Witam.
Mam takie nietypowe pytanie. Zepsuł mi się Thermomix 3300 (to taki robot kuchenny który miele,wyrabia ciasto i inne takie tam...). Usterka polega na tym że jest w nim możliwość regulacji obrotów poprzez pokręcenie gałka,niestety od jakiegoś czasu opcja ta nie działa tzn po włączeniu od razu "wchodzi" na najwyższe obroty,kręcenie gałką nie daje żadnego efektu.Po otwarciu robota ukazuje się płytka sterownicza(przy okazji zrobię zdjęcie) a tam min. potencjometr do regulacji obrotów-po pomiarach sprawny,który steruje triakiem SO425MH.Po zmierzeniu oporności między wszystkimi nóżkami wynosi 0 Ohm. Nie wiem co dalej robić bo po przeszukaniu wszystkich możliwych witryn nie znalazłem nic na jego temat a mam podejrzenia że jest on po prostu uszkodzony i należało by go wymienić. Proszę o pomoc.
Mam takie nietypowe pytanie. Zepsuł mi się Thermomix 3300 (to taki robot kuchenny który miele,wyrabia ciasto i inne takie tam...). Usterka polega na tym że jest w nim możliwość regulacji obrotów poprzez pokręcenie gałka,niestety od jakiegoś czasu opcja ta nie działa tzn po włączeniu od razu "wchodzi" na najwyższe obroty,kręcenie gałką nie daje żadnego efektu.Po otwarciu robota ukazuje się płytka sterownicza(przy okazji zrobię zdjęcie) a tam min. potencjometr do regulacji obrotów-po pomiarach sprawny,który steruje triakiem SO425MH.Po zmierzeniu oporności między wszystkimi nóżkami wynosi 0 Ohm. Nie wiem co dalej robić bo po przeszukaniu wszystkich możliwych witryn nie znalazłem nic na jego temat a mam podejrzenia że jest on po prostu uszkodzony i należało by go wymienić. Proszę o pomoc.