie instalacji odbiorczej.

Też tak pomyślałem, no ale to chyba nie wymagane. A jest mi zbędne, bo i tak zakupiłem już programator czasowy by sterować bojlerem który ustawie z odpowiednim opóźnieniem dla pewności. No nic, zobaczę co tam zrobią jak przyjdą.

Wielkie dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi!

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów