Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audio komunikacja - Sport a komunikacja Trener Uczeń.

06 Paź 2015 08:00 3024 11
  • Poziom 11  
    Witajcie mam problem komunikacyjny do rozwiązania, liczę na wskazówkę i podpowiedź. Moja córka jeździ konno i potrzebował bym zapewnić komunikacje radiową lub inną do treningów. Dokładnie rozchodzi się o to aby podpowiedzi trenera były słyszalne dla ucznia który wykonuje układ na koniu. Ideałem było by aby taki zestaw mógł składać się z 2-3 odbiorników oraz jednego nadajnika, przy nadajniku (mikrofonie) trener, na słuchawkach jeźdźcy. Liczę na podpowiedź co kupić aby obsługiwało teren 100m. Czy jest coś takiego jak centralny układ nadajnika wystawiony na antence do-okólnej podłączony do jednego mikrofonu i nadający do 2 lub 3 słuchawek pod kask. Pozdrawiam wszystkich poświęcających swój cenny czas na pomaganie i podpowiedzi.
    Ps. Może jest jakiś układ samodzielnego montażu?
  • Poziom 17  
    Najtaniej ? Zakup mini odbiorników radiowych FM, oraz jednego nadajnika FM, sa takie miniaturowe do własnego montażu, zestroić wszystko na jedną częstotliwość i jest, ale pewnie jakość i zasięg pozostawi wiele do życzenia...

Są sprzęty profesjonalne, używają ich do tzw. "Silent Party", ale nie mam pojęcia gdzie takie coś można kupić, a i pewnie tanie to nie jest...

Moderowany przez kriss51:

Co to za rozwiązanie. Proponujesz coś co się do tego absolutnie nie nadaje, nie mówiąc o łamaniu prawa. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 19  
    Nieeeee.... Nie żadne kombinacje z montażem, zestrajaniem itp. Zainteresuj się radiotelefonami PMR plus ewentualnie słuchawka do ucha dla ucznia - tanie, bez pozwoleń, działa przynajmniej na kilkaset metrów, gotowe do kupienia.
  • Poziom 17  
    ElekTrick napisał:
    słuchawka do ucha dla ucznia - tanie, bez pozwoleń, działa przynajmniej na kilkaset metrów, gotowe do kupienia.

Ale tutaj chodzi o urządzenie, które składa się z jednego mikrofonu (nadajnika) i więcej jak jednego głośnika (odbiornika).

Ewentualnie kupić np. 3 przenośne małe radia CB + zestawy słuchawkowe, ustawić na jeden kanał i będzie działać.

Dość tego cyrku. Jakie CB znowu? Widzę że nie masz zielonego pojęcia i wypisujesz herezje. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Jeszcze jeden taki wpis i czeka Cię zasłużona nagroda.

• Poziom 19  
    No ale ja właśnie tak mówię - kilka PMRek, jedna u instruktora w ręce i reszta u uczniów, np. zapięta gdzieś pod ubraniem żeby nie przeszkadzać w ruchu. Może być sam odbiór np. na słuchawkę (jeśli nie ma potrzeby komunikacji dwustronnej), albo jakaś mikrofonosłuchawka i vox w przypadku wystąpienia takiej konieczności. Standardowo np. instruktorzy paralotniowi tak pracują. Rozumiem, że wszyscy uczniowie mają słyszeć to samo - jeśli zaszłaby potrzeba komunikacji tylko z wybranym odbiornikiem, to też się to da zrobić, ale trzebaby pokombinować np. z ustawieniami CTCSS.

Ręczne CB nie będzie ani małe, ani tanie, ani wygodne. Taki alan 42 czy intek h-520 potrafi chodzić po dobrze ponad 300PLN za sztukę, ciężkie baterie - sam pakiet baterii 6*AA jest większy i cięższy niż większość PMRek :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Już tu ktoś wspomniał o radiach PMR i to jest najlepsze rozwiązanie. Są małe, lekkie i mieszczą się w dłoni, uczeń może zapiąć do paska włożyć słuchawkę do ucha i po kłopocie. Nadmienię że często z radyjek PMR korzystają szkoły nauki jazdy więc w tym przypadku też będzie ok. Na znanym portalu aukcyjnym jest tego mnóstwo. Są zestawy wraz z słuchawkami.
  • Poziom 17  
    ascorp napisał:

[kriss51"] Dość tego cyrku. Jakie CB znowu? Widzę że nie masz zielonego pojęcia i wypisujesz herezje. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Jeszcze jeden taki wpis i czeka Cię zasłużona nagroda.

Że co ??? A wie szanowny moderator co to jest przenośne radio CB + słuchawki ? Jeżeli nie to proszę o zapoznanie się z takim urządzeniem i oczekuje przeprosin za wypisywanie "herezji" ze strony "moderatora"

Chyba sobie jaja robisz pisząc że nie wiem co to jest ręczne CB. Tylko że CB ma dłuższą antenę, większe napięcie zasilania, bardziej podatne na zakłócenia, gabarytowo większe od PMR i dlatego dyskwalifikuje go do takich celów. Twój wpis nic nie wnosi do tematu. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    7 dni urlopu.

• Poziom 11  
    Witajcie no nie myślałem że taki temat wzbudzi takie emocje. Ale super widać że Sz.Kol. macie zacięcie.
    Dziękuję za podpowiedzi poszukam jeszcze dziś na wspomnianej stronie poczytam troszkę bo w tej dziedzinie nie jestem "orłem".
    Będę szukał zestawu takiego aby do jednego nadajnika takiej krótkofalówki były ze 3 słuchawki jako odbiorniki dla uczni. Tylko czy da się takowy sprzęt tak "udoskonalić" aby instruktor mógł raz podpowiadać wszystkim razem uczniom, a raz wybranej z 3 osób. Zaznaczam iż komunikacja zwrotna tzn. uczeń-trener jest zbyteczna.
    A może komunikacja bluetooth znalazła by tu zastosowanie? Tylko nie wiem jak w tym przypadku z zasięgiem- myślę że nie było by to profesjonalne.
    GiGi7 napisał:
    Tylko czy da się takowy sprzęt tak "udoskonalić" aby instruktor mógł raz podpowiadać wszystkim razem uczniom, a raz wybranej z 3 osób.

Tak dobrze nie ma, albo wszyscy na raz słyszą, albo każdemu z osobna instruktor może podpowiadać. W drugim przypadku instruktor musi przełączać kanały dla danego ucznia. Obie opcje można osiągnąć bez żadnych modyfikacji radyjek.
  • Poziom 10  
    podaje link do oferty w sklepie jeździeckim, myślę że można się dogadać i dokupić same odbiorniki które, bendą pracowały na tym samym kanale.
    Jeśli chodzi o koszty to pewnie standardowe PMR będzie taniej zakupić aczkolwiek tu jest zestaw dedykowany.

http://arpav.pl/sklep/237,,1875,whis_the_oryginal_set_-_system_trenerski_.html

Dodano po 10 [minuty]:

żeby nie było że promuje ofertę jednego ze sklepów to podaje link do kolejnej oferty na taki sam zestaw.

https://www.equishop.com/pl/inne-dla-mezczyzn/8260-interkom-whis-zestaw-sluchawkowy.html

Dodatkowo widzę na stronce producenta zestaw dal 6-ciu jeźdźców + trener

http://www.whis.nl/Webwinkel-Category-3488453/WHIS-the-Original-Multi.html

Myślę że to będzie dokładnie to czego kolega poszukuje.
    Dodam tylko że widziałem te urządzenia w użyciu na terenie trójmiejskich ośrodków jeździeckich i z tego co wiem sprzęt się sprawdza w 100%
  • Poziom 11  
    Bartolemi- Dziękuję za poradę ale troszkę drogi ten sposób na moją kieszeń. Postanowiłem odświeżyć temat: Kupiłem więc docelowo radio adiotelefon Beofeng UV-5R dla instruktora do tego ponoć jak wyraził się sprzedający w zestawie dostałem malutkie krótkofalówki mbf 8080. Ponoć zasięg do 3km. Jak pisałem ponoć sprzęt jest sparowany ale mam kłopot bowiem sprzedawca powiedział że krótkofalówki pracują na SC 00 ale za diabła nie wiem jak to odnaleźć i ustawić w UV-5R. czytam instrukcję do UV-5R i coraz mniej rozumiem jej treść chyba nie jest to dla takiego laika. Może ktoś podpowie językiem przyziemnym jak to dograć? Na dziś wiem jak włączyć radio w tym cudeńku i wiem jak włączyć diodę podświetlenia. Swoją drogą te małe mbf 8080 Mają chyba złącze K do słuchawki lub laryngofon-u. Może jakaś wskazówka opis?
    O tych małych MBF 8080 doczytałem : Technologia 446 MHz (PMR band), do 3 km zasięgu, 8 kanałów z 38 subkodów cyfrowych
    Z Pozdrowieniami Gigi7.
    Przecież już dawno temu pisałem o radiotelefonach PMR czyli radia z pasma 446 MHz. Twoje MBF 8080 to właśnie typowe PMR-y. Szkoda że dopiero teraz na to wpadłeś. UV-5R też można zaprogramować w paśmie PMR, więc będą współpracować. Temat rozwiązany. Zamykam.