Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza hotair lutowanie bezołowiowe BGA serwis komputerowy.

10 Paź 2015 11:36 1989 3

• Poziom 25  
    Witam Serdecznie, potrzebuję stacje do serwisu komputerowego, chodzi o drobne lutowanie elementów hotem jak i BGA. Na allegro znalazłem całą masę chińczyków i w tej cenie cudów nie oczekuję, zależy mi tylko na prawidłowym trzymaniu temperatury, dostępności końcówek i regulacji przepływu powietrza zależnie od dyszy. Proszę o pomoc bo będzie to moja pierwsza stacja:).
    Wiem również, że potrzebny jest mi podgrzewacz. Widziałem wątek z płytą teflonową, czy to się sprawdza?. Proszę o porady:).

• Poziom 25  
    Witam Serdecznie, na początek wybrałem Quick 706 do tego słynny grill zelmera. Mam jeszcze jedno pytanie jaka jest średnica montażowa dodatkowych dysz w Quick-u?. Pozdrawiam Kuba
  • Warunkowo odblokowany
    Witam. Pierwsze pytanie jakie pieniądze chcesz włożyć w stację BGA ? Stacja stacji nie równa a reszta to doświadczenie i wiedza by ustawić czasy nagrzewania wstępnego, dogrzewania, samego wygrzewania i chłodzenia zarówno dla preheatera jak i dysz górnej i dolnej. I czy na gorące powietrze czy na podczerwień. Nie wszystko co chińskie to szajs, pamiętaj o tym. Ja używam na gorące powietrze. ZM-R6200

http://diolut.pl/stacja-lutownicza-bga-zmr620...ny-komputer-pozycjonowanie-ukladu-p-3475.html

Mój rekord na wylutowania i postawienia układu na jednej płycie bez jej uszkodzenia to 8 razy. Pewnie i więcej bym osiągnął ale nie chciało mi się już tego robić.
    Sama stacja to nie wszystko. Do tego trzeba sita, odpowiednie kulki, co najważniejsze, dobra pasta do BGA. No i wiedza na ten temat. Już teraz mogę ci powiedzieć byś nie brał się na początku za kulki bezołowiowe bo na pewno uszkodzisz 30 płyt zanim uda ci się jeden układ postawić na nowo.
    Co do trzymania temperatury to nie jest to parametr konieczny. Najważniejsze to stopniowanie wygrzewania wstępnego jak i samego wygrzewania ale tez i schładzania wstępnego i końcowego w czasie. Znaczenie ma tu moc grzałek preheatera jak i dysz wygrzewających lub lampy IR.

• Poziom 25  
    Kupiłem Quick 706 jako bazę a resztę kompletuję w miarę możliwości.
    Pozdrawiam.