Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Willem - Willem PRO 4 ISP pod Windows 10

nproton 18 Dec 2015 21:02 2166 5
    nproton
    Level 11  
    Czy ktoś używa programatora Willem pod Windowsem 10, czy da się go uruchomić pod tym systemem?
    Na płytce mam programy 097JA, 097PH, TOMSAD PRO4 żaden nie działa prawidłowo, nie wykrywa programatora. Przed uruchomieniem się zgłaszają błąd:

Could not open the DriverLINX driver.

oraz

Access violation at address 00000000. Read of address 00000000.

Jakiego programu użyć do programowania układów 27C256?
    Gienek
    Level 37  
    Mało poważne pytanie. Czyżby na starych zestawach stacjonarnych nie można instalować windows 10 - zabronine? :D Przecież nie tylko do nowych komputerów jest dedykowany.
    PPK
    Level 28  
    Nie, no ALL OK. Natomiast z praktyki wiem, że płyty z centronics skończyły się na erze XP czyli jakieś 10 lat temu. Na WIN10 taki komp, to będzie chyba Ślimak. Teraz ewentualnie, daje się kabel-konwerter USB na LPT.
    Właśnie z Willem miałem ostry pojedynek na WIN 7, nie akceptował konwertera. A problem, jest znany, niektóre BIOS-y i ustawienia EPP i ECP. Tryb pracy ECP, używa DMA z takim samym obszarem pamięci co USB - konflikt. Jeśli masz możliwość, przestaw w BIOS ECP na EPP, może zatrybi, ale to producencka loteria.
    Freddy
    Level 43  
    PPK wrote:
    Nie, no ALL OK. Natomiast z praktyki wiem, że płyty z centronics skończyły się na erze XP
    Nieprawda ! Dobre firmy nadal montuja LPT w stacjonarnym sprzęcie, a przemysłowe mają jeszcze COM.
    nproton
    Level 11  
    Poradziłem sobie. Mam komputer z kartą PCI-LPT, jest ona typowo "windowsowa" i pod DOSem nie działa.

Ale znalazłem rozwiązanie.

Uruchomiłem Windows98 pod VMWare Player i podmapowałem LPT "windowsowe" pod Win98 pod LPT1. Oprogramowanie do programatora uruchamiam pod 98, działa niezawodnie bez problemu. Nie ma problemu z przenoszeniem wsadu do VMWare, działa drag&drop, wystarczy przenieść z win10 na pulpit win98.