Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat Swiss kraft SK8500W-brak napięcia na wyjściu

18 Lis 2015 02:09 1506 1
  • Poziom 1  
    Mam agregat Swiss kraft SK8500W i jest z nim problem, bo nie wytwarza prądu. Nie ma napięcia wzbudzenia, po wymianie AVR to samo. Czy można sprawdzić jakoś, czy przysłali mi sprawny moduł AVR? Jest mała różnica między nowym a starym, bo w nowym są dwie wtyczki: jedna z 4 pinami, i ta musi być, a druga z dwoma- nie wiem do czego... Może do wersji 1-fazowej.... Uzwojenia wszystkie mają jakiś opór, więc chyba są sprawne. (3 mają po ok. 14,6 OHM, kolejne 3 po ok. 7,5 OHM, uzwojenie wirnika 31,0 OHM, a uzwojenie zasilające mostek prostowniczy na 12V ma 0,6 OHM). Po poczytaniu na forum różnych postów nasunęło mi się kilka pytań. Czy w uzwojeniu wirnika są jakieś diody, które mogą być uszkodzone? Czy może, aby było napięcie wzbudzenia, trzeba regulować tym potencjometrem z tyłu AVR-a (czy można sobie nim bezkarnie kręcić, bo nie wiem jakie ma być to napięcie). Czy to uzwojenie na 12V mając tylko 0,6 OHM może być spalone i mieć wpływ na całość? A może jest tam, w uzwojeniach, jakiś bezpiecznik termiczny, który utrudnia diagnozę? Jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć... :) Z góry dziękuję.
  • TermopastyTermopasty