Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

restart komputera przy obciazeniu karty graficznej

23 Paź 2015 21:53 720 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zaczynając od początku problem zaczął się kiedy komputer resetował się zaraz po wyświetleniu logo windows (Karta GeForce GTX 460). Po formacie działało wszystko do momentu zainstalowania sterowników. Potem problem się powtarzał.
    Po wymianie karty na GeForce GTX 750 Ti problem wydawał się być rozwiązany ale komputer zaczął się resetować podczas grania. Próba wykonania testu w OCCT czy nawet test wydajności systemu windows kończyły się natychmiastowym restartem.
    Poniżej temperatury w spoczynku.
    Może być wina płyty głównej?
    Płyta Gigabyte MA770T-UD3
    Zasilacz HEDY 500W
    restart komputera przy obciazeniu karty graficznej
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Zacznij od podmiany zasilacza,stawiam na to że to jego wina.
  • Poziom 2  
    GTX'a 460 miałem przez 4 lata na tym zasilaczu i przez tyle czasu nie było problemów.
    Gdybym miał wymieniać zasilacz macie coś godnego polecenia. Coś w dobrym stosunku cena/jakość.
  • Poziom 12  
    W obydwóch linkach, które podałem są informacje wręcz jak na dłoni.
    Resztą - poszukiwaniem - możesz zająć się samodzielnie.
    Masz tam informacje ile zasobów potrzebuje Twoja karta i listę polecanych zasilaczy.
  • Poziom 43  
    mario0024 napisał:
    GTX'a 460 miałem przez 4 lata na tym zasilaczu i przez tyle czasu nie było problemów.

A po 4 latach zaczęły się problemy - historia stara jak świat.
    mario0024 napisał:
    Gdybym miał wymieniać zasilacz

To nie jest ewentualność tylko konieczność, chyba, że chcesz poczekać jeszcze kilka lat na spalenie się płyty gł. i reszty podzespołów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 2  
    Szczerze mówiąc sceptycznie byłem nastawiony ale jednak pomogła zmiana zasilacza. Dzięki