Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL65070R-tryb awaryjny ciągle wypompowywuje wodę

rast20 17 Dec 2015 08:21 8856 3
 • #1
  rast20
  Level 10  
  Witam.
  Mam problem ze zmywarką, od kilku tygodni zmywarka zawieszała się pikając 3 krotnie czyli błąd odpływu wody. Wtedy wystarczył reset lub dolanie wody i włączenie po czym zmywarka była gotowa do ponownego wyboru programu i mycia od zera.  Od wczoraj ten patent już nie działa, cały czas pompa odpływowa pracuje tak jak by zadziałał pływak i ja uruchomił. Sprawdziłem pod spodem miskę i jest sucho, wszystkie łączenia na wężach są suche, pompy sprawne, mikro wyłącznik na pływaku po wyjęciu sprawdzony miernikiem i sprawny, pływak działa a pompa pracuje nie z jego powodu. Wąż odpływowy też sprawdzony. Sprawdziłem czujnik wypompowania wody, jest on chyba zintegrowany z czujnikiem temperatury i jest czysty i działa po wyjęciu. Pompy, grzałka, pojemnik na sól, węże sprawdzone i wyczyszczone.

  Czy pozostaje tylko moduł sterujący w drzwiczkach czyli zmywarka do wymiany czy ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że zmywarka wydaje 4 sygnały dźwiękowe i nie ma takiej sytuacji opisanej w instrukcji:) wcześniej były 3 sygnały, a teraz są 4.
  Proszę o sugestie możliwych przyczyn awarii?
  Z góry pięknie dziękuję.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kryststgpom
  Level 25  
  Wyczyść dokładnie wspornik hydrostatu (są w nim kanały) oraz miskę zbiornika.
 • #3
  rast20
  Level 10  
  Wyczyszczony jest tak samo jak cała dolna misa i wszystkie węże.
  Sprawdziłem dziś przewody pomiędzy modułem sterujący a mikro stykiem z pływakiem i pompą odprowadzającą. Wszystko ok, brak przerwy, brak stopionych izolacji.
  Pompa chodzi na sucho nawet przy odłączonym przewodzie do mikro styku.
  Rozebrałem moduł sterujący, brak widocznych uszkodzeń, wszędzie sucho a pompa nadal pracuje w trybie zalania.
  Czy to moduł sterujący jest do wymiany czy ma ktoś jakiś pomysł lub radę? Nowa płytka sterująca kosztuje około 400 zł, nie wiem czy warto a święta za pasem i tony zmywania...
  Proszę o pomoc?
 • #4
  pietia2808
  Level 1  
  Przerabiałem ten sam problem, u mnie zabrudzony okazał się czujnik zabrudzenia wody w zmywarce. Wynika z tego, ze jest to ten sam co czujnik temperatury. Wystarczyło go wyczyścić i pompa przestała już cały czas wypompowywać wode.