Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADP606 - Błąd F6 i E5.

Yashi 24 Paź 2015 14:59 4635 12
  • #1 24 Paź 2015 14:59
    Yashi
    Poziom 2  

Po przerwie w dostawie wody zmywarka po ok. 2/3 mycia pokazuje błąd F6 potem E5, wypompowuje wodę i wyłącza się :( Przed pokazaniem błędu zaczyna warczeć. Nigdzie nie znalazlam opisu takiego błędu.

• #3 25 Paź 2015 11:26
    Yashi
    Poziom 2  

Piotr2608 napisał:
    Jeśli chodzi o instrukcje to dziękuję bardzo, posiadam taka sama :) Niestety nic nie ma w niej o błędzie E5, a jeśli chodzi o informacje z forum to nic mi z niej nie pasuje do mojego uszkodzenia.

Zmywarkę włączałam kilka razy. Jej długość działania jest za każdym razem różna. Czasami wyłącza się na początku, czasami po półtorej godzinie. Jednak za każdym razem przed pokazaniem błędu zaczyna warczeć. Porównałabym to warczenie do odgłosu dziurawej rury wydechowej w aucie. Mój maż mówi na to pierdzenie ;)

• Pomocny post
    #4 25 Paź 2015 15:34
    Piotr2608

Poziom 36  

F6E5 COMMUNICATION ERROR BETWEEN ACU AND EXPANSION BOARD (EB)
    Communication between ACU and EB has experienced an error. This error code is displayed when a fault occurs that causes washer operation to stop.
    Possible Causes
    • Verify continuity in cable between ACU (J18) and EB (CIN4). See wiring diagram on page 27. • Check AC and DC supplies. See TEST #1 (ACU Power Check) on page 13. • See TEST #13 (Expansion Board Power Check) on page 21

• #5 27 Paź 2015 19:37
    Yashi
    Poziom 2  

Po przetlumaczeniu przez google tyle sie doczytalam, ze chodzi o spryskiwacze. Tak wiec odkrecilam wszystkie, przeplukalam i zakrecilam. Problem rozwiazzany i zmywarka dziala :) Dziekuje za pomoc.

• #6 11 Lis 2015 20:46
    chris172
    Poziom 10  

Mam podobny problem po około 30sekunadach od włączenia jakiegokolwiek programu pojawia sie F6 E5
    czyszczenie spryskiwaczy nie pomaga

czy można się odwiedzić skąd pobrać instrukcje na której jest strona 27 z linku powyżej jest tylko polska instrukcja która ma 20 stron
    Lub ewentualnie jakieś sugestie wszystko co udało mi się znaleśc w necie , zmiana programu, czyszczenie spryskiwaczy czyli ramion,przechylania zmywarki nie pomaga

• #7 12 Lis 2015 09:09
    Piotr2608

Poziom 36  

A przeczytałeś to co napisałem? Chyba nie.

Przetłumaczone przez Google:

Błąd komunikacji f6e5 między acu i kartą rozszerzeń ( eb ) Ten kod błędu jest wyświetlany, gdy wystąpi błąd, który powoduje zatrzymanie działania spryskiwaczy.

Możliwe przyczyny :
    • sprawdzić ciągłość przewodu między ACU ( J18 ) i eb ( cin4 ).
    • Sprawdź, zasilacz AC/DC

Mama też przynosi Ci śniadanie do łóżka?
    To jest fragment zaczerpnięty z zachodniej strony. Po wpisaniu kodu błędu w Gogle masz wysyp stron jak grzybów po deszczu. Cytat pochodzi z Service Manual które trzeba sobie kupić.

• #8 12 Lis 2015 12:15
    chris172
    Poziom 10  

Dokładnie przeczytałem co napisałeś.

Cytat:
    • Verify continuity in cable between ACU (J18) and EB (CIN4). See wiring diagram on page 27.

Nie mam pojęcia gdzie jest ACU i EB w linku, który podałeś nie ma strony 27
    Cytat:
    • Check AC and DC supplies. See TEST #1 (ACU Power Check) on page 13.

Tak samo nie ma do tego strony 13
    Cytat:
    • See TEST #13 (Expansion Board Power Check) on page 21

... i tu tez nie ma strony 21. Napisałem wyraźnie o podanie linku do instrukcji z tymi stronami. Napisałem też, że spryskiwacze wyczyściłem.

Proszę o pomoc, a nie o docinki jeżeli powołujesz się na dane strony to podaj gdzie są te strony, a nie tłumacz tekst. Jeżeli wiesz gdzie nabyc manual to podaj linka lub zamieść zrzuty tych stron.

PS.
    Jeżeli chodzi o śniadanko to jak ciebie to interesuje to sam sobie robię a nawet żonie podaje (mama nie żyje od 2012r.)

• #9 12 Lis 2015 12:45
    Piotr2608

Poziom 36  

COMMUNICATION ERROR BETWEEN ACU AND EXPANSION BOARD (EB)
    Communication between ACU and EB has experienced an error. This error code is displayed when a fault occurs that
    causes washer operation to stop.
    Possible Causes
    • Verify continuity in cable between ACU (J18) and EB (CIN4). See wiring diagram on page 27.
    • Check AC and DC supplies. See TEST #1 (ACU Power Check) on page 13.
    • See TEST #13 (Expansion Board Power Check) on page 21.

Załączniki:
  • #10 12 Lis 2015 22:22
    chris172
    Poziom 10  

Ja chyba jestem za głupi. Według mnie schematy i opis jest od innej zmywarki Moja to ADP 606 F ECO.
    W module nie ma żadnych przyłączy J wszystkie są P. Moduł też w ogóle inaczej wygląda w załączeniu zdjęcie.

Przeszukuje tez internet w poszukiwaniu odpowiedzi na obcojęzycznych stronach i tez nic nie mogę znaleźć. Service manuale do kupienia tez nie znalazłem do mojego modelu to modeli z innymi cyferkami jest masę, ale do ADP606 nic nie znalazłem. Wszystkie złącza przeczyściłem spryskałem również preparatem do poprawy konatku i nic dalej ten sam błąd.

• #11 12 Lis 2016 12:31
    stanislaw.polak
    Poziom 2  

Edit: 04 Lis 2016 12:54
    Mam podobny problem ze zmywarka ADG 6240 z 2011r. raz pokazuje błąd jak w temacie F6 i E5, a raz F4 i E3.

Usterka zaczęło się od zalania wtyczki do elektrozaworu na zasilaniu wody kapało z rozdzielacza strumienia i zrobiło się zwarcie i w module wystrzelił Overvoltage protected AC switch ACS 108 6S oznaczony chyba T5 kupiłem taki sam za 4 PLN. Wymieniłem, ale zmywarka dalej nie działa wcześniej przy teście uruchamiała pompę myjąca teraz już nie może po wypaleniu tego elementu padł moduł sterujący?
    Edit: 12 Lis 2016 12:31

Wynik działań jest taki, że po sprawdzeniu wszystkich układów w zmywarce taka kombinacja kodów F6 i E5 oznacza ze moduł sterujący padł i jest do wymiany lub może do naprawy (nie próbowałem naprawiać wiec nie wiem co by ona przyniosła). Kupiłem używany moduł sterujący wymieniłem i zmywarka działa, na testach brak błędów.

Jedyny jaki się pojawił w czasie zmywania to F8 i E1 opisany w instrukcji obsługi więc postanowiłem w związku z wysoko podłączonym odpływem skrócić wąż odpływowy o dwa segmenty (jest przystosowany by to wykonać należy końcówkę gumową na końcu węża zdjąć i obciąć go w miejscu do tego przeznaczonym i z powrotem tę końcówkę założyć).

Zrobiłem też modyfikację pompy polegającą na powiększeniu otworu odpowietrzającego pompy by całą dokładnie zalewała się wodą. Teraz testy zobaczę co przyniosą mam nadzieję że to koniec pracy.

• #12 13 Lis 2016 16:52
    mpagdserwis
    Poziom 2  

Właśnie się męczę z ADG 7955. F6 E5 w moim przypadku to był uszkodzony mikrowłącznik rozdzielacza strumienia. Zalała go woda przez źle założony oring. Wpisz w google zmywarka whirlpool błąd F6 i włącz na filmy.

• #13 13 Lis 2016 17:05
    stanislaw.polak
    Poziom 2  

Witam , u mnie po naprawie tego mikrostyku nic nie dało dalej był bład F6 i E5 i czasami był F4 i E3 i wymiana modułu sterującego sprawę załatwiło zastanawiam się czy naprawa modułu byłaby też skuteczna , cena takiej naprawy 100 PLN. ale gwarancja 1-miesiąc

Po testach wszystko OK! program przeszedł i na koniec napisała na wyświetlaczu "END" myślę że działa poprawnie , chociaż w instrukcji nic na ten temat że informuje że skończyła nie zauważyłem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME