Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opony Kormoran snowpro b2- jajowate opony

daro31ie 13 Gru 2015 07:49 1842 6
  • #1 13 Gru 2015 07:49
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Witam

Panowie przestrzegam przed zakupem opon Kormoran.
    Jestem właśnie pechowcem który zdecydował się 2 miesiące temu na zakup tego .........
    Ponieważ żaden wulkanizator ne potrafił sobie poradzić z odpowiednim wyważeniem oddałem wczoraj koła do pomiarów.
    W załączniku przesyłam skany.
    Sytuacja wygląda tak , że przy prędkość 70-85km/h samochód wpada w drgania jak i wibracje, buczenie co nie pozwala w przyjemnie i komfortowo prowadzić samochodu.
    Oczywiście przesłałem skany pomiarów wraz z reklamacja do sprzedawcy jak i dyrektora do spraw sprzedażny.

Czy miał ktoś podobne problemy z nowymi oponami?

Jak widać z pomiarów felg mam dość proste.

Z góry dziękuję za opinie

Daro31

0 6
  • #2 13 Gru 2015 08:48
    Kosin23
    Poziom 5  

Idzie to łatwo rozpoznać mianowicie wsiąść w auto i jedź z 50 na prostej drodze i zobacz czy samochód Ci ściąga i która kolo oraz jak masz wspomaganie kier rozpędź sie i wyczujesz rękami czy kierownica Tobie drży czy skacze jakos tak, jeżeli auto Ci znosić i kierownica lekko drze to znaczy ze Ci w oponie strzeliły druty i robi sie na dętce jajo z tąd te przyczyny. Jak rzeczywiście tak będzie jak pisze jest to napewno to i musisz uważać i jeździć powoli a najlepiej jak najszybciej wymienic oponę bo w czasie drogi Ci szczeli a wiem ze tak będzie bo miałem to samo na szczęścia jechałem 40km/h i fakt ze mi wybuchła nic sie nikomu nie stalo lecz auto fajnie kosztowało cale nadkole mi rozerwało i inne rzeczy. Uważaj

-1
  • #3 13 Gru 2015 09:01
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Te opony są nowe z przebiegiem może 400
    km. Dodatkowo rok produkcji 2015. Jak widać w załącznikach bicie jest góra dół.

0
  • #4 27 Gru 2015 23:41
    pawelwaw84
    Poziom 2  

Widzę, że mamy podobny problem z Kormoranem SnowPro B2. W jakim rozmiarze masz te opony? Moje 215/50 R17. Do 120km/h jest w porządku natomiast powyżej niestety pojawiają się wibracje na kierownicy. Jutro jadę z tymi oponami na test drogowy Huntera, ciekawe co wykaże. Opony również 2015 rok z przebiegiem około 1tys.km. Może po prostu źle wyważone mam, bo oczywiście mało który wulkanizator wie co to znaczy kalibracja maszyny... Na letnich było idealnie.

0
  • #5 27 Gru 2015 23:57
    WędkarzStoLica
    Poziom 30  

Niestety ale to nie pierwszy i ostatni raz. Wielokrotnie się spotkałem że Polskie opony (kormoran i dębica) nie wytrzymały nawet do połowy bieżnika.

0
  • #6 28 Gru 2015 13:25
    pawelwaw84
    Poziom 2  

Poki co zwracam honor oponom, bo okazalo sie ze na jednym kole brakowalo 55g na drugim 35g. Powody moga byc 3. Albo odkleily sie ciezarki albo ten co wywazal mial rozkalibrowana maszyne albo nowe opony "ulozyly sie" dopiero po jakims przebiegu na faldze i wymagly poprawki. W kazdym razie przejechalem sie szybciej i jest dobrze.

0
  • #7 01 Sty 2016 15:34
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

u mnie opony zostały wymienione na nowe

0