Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator głosu nie tylko na imprezę

Sewa2007 30 Paź 2015 18:24 4722 0
 • Witam Wszystkich,

  Chciałbym przedstawić mój, w zasadzie niedokończony projekt (prototyp) sprzętowego modulatora głosu z 2004r.

  Modulator głosu nie tylko na imprezę

  Projekt ten powstał w czasach, gdy jeszcze zajmowałem się DJ-ką i miał na celu sprawdzenie czy za niewielkie pieniądze (np. z kitów) możliwe byłoby wykonanie urządzenia o powiedzmy zadowalających parametrach , które potrafiłoby zmieniać głos.
  Funkcja echa i pogłosu została zrealizowana przy wykorzystaniu kitu J-84, a wszystko wraz z własnym zasilaczem włożone do metalowej obudowy po modemie.
  Z uruchomieniem układu nie było żadnych problemów. Przy zasilaniu bateryjnym funkcja echa i pogłosu zachowywała się przyzwoicie (jak za tą cenę). Dodam jeszcze, że układ ten testowany był na dwóch starych mikrofonach firmy Tonsil.
  Problem pojawił się dopiero po zastosowaniu zasilacza we wspólnej obudowie oraz (co zresztą było niepotrzebne), powielonej liczby wejść /wyjść mikrofonowych dla jednego wejścia/wyjścia układu oraz nie do końca dobrze zrealizowanego ekranowania.
  Głównym problemem były szumy w stosunku do samego sygnału oraz dla niektórych (losowych) położeń potencjometrów pojawiały się czasami przydźwięki.
  W planach miałem jeszcze zamontować kolejne bloki odpowiedzialne za: metalizację głosu, bramkę szumu, itp.
  Niestety z przyczyn nie pamiętam już nawet jakich projekt trafił do szuflady, a ja zacząłem korzystać z urządzeń wbudowanych w mixerach.

  Zdjęcia całego urządzenia ( z 2004r.):

  Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę
  Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę Modulator głosu nie tylko na imprezę


  Po latach postanowiłem odkopać starego niedopracowanego dinozaura – bardziej w kontekście eksperymentu i ewentualnym podzieleniem się doświadczeniem z innymi przy budowie tego typu urządzeń.
  W kwestii przebudowania tego urządzenia plan jest następujący:
  1. Pozbycie się zasilacza z wnętrza obudowy.
  2. Zminimalizowanie liczbę wejść /wyjść mikrofonowych do jednego.
  3. Dodanie kolejnych bloków odpowiedzialnych za różne efekty.

  I tu mam prośbę do wszystkich zainteresowanych tym tematem o podpowiedzi w kwestii doboru bloków do tego projektu. Myślę, że po tych 11 latach pojawiło się już o wiele więcej ciekawych i sprawdzonych projektów, czy to własnego pomysłu bądź też kitów. Stąd moja prośba o podzielenie się informacjami na temat sprawdzonych i godnych polecenia układów.
  W załącznikach zamieszczam dokumentację jaka zachowała mi się z tamtego czasu.

  Pozdrawiam
  Sewa2007

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.