Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3.0 dci - renault espace 3.0 v6 nie ma wolnych obrotów błąd wałka rozrządu

Jabcok20 15 Dec 2015 22:26 1758 3
 • #1
  Jabcok20
  Level 18  
  Witam. A mówili nie rób tego:) Auto po sprawdzeniu pompy wtryskowej i ponownym złożeniu wszystkiego do kupy przestało trzymać wolne obroty. Wygląda na to że coś jest nie tak z rozrządem ( jest pasek górna częśc rozrządu jest ustawiony na znaki).
  Po odpięciu wałka rozrządu pali od strzała co jest dziwne. Błąd wyśiwetla df112 bodajże synchronizacja wałka względem wału. Czasami potafi odpalić po dłuższym kręceniu z podpiętym wałkeim ale trzeba trzymać go na obrotach. Myśle jeszcze o sprawdzeniu kodowania wtrysków ale skąd ten błąd? widziałem w launchu można adoptować wolne obroty ale wątpie żeby to miało jakiś wpływ na odpalanie i błąd.
  Ma ktos jakiś pomysł? Ponoć w serwise obracają czymś :) Na logike znak znakiem nie ma sygnału co drugi obrót ale z francuzami to różnie jest.
 • #2
  drdrug
  Level 18  
  Minimalnie przestawiona pompa wtryskowa. Rozrzad na pasku ustawiony na blokady, koła zębate ustawione na znaki i powinno byc dobrze ;-)
 • #3
  Jabcok20
  Level 18  
  Ok. Co to znaczy minimalnie przestawiona pompa wtryskowa? Pompa wtryskowa jest na klinie, nie ma czujnika obrotów pompy. Koło zębate po wyjęciu pompy wyglądało że siedzi sztywno i raczej o ząb nie powinno sie nic przestawić na kołach zębatych.
 • #4
  drdrug
  Level 18  
  Na kołach masz też znaki , zobacz czy pasują do siebie. skoro po wyjęciu pompy masz problem to trzeba szukać tam przyczyny. Chyba ze pompa była rozbierana to może coś źle jest w niej złożone