Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste taktowanie pieca Cerapur Smart ZSB 14-3c

fazio1978 18 Gru 2015 16:32 1989 4
  • #1 18 Gru 2015 16:32
    fazio1978
    Poziom 14  

Witam,
    Mam spory problem z taktowaniem pieca Junkers i nie wiem do końca gdzie leży problem.
    Zestaw:
    - piec Cerapur Smart ZSB 14-3c
    - zasobnik wody cuw Galmet 150l
    - pompa cyrkulacji wody cuw
    - sterownik pokojowy ze starego piecyka exocontrol 7 Saunier Duval On/OFF
    - obecne zużycie gazu to 200-230m3 (woda, ogrzewanie, gotowanie)

Gdzie może leżeć problem z częstym załączaniem pieca? Boję się, że się szybciej skończy kocioł.
    Jak poprawnie ustawić parametry pieca aby kondensował?
    Czy rozwiązanie ON/OFF ze sterownika sprawdza się z piecem kondensacyjnym ?
    Czy wymiana sterownika na inny typ (proszę o sugestię) poprawi mi pracę systemu?
    Czy zastosowanie w domu 156m2 systemu Danfoss Link CC on/OFF przyniesie jakieś wymierne korzyści?
    Czy lepiej wybrać sterowanie Junkersa czy system Danfoss Link?

Inne spostrzeżenie: piecyk dobrze nie dogrzeje temperatury a już się wyłącza z regulatora pokojowego.

Bardzo proszę Was o pomoc.
    Prześlę wszystkie wymagane parametry o jakie zapytacie.

0 4
  • #2 20 Gru 2015 14:24
    Magister_123
    Poziom 33  

W którym pomieszczeniu masz zainstalowany sterownik? Nie jest on za blisko jakiegoś źródła ciepła?

0
  • #3 21 Gru 2015 07:56
    fazio1978
    Poziom 14  

Sterownik znajduje się w dużym przedpokoju. Do najbliższego kaloryfera ma 2m.
    Zapomniałem wspomnieć, że dom jest z poddaszem i wejście do góry jest otwarte ("schody napowietrzne").

0
  • Pomocny post
    #4 21 Gru 2015 22:19
    Bazyl44
    Poziom 15  

fazio1978 napisał:
    piecyk dobrze nie dogrzeje temperatury a już się wyłącza z regulatora pokojowego.

dlaczego tak sie dzieje? zazwyczaj regulatory pokojowe mają histerezę ok. 0,5 - 1 st i taka dokładność jest ok a w Twoim przypadku regulator powoduje taktowanie ??? bo tak z opisu wynika.
    W przypadku małych lokali regulator pokojowy nie jest złym rozwiązaniem. Trzeba pamietać, że termostat grzejnikowy w pomieszczeniu regulatora zdejmujemy lub ustawiamy na max.
    Aby kocioł pracował w "kondensacji" wystarczy ograniczyć max temperaturę na ok 55st.
    Ale... dom 156m2 to raczej niemały lokal i moim zdaniem wypadałoby zastosować pogodówkę

0
  • #5 27 Sty 2016 21:39
    fazio1978
    Poziom 14  

Temat rozwiązany. Zakupiłem nowy piecyk kondensacyjny Cerapur Smart 14kW z zasobnikiem. Skusiłem się dodatkowo na pogodówkę C400 Junkersa wg propozycji Bazyl44. Podsumowując - system pracuje od dwóch miesięcy bezbłędnie. Na chwilę obecną rachunek za gaz spadł z 600 na 400zł / miesiąc przy stałej temperaturze 21.0C A ostatnie dni były dosyć mroźne. Piecyk pracuje na około 35-45% mocy i temperaturze około 45stC. Dodatkowe zalety regulatora to dobowy programator do co, c.u.w i pompki obiegowej. Na chwilę obecną dobry wybór, zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam i dziękuję za porady.

0