logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tylko 60hz na monitorze o taktowaniu 144hz

kindziuta 12 Gru 2015 22:52 27771 10
REKLAMA
  • #1 15235177
    kindziuta
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 6
    Witam.
    Posiadam monitor firmy iiyama GB2488HSU oraz kartę graficzną AMD r9 280x a nie mogę ustawić wiecej niż 60hz. Monitor mam podpięty przez kabel DVI-D. Zarówno sterowniki karty i monitora są jak najbardziej aktualne.
    Dodam tylko jeszcze, że bardzo rzadko ale występują bluescreeny (nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego).
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • REKLAMA
  • #2 15235915
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    A dlaczego chcesz ustawić inną częstotliwość niż 60 Hz ?
    Karta graficzna nie obsługuje tej funkcji monitora.
  • REKLAMA
  • #3 15235952
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6727
    Pomógł: 868
    Ocena: 1118
    Do 144Hz potrzebny jest kabel DualLink DVI z tego co wiem.
    Ew DP lub HDMI.
  • #4 15238876
    kindziuta
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 6
    Nie kupowałbym monitora za ponad tysiaka gdybym chciał mieć standardowe 60hz. Z tego co czytałem kabel DVI powinien normalnie odtworzyć mi te 144hz. Karta nie posiada wejścia displayport więc odpada, a po podłączeniu kablem HDMI wszystko pozostaje bez zmian, dalej widnieje tylko opcja 60hz. Moim zdaniem kabel tu nie gra roli tylko coś w systemie. Próbowałem nawet reinstall kompletny karty graficznej jednak bez skutku.
  • REKLAMA
  • #5 15238968
    Karaczan
    Poziom 42  
    Posty: 6727
    Pomógł: 868
    Ocena: 1118
    Faktycznie po doczytaniu HDMI nie da rady. 60hz max.
    Ile DVI ma twoja karta?
    Czasami w przypadku wielu DVI nie każde złącze jest DualLink.
  • #6 15238986
    DriverMSG
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 44094
    Pomógł: 3984
    Ocena: 4863
    kindziuta napisał:
    kartę graficzną AMD r9 280x
    Podaj dokładny model, kod producenta.
    kindziuta napisał:
    Zarówno sterowniki karty i monitora są jak najbardziej aktualne.
    W jakim systemie operacyjnym? Czy menadżer urządzeń wyświetla nazwę/model monitora?
    kindziuta napisał:
    rzadko ale występują bluescreeny (nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego).
    Więc podaj ich treść, numer błędu.
  • #8 15239793
    kindziuta
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 6
    Posiedziałem trochę wczoraj i udało mi się uzyskać 120hz jednak tylko w 720p

    @_robert_ B W jednym z twoich linków znalazłem taki oto kabelek Tylko 60hz na monitorze o taktowaniu 144hz i zastanawiam sie nad jego kupnem może by pomógł w uzyskaniu lepszych efektów.
  • #9 15250902
    kindziuta
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 6
    Właśnie podłączyłem taki kabelek jak w poście powyrzej i pojawił się kolejny problem. Gdy wybieram w monitorze wejście displayport widzę tylko swoją tapetę ani pasku startu ani ikonek nie widać. Ktoś wie o co może w tym chodzić?
  • REKLAMA
  • #11 15252497
    kindziuta
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 6
    Dzięki wszystkim za pomoc. Obecnie na mini displayporcie wszystko śmiga jak należy i mogę w końcu korzystać z 144hz :D

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada monitor iiyama GB2488HSU oraz kartę graficzną AMD R9 280X, jednak nie może ustawić wyższej częstotliwości odświeżania niż 60Hz, mimo że monitor obsługuje 144Hz. Podłączenie przez kabel DVI-D nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a użytkownik zauważa, że HDMI również ogranicza do 60Hz. Po wymianie kabla na DualLink DVI oraz podłączeniu przez mini DisplayPort, udało się uzyskać 144Hz. W trakcie dyskusji poruszono również problemy z bluescreenami oraz z rozszerzonym pulpitem po podłączeniu przez DisplayPort.
REKLAMA