Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody LED z BR ?!?

==>Pietra$<== 13 Cze 2005 17:52 1230 7
  • #1 13 Cze 2005 17:52
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

Po pierwsze- jesli taki temat juz byl to PRZEPRASZAM!
    Mam taki pomysl... a raczej pytanie jak podlaczyc diody LED pod kolumne? chodzi mi o to aby z wewnatrz kolumny wydobywalo sie niewielkie "kolorowe" swiatlo w rytm muzyki... czy mozna to podlaczyc tak po prostu pod kabel od glosnika? (podlaczylem, "gro" i "swici") ale nie wiem czy cos sie nie stanie z glosnikami ewentualnie dioda LeD ?

0 7
  • #2 13 Cze 2005 21:31
    Mario_Gdynia
    Poziom 19  

A my sie tu pocimy aby gralo,dobrze gralo,nie gwizdalo,nie szumialo,nie huczalo,nie dudnilo,nie swiecilo. Sa uklady,ale zbudowane na stabilizatorze napiecia,na pol mostku prostowniczym podwajajacym napiecie,ukladzie filtra ,drabince rezystorow i szeregu led,bawisz sie sluchajac muzyki,czy w rytm mrygajacych lampek? Nie jestem zlosliwy,nie dzisiaj.

0
  • #3 13 Cze 2005 23:17
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

No moze i masz racje... ale mysle ze aspekt swietlny rowniez jest mile widziany w domu np. kula plazmowa swiecaca w rytm muzy...

0
  • #4 13 Cze 2005 23:23
    Pyroaniah
    Poziom 28  

No to sobie podłącz te ledy i miej świadomość że sygnał wzmacniacza zamiast być odtwarzany w twoich głośnikach zasila diodki. Stronimy tutaj od chorego audiofilizmu (przynajmniej niektórzy) ale bez przesady też w drugą stronę.... No chyba że ta diodka z alphardem o ten sygnał walczy, to może i nie szkoda....

0
  • #5 14 Cze 2005 01:32
    Hefajstos
    Poziom 35  

Podłącz przez rezystor albo zbuduj sobie wskaznik wysterowania na LM 3914/5/6. Załóż to w kanale i będzie świeciło. Temat w sumie nie ma żadnego związku z akustyką, wpływ na brzmienie będzie też pomijalny...

--
    Hefi

0
  • #6 14 Cze 2005 02:42
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Może pomijalny będzie wpływ jednej diodki, ale coś wyczytałem o oświetlaniu tunelu b/r?

0
  • #7 14 Cze 2005 11:39
    ==>Pietra$<==
    Poziom 12  

Wszyscy panowie maju tutaj racje, moze i jest to glupi pomysl...

0
  • #8 14 Cze 2005 21:03
    Hefajstos
    Poziom 35  

Jak już koniecznie ma być, te trzy bardzo dobre diody (najlepiej czerwone), takie po 5...10zł zamontowane naprzeciwko tunelu na tylnej ścioance. Tylko nie niebieskie ani białe...

--
    Hefi

___
    To ja zamykam - wszystko juz jasne :)
    tom

0