logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A3 1,8t. Szyba przednia zachodzi parą. Nadmuch nie pomaga.

18kowal18 18 Gru 2015 10:32 10308 26
REKLAMA
  • #1 15250549
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    Witam.
    Posiadam Audi A3 1.8t 2000r.
    Mój problem polega na tym że parują mi szyby gdy włączone nawiew na przednią szybę.

    Wymieniłem filtr kabinoy na filtr z węglem aktywnym. Lecz problem nie ustąpił.

    Wieczorem nakrywam przednią szybę, rano jest ok dopóki nie włączę nawiewu na szybę...

    Gdzie może być problem.

    Pomocy :(
  • REKLAMA
  • #2 15250565
    jacek741
    Poziom 13  
    Posty: 56
    Pomógł: 5
    Ocena: 31
    Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodniczego i czy nie czuć go w samochodzie.
  • #3 15250568
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    jacek741 napisał:
    Sprawdź czy nie ubywa płynu chłodniczego i czy nie czuć go w samochodzie.



    Nic a nic nie ubywa. Wymieniałem rozrząd w lipcu i od tej pory nic nie ubyło.
  • #4 15250595
    msrcie
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 2
    Nie wiem jak ma to rozwiazane audi ale w toyocie jest tak, ze tuz po uruchomieniu silnika do momentu osiagniecia pewnej temp. klima automatycznie zamyka obieg powietrza.
    Poczatkowo szyby troche paruja ale po 1..2km wszystko wraca do normy.

    Z doswiadczenia wiem, ze parowanie szyb pojawia sie tak jak pisales:
    - przytkany filtr
    - zamkniety obieg
    - duzo wilgoci w aucie - mialem tak wozac zima narty i buty

    Byc moze gdzies dostaje Ci sie woda do kabiny lub zamoczyly dywaniki?

    r.
  • #5 15250619
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    W samochodzie jest sucho.
    Wymieniłem dywaniki na gumy.

    Kupiłem nawet osuszacz powietrza samochodowy, on też nie pomaga :/
  • #6 15250691
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    Może być wilgoć pod dywanikami, na noc rozłożyć trzeba zwykłe gazety. Dobrze chłonie wilgoć.
  • #7 15250709
    tadkli9743
    Poziom 25  
    Posty: 634
    Pomógł: 70
    Ocena: 279
    Witaj

    Wstaw auto na dwa dni do ciepłego garażu i pootwieraj drzwi i bagażnik.
    Zwróć uwagę na oświetlenie, żebyś nie rozładował akumulatora.

    Pozdrawiam
  • #8 15250715
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    marseluss_2009 napisał:
    na noc rozłożyć trzeba zwykłe gazety


    Robiłem to tej samej nocy po zmianie dywaników na gumy.

    Już rozkładam ręce...

    Dzisiaj jechałem 40 km do innej miejscowości i było idealnie. Bez problemów.
    W drodze powrotnej była już tragedia. Im wieksza moc nadmuchu tym gorzej. Uratowała mnie tylko klima. Ala rano gdy temperatura spada poniżej 0 stopni to klima nie pomoże :/ :(
  • #9 15250866
    DJ ANNUS
    Poziom 31  
    Posty: 1706
    Pomógł: 108
    Ocena: 353
    Skoro masz nagrzany samochód i paruje to masz obieg wewnętrzny włączony i wilgoć w dywanikach.
  • REKLAMA
  • #12 15251243
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    A może klapa obiegu wewnętrznego jest zacięta.
  • REKLAMA
  • #13 15258158
    msrcie
    Poziom 10  
    Posty: 10
    Ocena: 2
    trafna uwaga - jak to sprawdzic bez wiekszego wysilku?
    Pojechac za dymiacym autobusem/ciezarowka ruszajaca ze swiatel/przystanku - jesli w kabinie nie czuc dymu to bedzie klapa :-)
  • #14 15258190
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Posty: 17769
    Pomógł: 1574
    Ocena: 6652
    Wymontuj schowek i sprawdz klapę.
  • #15 15258201
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    msrcie napisał:
    trafna uwaga - jak to sprawdzic bez wiekszego wysilku?
    Pojechac za dymiacym autobusem/ciezarowka ruszajaca ze swiatel/przystanku - jesli w kabinie nie czuc dymu to bedzie klapa :-)


    Nie chciał bym Cię tu obrażać, ale tu nie potrzeba starego klekota. Ta klapa znajduje się w większości przypadków nad dmuchawą, w okolicy schowka pasaża etc. Wystarczy latarka i trochę chęci, ewentualnie grafika wujka google.
  • #16 15260748
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    A robił to ktoś z Was?

    Więc wystarczy wymontować schowek pasażera i powinno być widać klapkę?
  • #17 15260952
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    18kowal18 napisał:
    A robił to ktoś z Was?


    Kolego no nie żartuj, nie sądzisz że to tylko Tobie się zepsuło. Zaglądnąć tam trzeba i tyle, jeśli będzie otwarta i nie będzie reagować przy regulacji to masz winnego zamieszania.
  • #18 15261998
    DamianVWB5
    Poziom 19  
    Posty: 569
    Pomógł: 11
    Ocena: 153
    U mnie jak zamknieta klapka to parują szyby, oczywiście teraz przy niższych temperaturach, jak otwarta to zero pary na szybach.

    18kowal18 napisał:
    A robił to ktoś z Was?
    Klucze torxy w rekę, 5 min i schowek wyjęty... masz dostęp do klapki i dmuchawy....
  • REKLAMA
  • #19 15262224
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    Czyli biorąc na logikę obieg otwarty to klapka otwarta, obieg zamknięty klapka zamknięta ?

    Jutro zajmę się tym.
  • #21 15262475
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    Powiedz mi jeszcze czy owa klapka będzie widoczna po demontażu schowak, czy będe musiał jeszcze wymontować dmuchawe?
  • #22 15263077
    DamianVWB5
    Poziom 19  
    Posty: 569
    Pomógł: 11
    Ocena: 153
    O ile pamietam dobrze jak sprawdzalem w moim passacie to trzeba zdemontować dmuchawe, takze to jest to samo. 2 albo 3 wkrety i masz na widoku wszystko. Dojście do niej szybsze jest przez filtr kabinowy, jest zaraz pod nim ale nie wiele widać przez otwór bo jest mały. A w ogole sprawdzales czy otwiera i zamyka obieg ? Można to stwierdzić po odglosie typowego stukania i pracy silniczka, przynajmniej u mnie słychać.
  • #23 15263113
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    DamianVWB5 napisał:
    O widzisz jak chcesz to potrafisz :) Jesli klapka zamknieta to nie ciągnie powietrza z zewnątrz, obieg masz zamknięty i dmucha tylko tym co ma w środku.
    Na yt znajdziesz jak zdemontować schowek itp....


    Hehe chyba tym co na zewnątrz :-) Inaczej jeżeli ta klapa zamknięta czyli nie widzisz wnętrza kanału znaczy wsio ok, jeśli natomiast jest uchylona, ciągnie z kabiny i szyby mają prawo parować. Wsio w temacie.
  • #25 15264201
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    Sprawa rozwiązana.
    Po zdjęciu schowka oraz dmuchawy zauważyłem że mam zamknięte klapki, czyli cały czas obieg wewnętrzny.
    Silniczek tylko zamyka klapki nie może ich otworzyć.
    Otworzyłem je oraz odpiąłem kostkę od silniczka.
    Po zimie zajmę się tym porządnie, wyciągnę i sprawdzę co jest nie tak.

    Więc wielkie dzięki za pomoc.
    Wesołych Świąt.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    #26 15264396
    marseluss_2009
    Poziom 24  
    Posty: 621
    Pomógł: 41
    Ocena: 233
    A jednak :-)
  • #27 15264547
    18kowal18
    Poziom 12  
    Posty: 96
    Ocena: 18
    Ale to nie była sprawa oczywista. Bo gdy na panelu włączałem obieg wewnętrzny to było słychać że silniczek pracuje. Dopiero po rozebraniu okazało się inaczej.

    Dzieki jeszcze raz.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Audi A3 1.8t z 2000 roku zgłasza problem z parującymi szybami, szczególnie przy włączonym nawiewie na przednią szybę. Po wymianie filtra kabinowego na filtr z węglem aktywnym problem nie ustąpił. Użytkownik sprawdził, że nie ubywa płynu chłodniczego, a w samochodzie jest sucho. W odpowiedziach sugerowano sprawdzenie wilgoci pod dywanikami, zaciętej klapy obiegu wewnętrznego oraz ewentualnych nieszczelności. Po demontażu schowka i dmuchawy użytkownik odkrył, że klapki były zamknięte, co powodowało obieg wewnętrzny. Silniczek nie mógł ich otworzyć, co prowadziło do parowania szyb. Problem został rozwiązany tymczasowo przez ręczne otwarcie klapek.
REKLAMA