Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf V Plus - Zamek klapy bagażnika

16 Gru 2015 00:06 15315 8
 • Poziom 8  
  Witam

  Problem dotyczy zamka do bagażnika w golfie V Plus, w chwili obecnej nie mogę go już w ogóle otworzyć a wcześniej po załączeniu zapłonu klapa odskakiwała zamek puszczał nie było możliwości przez naciśniecie przycisku aby się otworzyła mogłem jedynie domknąć mocno klapę ale później nie można było jej otworzyć. w niektórych momentach gdy stal w garażu ale nie zabezpieczony centralnym słychać było kilkakrotnie działanie załączanie się zamka. jakby otwierał a później zamykał zatrzask w zamku.
  Wymontowałem zamek przedmuchałem sprężarką napryskałem WD 40 do środka nic nie pomogło. Dzisiaj wymontowałem przycisk do otwierania klapy tak w środku jest taki styczek mały w pewnym momencie gdy go naciskałem słychać było w okolicach deski rozdzielczej jakby jakiś stycznik zaskakiwał a podłączone wszystko było pod kostki.
  Oświetlenie w bagażniku działa.
  Czy ktoś ma jakieś pomysły, jakąś zasadę działania tych elementów/
  Jaka jest zależność modułu komfortu, do czego służy za działanie jakich elementów odpowiada?
  dzięki za pomoc i sugestie.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 35  
  Podobnie miałem w Golfie IV (kombi), w którym, aby otworzyć klapę bagażnika trzeba było uderzać dłonią w okolice zamka (tak pokazywał mi sprzedający auto). Z zamka wymontowałem mikrowyłącznik, w którym wyczyściłem styki i potraktowałem płynem do elektroniki, po zamontowaniu działa mi do chwili obecnej.
  Przypuszczam, że w Golfie V zamek działa podobnie.
  Sugeruję ponadto, aby co pewien czas korzystać z kluczyka do zamków. Jak wynika z mojego doświadczenia i innych osób, wkładki zamkowe potrafią się "zastać" i później nie można kluczem otworzyć (zamknąć) drzwi lub klapy bagażnika.
 • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
 • Poziom 8  
  Ale wersja golf V Plus nie posiada otwierania z kluczyka. Skorzystam z pomysłu i zastosuję preparat do elektroniki. dzikęki i czekam na inne sugestie.
 • Poziom 23  
  A jakimasz tam zamek?? zintegrowany razem z siłownikiem centralnego zamka, czy jak wyciągałeś zamek to musiałeś odczepić cięgno od silniczka który zamocowany jest do klapy?? mikroprzycisk możesz łatwo sprawdzić, jak masz wyciągnięty zamek bierzesz miernik i ustawiasz na sprawdzanie "ciągłości przewodów" i przykładasz przewody(sondy) z miernika do wyprowadzeń z zamka. Ja stawiałbym na to albo na siłownik w klapie lub przewaną wiązkę do tylnek jlapy
 • Poziom 16  
  Obstawiam pogryzione kable w wiązce od klapy do karoserii. Próbowałeś wysterować zamek tylnej klapy z pozycji testera ?
 • Poziom 8  
  Witam, trochę mnie tu nie było. W wersji golf plus nie ma cięgien jak to jest w zwykłej wersji, sprawdzę miernikiem tak jak podpowiadacie czy działają mikrostyki a później kable. dzięki za pomoc napiszę o efektach sprawdzeń.
 • Specjalista - Alarmy Samochodowe
  problemem tych aut jest rurka spryskiwacza w mechanizmie wycieraczki która się przeciera i płyn spryskiwacza myje klapę od wewnątrz zalewając mikrostyk zwalniacza i zamek. Zamek polecam kupić nowy ok 100 kilku zł, mikrostyk jest zespołem z blendą i lampkami oświetlenia tablicy rejestracyjnej nowa szt ponad 500 zł ale można dać zwykły mikrostyk i podłączyć go do instalacji :)
 • Poziom 14  
  Sprawdziłbym wiązkę przewodów między budą a klapą.
 • Poziom 8  
  Witam wszystkich zainteresowanych tym problemem w m. in. VW golf Plus, Turan itd. gdzie za otwarcie klapy bagażnika odpowiada mikrostyk zatopiony podświetleniu tablicy.
  U mnie problem rozwiązałem w następujący sposób: wyjąłem wtyczkę od podświetlenia tablicy i zmostkowałem przewody 1 i 4 co zainicjowało styknięcie mikrostyku i dało pewność, że przewody w przelocie są sprawne. przed zwarciem przestawiłem zamek w pozycje zamkniętą a zwarcie przewodów oznaczonych 1 i 4 spowodowało otwarcie zamka.
  Więc wina jest po stronie mikrostyku w listwie oświetlenia.

  W problemach z otwarciem klapy wina może leżeć również po stronie zamka, wówczas należy sprawdzić miernikiem napięcia wtyczki wchodzącej do zamka, będzie wtedy pewność, że sygnał dochodzi z listwy do zamka lub też nie .

  Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc.

  Dodano po 47 [sekundy]:

  Temat uważam za rozwiązany i zamknięty.