Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iiyama E2274HDS - Nie włącza się

14 Gru 2015 16:35 6123 11
  • Poziom 24  
    Monitor ma najprawdopodobniej uszkodzony procesor NT68677UMFG. Wcześniej wyłączał się po nagrzaniu, teraz nie chce się już w ogóle włączyć. Ale zanim zamówię procesor chciałbym podstawić pamięć serii 25..., ale nie potrafię znaleźć zawartości tej pamięci. Może ktoś dysponuje?
    Płytę główną mam dokładnie taką samą jak w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14421001#14421001.
  • Poziom 24  
    Dzięki za zawartość pamięci. Monitor nadal nie wstaje więc zostaje procesor. Tylko gdzie taki zdobyć? Może ktoś wie?
  • Poziom 16  
    Napisz na forum w dziale giełda i podbijaj co dzień, może ktoś ma takie procesory. Często się psuły w tych monitorach. A jak nie to z Alixpress, może będzie free ship.
  • Poziom 24  
    Stwierdziłem że uszkodzony procesor. Klient uznał że sam go sobie kupi w Chinach. Zamówił, zapłacił i po kilku tygodniach oczekiwania nic nie dostał. Uznał że da sobie spokój i monitor odebrał.
  • Poziom 24  
    Klient dostał procesor z Chin po ..... 4 miesiącach. Przyniósł monitor żeby go wymienić.
    Wstawiłem nowy procesor i nadal ciemność całkowita. Wgrałem zawartość pamięci podaną wyżej i monitor włącza się, ale nie mam prawidłowego OSD. Jeśli grafika w ogóle się pojawi to są to przekłamane krzaczki, a sam obraz jest jakby w "perełki" - najbardziej widać to na zieleni.
    Procesor wlutowany OK - sprawdzałem wielokrotnie wszystkie nóżki. Może problemem jest niepasująca zawartość pamięci? Może ktoś podeśle inną zawartość?
  • Poziom 24  
    Dzięki za wsad ale nadal nie działa. Tzn jest zmiana, zamiast menu widoczne są zawsze dziwne kolorowe kratki ale zakłócenie obrazu w postaci dziwnych "perełek" na obrazie nadal występuje. Wcześniej po naciśnięciu menu lub wywołaniu w jakikolwiek sposób OSD bardzo rzadko można było zobaczyć "krzaczki" na obrazie, teraz widoczne są zawsze po wywołaniu OSD. Już mi ręce opadają. Jednak soft nie pasuje, czy może procesor zły czy też może uszkodzenie jest gdzie indziej?
    Ma ktoś jakiś pomysł?
  • Spec od monitorów
    Masz kol. wsad od monitora iiyama XB2374HDS (także AOC E2219P2/ AOC 2330FZ )
    - wsad do Flash SPI A25L020 Link
    Cytat:
    A25L020: 2M-bit /256K-byte
    2.7 to 3.6V Single Supply Voltage

- NT68677UMFG na main: 715G4640-M01-000-0004K

Musi być nowa kość A25L020 / lub jej "podobne" ze sklepu PM25LV010

Czytaj Link_ z Elektrody