Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalony silniczek wymiana szczotek

08 Gru 2015 20:58 1212 7
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Jeżeli spalony to trzeba przewinąć uzwojenie ale widzę że szczotki wypaliły też komutator. Lepiej poszukać innego bo ciężko będzie go uratować.
 • Poziom 6  
  Ok Czyli akurat w tym nic nie zrobię .

  Dodano po 4 [minuty]:

  I proszę jeszcze o podpowiedź po co jest cewka i kondensator przy takim silniczku i jak zabezpieczyć następny przed szybkim zużyciem ,co można smarować
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Cewka (dławik) i kondensator tworzą filtr przeciwzakłóceniowy. Smarować, czy nie powinno być ujęte w instrukcji silnika lub zabawki, jeżeli łożysko jest tzw. samosmarujące to smarować nie należy.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Te szczotki w tym silniczku, to tylko wygięta blaszka. Po pewnym czasie pracy te blaszki się przecierają i niszczą komutator. Jak widać na zdjęciu jedna się już nawet odłamała.
  Ten silniczek może nawet nie jest spalony, ale po pierwsze nie uratujesz komutatora, a po drugie trudno by było wymienić te szczotki
  Aby uzyskać dłuższy czas użytkowania należy wybrać silniczek z prawdziwymi grafitowymi szczotkami
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Przy poszukiwaniu zwróć uwagę na średnicę osi silnika, szczególnie jeśli jest na nim nasadzone kółko zębate.
  Jeśli nie znajdziesz nic odpowiedniego na Allegro to podaj dokładne wymiary na PW, to może coś znajdę w moich "skarbach". Warto zamontować silnik o lepszej konstrukcji, bo zabawka będzie dłużej "żyła "
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  Elementy pokazane na zdjęciu są elementami filtra, tłumiącego zakłócenia powstające w silniku. Bez tych elementów silnik będzie pracował, ale lepiej je zamontować. Te elementy pasują do każdego silnika i można je wykorzystać przy mobtażu nowego silnika. Cewki powinny być wlutowane szeregowo z przewodami zasilającymi, a kondensator lub kondensatory należy zamontować równolegle na wejściu i wyjściu filtra czyli do poczatka i końca cewek.