Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf V Plus - Zamek klapy bagażnika

john0 16 Gru 2015 00:06 4728 8
  • #1 16 Gru 2015 00:06
    john0
    Poziom 7  

Witam

Problem dotyczy zamka do bagażnika w golfie V Plus, w chwili obecnej nie mogę go już w ogóle otworzyć a wcześniej po załączeniu zapłonu klapa odskakiwała zamek puszczał nie było możliwości przez naciśniecie przycisku aby się otworzyła mogłem jedynie domknąć mocno klapę ale później nie można było jej otworzyć. w niektórych momentach gdy stal w garażu ale nie zabezpieczony centralnym słychać było kilkakrotnie działanie załączanie się zamka. jakby otwierał a później zamykał zatrzask w zamku.
    Wymontowałem zamek przedmuchałem sprężarką napryskałem WD 40 do środka nic nie pomogło. Dzisiaj wymontowałem przycisk do otwierania klapy tak w środku jest taki styczek mały w pewnym momencie gdy go naciskałem słychać było w okolicach deski rozdzielczej jakby jakiś stycznik zaskakiwał a podłączone wszystko było pod kostki.
    Oświetlenie w bagażniku działa.
    Czy ktoś ma jakieś pomysły, jakąś zasadę działania tych elementów/
    Jaka jest zależność modułu komfortu, do czego służy za działanie jakich elementów odpowiada?
    dzięki za pomoc i sugestie.

• #2 16 Gru 2015 17:26
    Staszek49
    Poziom 33  

Podobnie miałem w Golfie IV (kombi), w którym, aby otworzyć klapę bagażnika trzeba było uderzać dłonią w okolice zamka (tak pokazywał mi sprzedający auto). Z zamka wymontowałem mikrowyłącznik, w którym wyczyściłem styki i potraktowałem płynem do elektroniki, po zamontowaniu działa mi do chwili obecnej.
    Przypuszczam, że w Golfie V zamek działa podobnie.
    Sugeruję ponadto, aby co pewien czas korzystać z kluczyka do zamków. Jak wynika z mojego doświadczenia i innych osób, wkładki zamkowe potrafią się "zastać" i później nie można kluczem otworzyć (zamknąć) drzwi lub klapy bagażnika.

• #3 17 Gru 2015 19:30
    john0
    Poziom 7  

Ale wersja golf V Plus nie posiada otwierania z kluczyka. Skorzystam z pomysłu i zastosuję preparat do elektroniki. dzikęki i czekam na inne sugestie.

• #4 18 Gru 2015 00:15
    ...KUBA...
    Poziom 21  

A jakimasz tam zamek?? zintegrowany razem z siłownikiem centralnego zamka, czy jak wyciągałeś zamek to musiałeś odczepić cięgno od silniczka który zamocowany jest do klapy?? mikroprzycisk możesz łatwo sprawdzić, jak masz wyciągnięty zamek bierzesz miernik i ustawiasz na sprawdzanie "ciągłości przewodów" i przykładasz przewody(sondy) z miernika do wyprowadzeń z zamka. Ja stawiałbym na to albo na siłownik w klapie lub przewaną wiązkę do tylnek jlapy

• #5 18 Gru 2015 17:45
    pako150
    Poziom 16  

Obstawiam pogryzione kable w wiązce od klapy do karoserii. Próbowałeś wysterować zamek tylnej klapy z pozycji testera ?

• #6 27 Sty 2016 14:17
    john0
    Poziom 7  

Witam, trochę mnie tu nie było. W wersji golf plus nie ma cięgien jak to jest w zwykłej wersji, sprawdzę miernikiem tak jak podpowiadacie czy działają mikrostyki a później kable. dzięki za pomoc napiszę o efektach sprawdzeń.

• #7 27 Sty 2016 21:23
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

problemem tych aut jest rurka spryskiwacza w mechanizmie wycieraczki która się przeciera i płyn spryskiwacza myje klapę od wewnątrz zalewając mikrostyk zwalniacza i zamek. Zamek polecam kupić nowy ok 100 kilku zł, mikrostyk jest zespołem z blendą i lampkami oświetlenia tablicy rejestracyjnej nowa szt ponad 500 zł ale można dać zwykły mikrostyk i podłączyć go do instalacji :)

• #8 27 Sty 2016 21:38
    thumbs
    Poziom 13  

Sprawdziłbym wiązkę przewodów między budą a klapą.

• #9 04 Lut 2016 23:04
    john0
    Poziom 7  

Witam wszystkich zainteresowanych tym problemem w m. in. VW golf Plus, Turan itd. gdzie za otwarcie klapy bagażnika odpowiada mikrostyk zatopiony podświetleniu tablicy.
    U mnie problem rozwiązałem w następujący sposób: wyjąłem wtyczkę od podświetlenia tablicy i zmostkowałem przewody 1 i 4 co zainicjowało styknięcie mikrostyku i dało pewność, że przewody w przelocie są sprawne. przed zwarciem przestawiłem zamek w pozycje zamkniętą a zwarcie przewodów oznaczonych 1 i 4 spowodowało otwarcie zamka.
    Więc wina jest po stronie mikrostyku w listwie oświetlenia.

W problemach z otwarciem klapy wina może leżeć również po stronie zamka, wówczas należy sprawdzić miernikiem napięcia wtyczki wchodzącej do zamka, będzie wtedy pewność, że sygnał dochodzi z listwy do zamka lub też nie .

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc.

Dodano po 47 [sekundy]:

Temat uważam za rozwiązany i zamknięty.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo