Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b4 1.8 1994 r 75km lpg,nagle zgasł brak iskry nie odpala od kilku dni

11 Gru 2015 11:21 2004 6
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich ,problem z passatem b4 1.8 pb/lpg ostatnio zgasł i nie chce zapalic ani na gazie ani na benzynie ,sprawdziłem swiece ,są mokre paliwo dochodzi ,ale nie ma iskry ,dodam , zewymieniłem kostke w stacyjce, aparat zapłonowy, kable ,swiece ,passat mial problem juz kiedys ale delikatny rano jak odpalilem to zapalal od strzała , ale jak go zgasilem zaraz po odpaleniu to trzeba bylo dlugo krecic zeby zapalil ,jak np nie gasilem i sie rozgrzal to elegancko od kopa ,ostatnio zgasł po kilku kilometrach jazdy i nie zapalil wogole ,za 30 minut sprobowalem i od strzała ,teraz juz calkiem jak zgasl tak nie pali tydzien ,prosze o jakies rady bo dziwne te przypadki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Profil mechanik... Oprócz płakania coś sprawdziłeś w sprawie braku iskry? Zasilania? Moduł? Cewkę?
  • Poziom 7  
    przełożyłem cewke z innego sprawnego auta ,też nie pomogło ,potrzebuje kilka rad co jeszcze sprawdzic i gdzie zaglądnąć

Dodano po 1 [minuty]:

profil mechanik ,ale od ciężarowych aut, na elektronice sie nie znam
  • Poziom 43  
    Cewka z 3 pinami ? Na czarnym przewodzie masz mieć zasilanie sprawdzone kontrolką , nie ginące podczas kręcenia rozrusznikiem. Jeśli świece mokre aparat impulsy podaje obstawiam brak zasilania ew. ta cewka była lipna. Ew. jak masz wersję z osobnym modułem to on może byc padnięty.
  • Poziom 7  
    sprawdzę jeszcze raz według rady ,jeżeli nie pomoże ,czy czujnik halla miałby cos wspolnego z tym brakiem iskry ,jak juz pisalem objaw byl taki ze kiedys jak zgasl na skrzyzowaniu to dopiero zapalił za 30 minut, ale wczesniej nie wolno było próbować odpalać,dodam jeszcze ,że jak zgasł juz na tydzien ,to zanim zgasł chodził jakby na 3 gary spadł z obrotów i juz nie zapalił do tej pory
  • Poziom 43  
    Jeśli podaje ci paliwo wtryskiwacz to hall jest ok. Sprawdz zasilanie cewki . Cewka z modułem na 3 piny?
  • Poziom 7  
    tak jest cewka na 3 piny