Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B3 - Brak ładowania akumulatora.

19 Paź 2015 17:03 786 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    W zeszłym tygodniu uszczelniłem w samochodzie klapki mieszalnika powietrza co wiązało się z kompletnym demontażem kokpitu. Po złożeniu wszystkiego, auto wydawało dalej zachowywać się normalnie. Następnego dnia po krótkiej przejażdżce i powrocie do domu, nie mogłem ponownie uruchomić silnika. Po doładowaniu akumulatora udało się uruchomić samochód, lecz napięcie ładowania osiągało niecałe 13V. W sklepie motoryzacyjnym zakupiłem nowy akumulator ( jak się okazało stary był już na wyczerpaniu) i kupiłem zregenerowany alternator. Po wymianie problem nie ustąpił. Dodam jeszcze, że kontrolka ładowania zachowuje się normalnie czyli świeci po przekręceniu zapłonu i gaśnie gdy silnik jest uruchomiony. Nie zauważyłem nawet lekkiego żarzenia się kontrolki podczas pracy silnika. Podczas jazdy widać, że akumulator rozładowuje się gdyż wyłącza się radio i przygasają światła. W dodatku przy próbie uruchamiania przygasają kontrolki i elektroniczny zegar. Przejrzałem już wiele stron na forach ale nie spotkałem się z podobnym przypadkiem. Nie wiem czy nie uszkodziłem jakiegoś przewodu podczas składania kokpitu i przez to nie następuje doładowywanie aku. Macie jakieś pomysły Panowie?? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze pomiary, ładowanie na słupkach akumulatora i na alternatorze, porównać wyniki. Po drugie, odpiąć przewód wzbudzania i podać tam stały plus przez kontrolkę np, 5W. Obserwować kontrolkę, sprawdzić ładowanie. Po trzecie spadki napięć pomiędzy słupkami akumulatora a zaciskiem dodatnim i masą alternatora. I wszystko będzie jasne.

Dodano po 1 [minuty]:

A i tak obstawiam uszkodzenie przewodu wzbudzania jakieś 20 cm od alternatora albo połączenie tegoż w kostce silnika.
  • Poziom 9  
    Problemem okazał się wyrobiony pasek klinowy. Po zakupie nowego i wymianie problem ustąpił. Pozdrawiam